Śląsk Wrocław vs. Zagłębie Lubin (RELACJA NA ŻYWO)

Mariusz Wiśniewski
Derby to mecze wyjątkowe. I chociaż te dolnośląskie nie mają wielkiej historii i nie należą do tych, które elektryzują pół Polski, to jednak, jak na derby przystało, również niosą ze sobą wielkie emocje.

Jesienią lepsi byli wrocławianie, którzy pewnie pokonali Zagłębie 3:1. Fani w Lubinie liczą teraz na rewanż.

Jak będzie? Wynik jest sprawą otwartą, ale już teraz możemy zapewnić, że emocje nie zabraknie.

Zapraszamy na relację na żywo. Zaczynamy parę minut przed godziną zero, czyli 20.45.
Trener Orest Lenczyk nie przestaje zaskakiwać. Tym razem nieoczekiwanie w pierwszej jedenastce Śląska pojawiło się dwóch napastników - Tomasz Szewczuk i Remigiusz Jezierski.
Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot - Abwo, Osmanagić, Hanzel, Pawłoski, Plizga - Traore.
Śląska: Kelemen - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić - Madej, Elsner, Łukasiewicz, Mila - Jezierski, Szewczuk.

Zacznie Zagłębie.
I ruszyli. Oby było dużo bramek i wiele emocji.
5. min Na razie walka w środku pola, czyli norma.
7. min Było gorąco w polu karnym Śląska. No, może nie aż tak gorąco, ale przynajmniej akcja przesunęła się pod jedną z bramek.
9. min Po rzucie rożnym wszyscy obrońcy Śląska przepuścili piłkę. Tak to zaskoczyło graczy Zagłębia, że się nawet nie ruszyli i piłka wyszła poza linię końcową.
11. min Tym razem zaatakował Śląsk, ale po rzucie wolnym Isailović bez problemu łapie piłkę.
18. min Ale okazja dla Śląska. Po podaniu Mili groźnie strzelał Madej z pola karnego i piłka o centymetry mija bramkę Zagłębia.
21. min Tym razem w ataku Zagłębie, a dokladnie Pawłowski. Ale dlaczego przekładał sobie piłkę na prawą nogę?
24. min Rzut rożny dla gospodarzy i..... obrońcy Śląska wybijają piłkę.
27. min Najlepsza okazja do zdobycia gola dla Zagłębia. Osmanagić miał tylko trafić w bramkę i... dalej 0:0.
W Lubinie bez goli, ale bez goli też w Zabrzu, gdzie Górnik gra z Legią Warszawa.
34. min Teraz to wygląda tak, jak gdyby obie ekipy czekały na przerwę. A może zbierają siły na ostatnie 10 minut pierwszej połowy?
Ponieważ w Lubinie nadal niewiele się dzieje przypomnijmy, że zakonczońych już meczach Polonia Bytom Przegrała z Cracovią 1:2, a Polonia Warszawa ograła Jagiellonię Białystok 2:0.
38. min Madej strzela z dystansu. Baaaardzo mocno i piłka leci baaaardzo wysoko.
40. min Zaatakował Śląsk i wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mili Spahić posyła piłkę obok bramki.
44. min Odnosimy wrażenie, że w pierwszej połowie gole już nie padną. Na pocieszenie - w Zabrzeu też jest 0:0.
Koniec pierwszej połowy. 0:0
Lekką przewagę miało Zagłębie, ale poza jedną sytuację nie potrafiło poważnie zagrozić bramce Śląska. Wrocławianie też mieli jedną okazję, a więc wynik sprawiedliwy. Szkoda, że bezbramkowy.
W Zabrzu kibice do przerwy też goli nie zobaczyli.
Za kilka chwil początek drugiej części spotkania.
Zmiana w Śląsku. Za Jezierskiego pojawił się na boisku Sobota.
Druga część spotkania rozpoczęta.
49. min Rzut wolny dla Śląska. Piłkę ustawił oczywiście Mila i...
...nic. Obrońcy Zagłębia wybijają piłkę.
Na boisku lądują patardy rzucone przez fanów Śląska. Mecz zostaje przerwany.
Na szczęście sytuacja zostaje szybko opanowana i można grać dalej.
53. min Oglądamy ksero pierwszej połowy. Niestety.
58. min Plizga zdecydował się na indywidualną akcję. Wbiegł w pole karne Śląska i nagle stanął, aby zrobić kółeczko i oddać piłkę obrońcom Śląska.
60. min Najlepszy na boisku jest Abwo i właśnie po jego akcji Zagłębie wywalczyło rzut rożny. Po którym zawodnicy Śląska wybijają piłkę.
W Zabrzu również bez goli.
Żółta kartka dla Horvatha za faul na Sobocie. Może się coś zacznie dziać.
63. min GOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!! Śląsk prowadzi! Ależ błąd bramkarza Zagłębia, który nie złapał piłki po strzale Mili. Dopadł do niej Celeban i z bliska trafił do siatki. To były pierwsze dwa celne strzały Śląska w tym meczu.
Gol padł też w Zabrzu, gdzie Legia prowadzi z Górnikiem 1:0.
Może teraz zacznie się coś dziać w Lubinie. Oczywiście, mamy na myśli wydarzenia na boisku.
Szykuje się zmiana w Zagłębiu. Do gry gotowy już jest Kamil Wilczek.
69. min Mogło być 1:1. Piłkarzy Zagłębia chciał wyręczyć Spahić, ale piłkę o centymetry mija bramkę Śląska.
Zmiana w Zagłębiu. W miejsce Pawłowskiego wszedł zapowiadany Wilczek.
71. min I zaczyna się dziać. Zagłębie atakuje a dokładnie Abwo, ale Kelemen nie daje się zaskoczyć. Wszyscy piłkarze Śląska na swojej połowie.
75. min Śląsk próbuje się odgryzać. Strzelał Madej. I to nawet celnie.
Szykuje się zmiana w Śląsku. I Lenczyk znowu zaskakuje - z boiska schodzi Mila a w jego miejsce wchodzi Sztylka. Czyżby Śląsk chciał postawić w polu karnym ponownie autobus przegubowy? Chyba tak.
Żółta kartaka dla Hanzela.
80. min Informowaliśmy, że coś się zaczyna dziać. Ale było to tylko kilka minut. Zagłębie niby atakuje, ale nie potrafi przebić się przez obronę Śląska.
Zmiana w Śląsku za Szewczuka wchodzi Diaz.
81. min Doskonała okazja dla Zagłębia, ale Wilczek strzałem głową trafia wprost w Kelemena.
85. min Ależ kapitalna interwencja Kelemena po strzale z rzutu wolnego Plizgi. Kelemen poleciał jak Supermen.
Żółta kartka dla Pawelca za faul na Abwo.
Ostry faul Wilczka na Sobocie i żółta kartka dla piłkarza Zagłębia.
89. min Gola dla Śląska po pięknym strzale Elsnera, ale nie zostaje uznany, bo wczesniej zawonik Śląska pomógł sobie reką. I za to został ukarany żółtą kartką.
90. min Rzut wolny dla Zagłębia..... ależ było groźnie, ale Sztylka wybija piłkę w ostatniej chwili.
Mecz potrwa jeszcze pięć minut, bo tyle właśnie doliczył sędzia. Chyba tylko on nie ma tego meczu dosyć.
90 5. min Rzut rożny dla Zagłębia i.... wynik się nie zmienia. Koniec meczu. Śląsk wygrywa w Lubinie z Zagłębiem 1:0!