2 1 połowa

Lechia Gdańsk

2

0 1 połowa

• Takich emocji w piątkowy wieczór nikt się nie spodziewał. W tym meczu było chyba wszystko. Spokojna pierwsza połowa, w której Śląsk wyrobił sobie dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie siedem minut, które wstrząsnęły wrocławianami. A potem jeszcze zwycięska bramka dla gospodarzy. Jeśli do tego dodamy jeszcze strzelecki pojedynek Marco Paixao z Celebanem oraz błędy obu bramkarzy, to otrzymamy widowisko, którego świadkiem byli kibice w piątkowy wieczór.

• Koniec meczu! Śląsk wygrywa z Lechią 3:2!

• Mija kilkadziesiąt sekund i Piech marnuje trzecią sytuację, tym razem pudłuje w sytuacji sam na sam.

• Kolejna kontra Śląska. Mak do Piecha, ten strzela, ale Kuciak broni!

• Kontra Śląska zakończona mocnym, niecelnym strzałem Piecha.

• Szansa dla Lechii. Rzut wolny z narożnika. Wrąbel piąstkuje, a po chwili łapie piłkę.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Piech za Koseckiego.

• Vitoria fauluje bez piłki Madeja i kolejna kartka.

• Ostatnia zmiana w Lechii. Kovacević za Łukasika.

• Jak padła bramka: wrzutka z kornera, Kuciak zalicza pusty przelot i Celeban głową pakuje piłkę do siatki.

• Celeban po raz drugi! 3:2!!!

• Co za sytuacja Picha! Po podaniu Madeja marnuje sytuację sam na sam z Kuciakiem!

• Śląsk wrócił z dalekiej podróży. Marco zagrał do Lewandowskiego, a ten w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

• Robak kapitalnie obrócił się w polu karnym, strzelił i znokautował Stolarskiego. Wydaje się, że była tam ręka i powinien być rzut karny. Przynajmniej tak było widać z trybun.

• Mak za kontuzjowanego Rierę.

• Riera jest znoszony z boiska. Nie wróci już na boisko.

• Łukasik fauluje Rierę i kartka.

• Dwie okazje Śląska. Najpierw Pich zza pola karnego mocno uderzył, ale Kuciak z problemami wybił piłkę. Po chwili Pawelec wrzucił futbolówkę na głowę Robaka, ale znowu górą Kuciak.

• Flavio wysoko nad bramką.

• Pich ładnie szarżował w narożniku pola karnego, ale nie zdołał oddać strzału.

• Pawelec próbuje z dystansu. Bardzo słabo i niecelnie.

• Kolejny raz fatalnie podaje Srnić.

• Madej potraktował łokciem Łukasika i kartka dla zawodnika gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w Śląsku. Madej za Chrapka.

• Okazja do kontry, ale Srnić posyła piłkę w aut.

• Spiker podaje, że na trybunach jest 13 500 kibiców.

• Robak od tyłu fauluje Vitorię i żółtko.

• Na murawie leży Stolarski.

• Lewandowski staranował Pawelca i kartka.

• Lechia powinna prowadzić, ale Lewandowski przestrzelił w świetnej sytuacji. Śląsk nie wyszedł na II połowę.

• Jak padła bramka: wrzutka z rzutu rożnego i najwyżej wyskoczył Marco Paixao. Już mamy remis!

• Lechia wyrównuje!!!

• Ależ cisną goście. Kolejny raz zakotłowało się w polu bramkowym Śląska.

• Łukasik w pole karne, ale Wrąbel łapie piłkę.

• Śląsk rozpoczął rozkojarzony. Lechia atakuje, dochodzi do sytuacji.

• Jak padła bramka: Stolarski urwał się po prawej stronie, zagrał płasko na trzeci metr i tam Marco Paixao wpakował piłkę do bramki.

• Bramka kontaktowa!

• Lewandowski za Schikowskiego.

• Dwie zmiany w Lechii. Kuświk za Nalepę.

• Robak od środka i gramy II połowę!

• Wbrew wynikowi mecz we Wrocławiu jest całkiem wyrównany. Śląsk szybko objął prowadzenie i później kontrował. Lechia tymczasem wali głową w mur. W drugiej połowie może się jednak dużo wydarzyć.

• Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 2:0 po bramkach Celebana i Koseckiego.

• Pich faulowany w narożniku pola karnego, co zresztą sygnalizuje boczny arbiter, ale Musiał puszcza grę.

• Kosecki zagrał piłkę między nogami Vitoria, ale z tyłu był jeszcze Nalepa.

• Lekki strzał Wawrzyniaka prawą nogą sprawił mnóstwo problemów Wrąblowi, który puścił piłkę pod sobą.

• Cotra w mur.

• Śląsk będzie miał rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki Kuciaka.

• Jak padł gol: Kuciak wybiegł za pole karne, ale szybszy, sprytniejszy okazał się Kosecki i wpakował piłkę do pustej bramki!

• KOSECKI!!!!!!!!!!! 2:0!

• Kontra Śląska, w idealnej sytuacji znalazł się Chrapek i skiksował!

• Dobra interwencja Koseckiego, który przeciął w polu karnym podanie. Po chwili to samo zrobił Pich. Lechia ciśnie, ale bez okazji do strzałów.

• Zaostrzył się mecz. Dwa razy wycięty Riera, raz Flavio.

• Kuciak łapie futbolówkę po wrzutce Picha.

• Ależ okazję zmarnował Marco Paixao!!! Znalazł się w idealnej pozycji, nawinął Celebana, ale strzelił nad poprzeczką.

• Kuciak wygrywa pojedynek biegowy z Robakiem.

• Znowu szybka akcja Śląska, ale Pich słabo i niecelnie.

• Kontra Śląska zakończona w momencie, gdy Riera zamiast podać na lewą stronę do niepilnowanego Koseckiego, wybrał zagranie na prawo i wyrzucił z pola karnego Robaka.

• Ładna akcja Lechii zakończona wrzutką Wawrzyniaka, jednak zgranie Stolarskiego wprost pod nogi Srnicia.

• Ładny rajd Koseckiego, ale zakończony słabym strzałem.

• Lechia wychodzi bardzo wysoko z pressingiem, ale Śląsk póki co sobie radzi.

• Błąd tym razem Celebana, który trafił Marco Paixao przy wyprowadzaniu piłki, ale zaraz kapitan Wojskowych się poprawił.

• Błąd Pawelca, piłkę przejmuje Schikowski, ale Tarasovs blokuje wrzutkę.

• Jak padł gol: Kosecki z Cotrą rozegrali krótko rzut rożny, podanie trafiło do Riery, który oszukał w polu karnym obrońcę Lechii i zagrał na piąty metr na głowę Celebana. 1:0!

• GOLLLLLLLL! DLA ŚLĄSKA!!!

• Robak wywalczył rzut rożny.

• Chrapek próbował zza pola karnego, ale zderzył się z Koseckim i piłka poza boiskiem.

• Szarża Picha, zatrzymana przez Nunesa.

• Błąd Srnicia, ale na całe szczęście na miejscu jest Pawelec.

• Zaczęli goście!

• Oba zespoły już na murawie. Za chwilę zaczynamy.

• Jak widać w składzie Śląska od pierwszej minuty Chrapek, a na ławce Mak. Obaj piłkarze wiosną grali jeszcze w Gdańsku. Natomiast w składzie Lechii są bracia Paixao, a na ławce Mila, Kovacević i Lewandowski. Cała piątka ma za sobą przygodę ze Śląskiem.

• Ławka Śląska: Budzyński, Augusto, Madej, Mak, Poprawa, Łyszczarz, Piech.

Ławka Lechii: Podleśny, Wojtkowiak, Lewandowski, Kovacević, Mila, Fila, Kuświk.

• Gospodarze bez niespodzianek, w takim samym składzie jak tydzień temu. W Lechii dwie ważne zmiany. Łukasik za Krasicia i Schikowski za Kuświka.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za 10 minut początek meczu przyjaźni Śląsk - Lechia.