Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40. Ostatnia kwarta jak na treningu

RHZaktualizowano
13.10.2019 wroclaw<br>energa basket liga kobiet<br>ks sleza wroclaw enea azs poznan<br>gazeta wroclawska<br>pawe£ relikowski / polskapress<br>
13.10.2019 wroclawenerga basket liga kobietks sleza wroclaw enea azs poznangazeta wroclawskapawe£ relikowski / polskapress Pawe£ Relikowski / Polskapress
Ślęza Wrocław pokonała Energę Toruń aż 83:40 w 5. kolejce Energa Basket Ligi. Nie było jednak tak łatwo, jak sugerowałby wynik - w drugiej kwarcie przyjezdne prowadziły ośmioma punktami.

Dominika Owczarzak, Nevena Jovanović, Cierra Burdick, Agata Dobrowolska i Ana Pocek - na taką piątkę postawił Arkadiusz Rusin. Na ławce mecz rozpoczęły najskuteczniejsza w bieżącym sezonie Britney Jones oraz wracająca po kontuzji Magdalenia Szajtauer.

W pierwszej kwarcie obie drużyny szły „łeb w łeb”, grając na niemal identycznym procencie skuteczności. Wrocławianki wygrały jednak walkę na tablicach, aż 10-krotnie zbierając piłkę pod własnym koszem. Torunianki od około piątej minuty miały już duży problem z przełamaniem szyków Ślęzy. Gospodynie po pierwszej kwarcie prowadziły 15:11.

W drugą odsłonę znacznie mocniej weszły przyjezdne, serią 8:2 wychodząc na prowadzenie. Koszykarki Energi znacząco poprawiły w tej części swoją skuteczność z gry, w zupełnej opozycji do swoich rywalek, które miały spore problemy z celnością. Dopiero gdy przewaga przyjezdnych osiągnęła 8 punktów Ślęza złapała wiatr w żagle i 10-punktową serią odwróciła prowadzenie na tablicy wyników. Ostatecznie wocławianki za sprawą buzzer beatera Dobrowolskiej dołożyły dwa oczka do przewagi z pierwszej kwarty, wygrywając 35:29. Do przerwy najskuteczniejsza na parkiecie była kapitan gospodyń, Burdick z 10 punktami na swoim koncie.

W trzeciej kwarcie panowała bardzo słaba skutecznośc z obu stron - wystarczy powiedzieć, że na półmetku padło zaledwie pięć punktów, wszystkie po stronie Ślęzy (ostatecznie wrocławianki pozwoliły przyjezdnym zdobyć tylko dwa punkty). W drugiej części kwarty uaktywniły się Dominika Owczarzak i Abigal Glomazi, notując po 5 punktów.

Na początu finalnej kwarty mecz był już właściwie rozstrzygnięty - 26 punktów przewagi po stronie gospodyń. Zdesperowane i sfrustrowane torunianki zaczęły już popełniać proste błędy, które skrzętnie wykorzystywały podopieczne Arkadiusza Rusina - w całym meczu zdobyły takich punktów 30. W tej części uaktywniła się na nowo Pocek, która ostatnie punkty zdobywała w świetnej dla siebie pierwszej kwarcie. Czarnogórka dołożyła 6 oczek i skończyła mecz z double-double (14 pkt, 10 zb). Przyćmiła ją jednak rewelacyjna Burdick, której do double-double zabrakło jednej zbiórki (20 pkt, 9 zb). Świetne liczby miały także Dobrowolska (11 pkt, 6 as) i Jones (9 pkt, 5 as).

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)

Ślęza: Burdick 20, Pocek 14, Jovanović 12, Dobrowolska 11, Glomazić 11, Jones 9, Owczarzak 6, Piędel 0, Klatt 0.
Energa:Dedić 14, Scekić 8, Grigoreva 7, Tłumak 6, Podkańska 5, Urbaniak 0, Dobrowolska 0.

EL. ME 2020: Polska gra na wyjeździe z Izraelem