Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:2. Emocje warte tylko punkt (WYNIK, 7.02.2020, RELACJA, BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, SKŁADY)

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:2. Emocje warte tylko punkt (WYNIK, 7.02.2020, RELACJA, BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, SKŁADY). Śląsk Wrocław przegrywał już z Lechią 0:2, by w ostatnich minutach uratować remis. Obie bramki dla Lechii strzelił były piłkarz Śląska Flavio Paixao. Dla gospodarzy trafiali Krzysztof Mączyński z rzutu karnego i Michał Chrapek w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

(WYNIK, 7.02.2020, RELACJA, BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU, SKŁADY)

Skład Śląska Wrocław znany był już od kilku dni. Trener Vítězslav Lavička wystawił w miejscu kontuzjowanego stopera Wojciecha Golli Chorwata Diego Živulicia, na prawej obronie pojawił się testowany w zimowych sparingach na tej pozycji Lubambo Musonda, a wysuniętym napastnikiem był Erik Expósito, który nadspodziewanie szybko wrócił do zdrowia i formy fizycznej po operacji złamanego palca.

Pozyskani w styczniowym okienku transferowym obrońca Guillermo Cotugno i napastnik Filip Raičević spotkanie z Lechią rozpoczęli na ławce rezerwowych.

W składzie zdziesiątkowanej poprzez transfery z klubu i wewnętrzne spory Lechii niespodzianek także nie było. Trener Piotr Stokowiec od pierwszych minut postawił na sprowadzonego z drugiej ligi brazylijskiej Conrado, a ciężar zdobywania goli miał wziąć na siebie doskonale znany we Wrocławiu Portugalczyk Flavio Paixao.

Mecz rozpoczął się dla Śląska fatalnie. Już w 6 min Jakub Łabojko chcąc zablokować dośrodkowanie Conrado sprawił, że piłka nabrała dziwnej paraboli i spadła proso na głowę Flavio, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

Śląsk próbował odpowiedzieć, ale jedyne na co było stać piłkarzy Lavički, to niecelne strzały z dystansu, po których spiker kilkukrotnie musiał prosić kibiców siedzących za bramką Dusana Kuciaka, by oddali piłki. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Lechia zadała kolejny cios. W 46 min po błędzie Musondy Filip Mladenović pognał z piłką lewym skrzydłem i dośrodkował na dalszy słupek, Živulić nie przeciął tego dośrodkowania, a zamykający akcję Flavio zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

To był moment, od którego Śląsk naprawdę rzucił się do ataku i mecz zrobił się ciekawszy. Futbolówka latała z jednego pola karnego pod drugie, lecz klarownych okazji wciąż brakowało. W końcu w 68 min Michał Chrapek został powalony przez jednego z obrońców Lechii i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł kapitan Śląska Krzysztof Mączyński i strzałem tuż przy słupku wlał nadzieję w serca kibiców gospodarzy.

Śląsk dalej nacierał, dobre zmiany dali Damian Gąska i Raičević, ale piłka nie chciała wpaść. Tak było aż do 93 min, kiedy to Czarnogórzec zgrał długą piłkę głową do Chrapka, a ten potężnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania, wprowadzając ponad 10-tysięczną publiczność w euforię i ratując punkt dla swojej drużyny.