Śląsk Wrocław z brązowym medalem mistrzostw Polski U20

MW
Śląsk Wrocław
Exact Systems Śląsk Wrocław zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w koszykówce U20. WKS w spotkaniu o brązowy krążek pokonał Rosę Radom 80:59. Wrocławianie podobnie, jak rok temu znaleźli się na najniższym stopniu podium tej imprezy.

Exact Systems Śląsk Wrocław przebrnął przez fazę grupową w świetnym stylu. Zawodnicy z Dolnego Śląska wygrywali wszystkie mecze i awansowali do półfinałów z pierwszego miejsca. WKS pokonał w grupie: WKK Wrocław, MKS Pruszków i Rosę Radom.

W 1/2 finałów mistrzostw Polski U20. Koszykarze Śląska ulegli Koronie Kraków 65:70. Gospodarze turnieju awansowali do finału całej imprezy, a wrocławianom pozostała walka o trzecie miejsce.

W meczu o brązowy krążek Exact Systems Śląsk Wrocław okazał się lepszy od Rosy Radom. WKS pokonał przeciwników 80:59. Najwięcej punktów dla drużyny z Dolnego Śląska zdobył jej kapitan Jan Malesa, który zanotował 22 pkt. „Wojskowi” podobnie, jak rok temu znaleźli się na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski U20 w koszykówkę.

Inna drużyna z Wrocławia. WKK w meczu o siódme miejsce przegrał z Treflem Sopot 55:92. Ostatecznie zawodnicy Sebastiana Potocznego zakończyli rywalizację w mistrzostwach Polski na ósmej pozycji.

Mistrzem Polski do lat 20 w koszykówce została drużyna KS AGH Korona Oknoplast Kraków, która w finale pokonała Asseco Arkę Gdynia 72:65.

Exact Systems Śląsk Wrocław - KS Rosa-Sport Radom 80:59 (14:11, 28:11, 18:19, 20:18)

Exact: Melasa 22, Zagórski 13, Siembiga 9, Majcherek 8, Gordon 7, Marchewka 6, Mitman 5, Azimka 5, Żmijak 4, Kuczyc 1.
Rosa: Nowakowski 16, Ziółko 9, Krakowiak 8, Lis 7, Waniewski 6, Rojek 5, Nowik 3, Czapla 3, Adamczyk 2.