Ślęza Wrocław - Górnik Polkowice 1:2. III-ligowiec już gra pod balonem na Kłokoczycach (ZDJĘCIA)

jg
Ślęza Wrocław - Górnik Polkowice 1:2 (SPARING, WYNIK 18.01.2020). Balon Kłokoczyce fot. Ślęza Wrocław - facebook
Ślęza Wrocław - Górnik Polkowice 1:2 (SPARING, WYNIK 18.01.2020). Mecz III-ligowej Ślęzy Wrocław z grającym szczebel wyżej Górnikiem Polkowice był o tyle ciekawy, że rozegrano go na krytym boisku nowego centrum treningowego żółto-czerwonych na Kłokoczycach. Trzeba przyznać, że obiekt prezentuje się imponująco.

Obie drużyny wykorzystały sparing, by przetestować kilku zawodników. To właśnie pochodzący z Ameryki Południowej piłkarz, który jest w Ślęzie na testach, dał jej w pierwszej połowie prowadzenie, wykorzystując błąd bramkarza gości, który wypluł piłkę przed siebie.

W drugiej części meczu dał o sobie znać najlepszy jesienią strzelec Górnika Michał Bednarski. Zaraz po przerwie strzelił gola na 1:1, a chwilę potem dał II-ligowcowi prowadzenie. Polkowiczanie nie poszli jednak za ciosem, a mecz się wyrównał. Do remisu mógł doprowadzić m.in. Jakub Gil, ale strzelając z rzutu wolnego minimalnie nie trafił.

Przez pryzmat Ślęzy mecz trzeba ocenić pozytywnie, bo w drużynie jest wiele nowych twarzy.

Ślęza Wrocław - Górnik Polkowice 1:2 (1:0)
Bramki:
zawodnik testowany 24 - Bednarski 47, 51

Ślęza. I połowa: Zabielski, Bohdanowicz, Muszyński, Tomaszewski, Kotyla, Pisarczuk, Ahmed, zawodnik testowany, Stempin, Traczyk, zawodnik testowany. II połowa: Zabielski, Niemienionek, Niewiadomski, zawodnik testowany, Lewkot, Gil, testowany, Dyr (68. Szewczyk), zawodnik testowany, Traczyk, zawodnik testowany.

Górnik. I połowa: Furtak, Magdziak, Opałacz, Kocik, Fryzowicz, Ekwueme, Galas, Osiadły, zawodnik testowany, Surożyński, zawodnik testowany. II połowa: Kopaniecki- Król, Kowalski-Haberek, Karmelita, Azikiewicz, Wacławczyk, Mucha, Baranowski, zawodnik testowany, Szuszkiewicz, Bednarski.
Zagrali także: Morawski, Szymkowiak, Janczak.