Ślęza - Wisła Can-Pack 67:77; MKS Polkowice - Artego 46:66

Rafał Bajko
Wrocławianki przegrywają już w półfinale z Wisłą 1:2. MKS Polkowice zagra o brąz.

Trzeci mecz półfinałowy nie układał się wrocławiankom od samego początku. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa miały ogromne problemy w ataku, popełniając niezliczoną liczbę błędów. To była woda na młyn dla mistrzyń Polski, które w pewnym momencie wygrywały już 22:8.

W pierwszych minutach drugiej kwarty Ślęza zaczęła grać nieco lepiej, zwarła też szyki w obronie i zmniejszyła straty do 10 oczek (30:40). Niestety znów wróciły grzechy z pierwszej odsłony. Gospodynie miały nawet w kilku akcjach problem z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy, co skrzętnie wykorzystywały wiślaczki.

Druga połowa zaczęła się dla wrocławianek jeszcze gorzej, gdyż rywalki powiększyły swoje prowadzenie do 21 oczek. Żółto-czerwone się jednak nie poddały i dzięki rzutom z dystansu zmniejszyły nieco straty. Mistrzynie Polski nie pozwoliły jednak wrocławiankom przekroczyć pewnej bariery, w związku z czym dowiozły do końca w miarę spokojne zwycięstwo.

W czwartkowym spotkaniu to Ślęza zagra zatem z nożem na gardle, bo jeśli znów ulegnie, do finału awansuje Wisła. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 w hali AWF przy al. Paderewskiego. Jeśli jednak wrocławianki wytrzymają presję i zwyciężą, to triumfatora tej pary poznamy dopiero w niedzielę w Krakowie.

Po wszystkim jest już za to w rywalizacji MKS-u Polkowice i Artego Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski po raz trzeci łatwo ograły Dolnoślązaczki i skazały je na grę o brązowy medal .

Tauron Basket Liga Kobiet
Półfinały play-off (III mecze)
Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 67:77 (12:26, 14:17, 26:18, 15:16)
Ślęza:
Zoll 26 (1x3), Śnieżek 7 (1), Shegog 6, Kastanek 2, Leciejewska 2 - Sulciute 12, Krężel 10 (1), Kaczmarczyk 2, Mistygacz.
Wisła: Żurowska-Cegielska 21, Turner 17 (2x3), Ziętara 13 (1), Nicholls 8, Ouvina 8 (1) - Stallworth 10, Szott-Hejmej.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Wisły.

MKS Polkowice - Artego Bydgoszcz 46:66 (16:18, 17:21, 4:13, 9:14)
MKS:
Greene 11, Stankiewicz 9 (2x3), Skobel 8 (1), Adams 6 (2), Michael - Diaz 6, Kaczmarska 4, Majewska 2, Żukowska, Bucyk, Schmidt.
Artego: Carter 16, McBride 11 (3x3), Reid 9 (1), Koc 8, Międzik 7 (1) - Morris 15 (3), Pawlak, Szybała, Puss.
Stan rywalizacji: 3:0 dla Artego.