0 1 połowa

Lech Poznań

0

0 1 połowa

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w GOL24.pl!

• Ten mecz nie był porywającym widowiskiem, czego najlepszym podsumowaniem jest końcowy wynik. Oba zespoły chyba jeszcze nie do końca zdały sobie sprawę, że sezon już się zaczął. Może w następnej kolejce obudzą się i zaliczą spóźnioną inaugurację.

• Koniec meczu.

• To mógł być złoty strzał! Burić broni uderzenie Morioki!

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Zmiana również w zespole Lecha - Kamil Jóźwiak zastępuje Dariusza Formellę.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy - Kamil Dankowski zastępuje Alvarinho.

• Robak szybko wznowił grę z autu do wybiegającego na pozycję Majewskiego, ale pomocnik Lecha zatrzymany przez Augusto.

• Robak dobrze do Kownackiego, ten jednak źle złożył się do strzału i uderzył lekko, prosto w ręce Pawełka.

• Zmiana w zespole Lecha: Dawid Kownacki za Macieja Gajosa.

• Żółta kartka dla Alvarinho.

• Nieudany strzał Tetteha z dystansu.

• Dobre dośrodkowanie Majewskiego z wolnego, po zgraniu ze środka pola karnego głową uderzał Wilusz, ale strzał był zbyt czytelny, by zaskoczyć Pawełka.

• Akcja Formelli zatrzymana wślizgiem Morioki. Japończyk faulował przeciwnika i będzie wolny dla Lecha.

• Druga zmiana w Śląsku - Mariusz Idzik w miejsce Petera Grajciara.

• Gumny wpadł w pole karne Śląska, nie zdołał jednak wygrać siłowej walki z rywalami.

• Mamy również pierwszą zmianę w Lechu - Radosław Majewski w miejsce Nickiego Bille Nielsena.

• Dla Macedończyka to powrót do Ekstraklasy po rocznej przerwie - ostatni raz zagrał w naszej lidze jako piłkarz Wisły Kraków w czerwcu 2015, co ciekawe również było to spotkanie z Lechem. Tamten mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• Zmiana w zespole Śląska - Ostoja Stjepanović za Filipe Goncalvesa.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu Wilusz zgrał piłkę głową do nikogo, w końcu więc trafiła w ręce Mariusza Pawełka.

• Dobra wrzutka Kędziory w kierunku Marcina Robaka, podanie przeciął jednak Adam Kokoszka. Będzie róg dla Lecha.

• Nudna ta druga połowa dzisiejszego meczu. Póki co na boisku nie dzieje się za wiele, nie licząc paru zupełnie nieudanych uderzeń.

• Bardzo niecelne uderzenie Tomasza Kędziory.

• Nicki Bille ucierpiał w starciu z rywalem, a przy okazji zagrał piłkę ręką.

• Dwali przejmuje długie podanie Arajuuriego w kierunku Formelli.

• Robak próbował efektownego uderzenia na bramkę rywala, ale przy okazji faulował.

• Gajos szukał pozycji do oddania strzału, w końcu zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego - niecelne.

• Gumny dobrze włączył się do akcji ofensywnej Lecha, przejął piłkę pod bramką rywala i wywalczył rzut rożny.

• Zieliński świetnie do Grajciara, a ten uderzał tak precyzyjnie, że piłka wyszła za linię... boczną.

• Niezły strzał Morioki z dwudziestu metrów obok bramki Buricia. Mają dziś spory problem z celnością zawodnicy Śląska, oddają sporo strzałów, ale najczęściej obijają bandy reklamowe/krzesełka na trybunach.

• Akcja ofensywna Gumnego zatrzymana na boku boiska. Młody lechita ambitnie ruszył, by odzyskać piłkę i ostro wszedł w nogi Zielińskiego.

• Gajos faulowany w okolicy środka boiska.

• Początek drugiej części spotkania!

• Lechici już na boisku, właśnie na murawę wracają piłkarze Śląska.

• Remis do przerwy wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Oba zespoły stworzyły sobie po jednej świetnej sytuacji w końcówce pierwszej połowy, jednak wrocławian obronił słupek, a poznaniaków Jasmin Burić. Poza tym więcej z gry miał chyba Lech (m. in. strzały głową Marcina Robaka), jednak nie zdołał udokumentować tego zdobyciem bramki.

• Ani minuty nie doliczył do pierwszej połowy sędzia Frankowski. Do przerwy Śląsk - Lech 0:0.

• JASMIN BURIĆ BRONI LECHA! TO POWINIEN BYĆ GOL! Świetny strzał Łukasza Madeja i jeszcze lepsza parada Bośniaka!

• Wilusz dobrym wślizgiem zatrzymał akcję Morioki, ale pechowo zagrał piłkę pod nogi Grajciara. Na szczęście dla poznaniaków ten strzelał niecelnie.

• A w międzyczasie jeszcze Formella wstrzelał piłkę w pole karne rywala, trafiając w jednego z kolegów. Lech w krótkim czasie miał trzy sytuacje, z których każda mogła skończyć się objęciem prowadzenia.

• I znów Lech, tym razem Robak głową tuż obok bramki. Szuka strzałów tą częścią ciała dośwadczony napastnik Lecha Poznań, ciekawe, czy w końcu zdoła umieścić piłkę w siatce.

• SŁUPEK! NICKI BILLE NIELSEN! Duńczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Tetteha, fantastycznie ruszył do piłki, zostawiając w tyle całą linię defensywną Śląska, wszedł w pole karne, przymierzył i trafił w słupek!

• Strzał Morioki nad bramką Buricia. Japończyk chwilę wcześniej odzyskał piłkę w siłowym starciu z Nickim Bille Nielsenem.

• Zwija się z bólu Łukasz Madej, który oberwał kolanem od Tomasza Kędziory.

• Po dośrodkowaniu Alvarinho z rzutu rożnego piłkę wybijał Tetteh. Chwilę później Morioka zgrywał do Madeja, a ten uderzał niecelnie.

• Tetteh twardo potratował na własnej połowie Moriokę. Sędzia Frankowski nie przerwał gry, a Japończyk sugeruje, że oberwał od rywala łokciem. Chyba próbował naciągnąć arbitra.

• Niezła wrzutka Dariusza Formelli, piłka jednak w rękach Mariusza Pawełka.

• Po strzale Zielińskiego piłkę pewnie łapie Jasmin Burć. Ta próba nie mogła zagrozić bramce bośniackiego golkipera.

• Niezły strzał z dystansu Macieja Wilusza, piłka szybuje jednak nad poprzeczką bramki Mariusza Pawełka.

• Ze stałego fragmentu gry dośrodkował Dariusz Formella, strzał głową oddał Marcin Robak - próba zbyt słaba, by zaskoczyć Mariusza Pawełka.

• Formella obił piłkę o nogi Augusto, Lech będzie miał rzut rożny.

• Gajos faulowany przez Goncalvesa w środkowej strefie boiska.

• Gajos dobrze do Nielsena, ten jednak złapany na spalonym.

• Madej próbował dośrodkowania, a gdy zablokowali go obrońcy Lecha, to zdecydował się dograć przed pole karne do Goncalvesa. Ten uderzał na bramkę Buricia, tyle że baardzo niecelnie.

• Niezłe dośrodkowanie Formelli, piłka trafia jednak na głowę Dwaliego.

• Zablokowane dośrodkowanie Zielińskiego.

• Na spalonym złapany Alvarinho.

• Morioka dobrze zakręcił rywalem na lewej stronie boiska, dograł do Augusto, ten szukał dośrodkowaniem Alvarinho, ale Portugalczyk faulował Roberta Gumnego i sędzia przerwał akcję Śląska.

• Dariusz Formella wywalczył teraz rzut rożny dla zespołu Lecha.

• Pierwszy rzut rożny dla Śląska, po dośrodkowaniu Grajciara nie było większego zagrożenia bramki Buricia.

• I już pierwsza okazja dla Lecha, Nicki Bille Nielsen zagrał na głowę Robaka, ten uderzył głową w środek bramki, a strzał obronił Mariusz Pawełek.

• Zaczynamy!

• Minuta ciszy dla uczczenia pamięci ofiar wczorajszego zamachu terrorystycznego w Nicei.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego!

• Poznaniacy mają już za sobą inaugurację tegorocznych rozgrywek - w meczu o Superpuchar Polski ograli Legię Warszawa 4:1. Dwie bramki dla "Kolejorza" w doliczonym czasie gry zdobył Dariusz Formella, a wcześniej na listę strzelców wpisywali się nowi zawodnicy Lecha - Lasse Nielsen i Maciej Makuszewski.

• Zajrzyjmy jeszcze do bukmacherów, którzy spodziewają się raczej wyrównanego widowiska i nie wskazują faworyta dzisiejszego starcia. Przykładowo w STS kurs na zwycięstwo Śląska wynosi 2,73 przy 2,5 na Lecha i 2,9 na remis.

• Zwycięstwo Śląskowi zapewnił wówczas Ryota Morioka.

• W zeszłym sezonie w starciach Ślaska z Lechem górą był zespół z Wrocławia - po jesiennym remisie 1:1 piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska na wiosnę ograli poznaniaków 1:0.

• Warto zauważyć, że rezerwowym golkiperem poznaniaków na dzisiejsze spotkanie będzie 17-letni Miłosz Mleczko. To efekt urazu Matusa Putnockiego, który nie przyjechał z zespołem do Wrocławia.

• Ławka rezerwowych Lecha: Miłosz Mleczko, Radosław Majewski, Dawid Kownacki, Dariusz Dudka, Lasse Nielsen, Kamil Jóźwiak, Jan Bednarek.

• Ławka rezerwowych Śląska: Lubos Kamenar, Kamil Biliński, Kamil Dankowski, Andras Gosztonyi, Mariusz Idzik, Mariusz Pawelec, Ostoja Stjepanović.

• Jeżeli chodzi o gości to ciekawi jesteśmy występu 18-letniego lewego obrońcy Roberta Gumnego, który pod nieobecność Tamasa Kadara ma w zasadzie monopol gry na tej pozycji. Wiele wskazuje bowiem na to, że Węgier jeszcze w trwającym okienku transferowym opuści Poznań, a to otwiera ogromną szansę dla młodego zawodnika, by przez całą rundę grać w podstawowym składzie "Kolejorza". Ciekawe, czy jest już gotowy na takie wyzwanie.

• Miejsce dla dwóch snajperów znalazło się natomiast w zespole Lecha Poznań - od pierwszych minut zagrają Marcin Robak i Nicki Bille Nielsen. Jan Urban nie wystawił do gry żadnego letniego nabytku, jeżeli oczywiście nie liczyć Dariusza Formelli, który wrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia.

• Poznaliśmy już wyjściowe zestawienia obu zespołów. W składzie Śląska od początku zagrają trzej nowi zawodnicy: Portugalczycy Augusto, Filipe Goncalves i Alvarinho oraz Łukasz Madej. Mariusz Rumak nie wystawił żadnego nominalnego napastnika - najbliżej bramki przeciwnika będzie grał Ryota Morioka.

• Oba zespoły mają za sobą nieudane rozgrywki - Lech zakończył rozgrywki dopiero na siódmym miejscu, trzy oczka niżej zameldowali się wrocławianie. To już jednak historia, teraz znów każdy startuje z czystym kontem, by walczyć o czołowe lokaty w Ekstraklasie.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam was serdecznie i zapraszam na relację na żywo z drugiego meczu Ekstraklasy w sezonie 2016/17 - Śląsk Wrocław kontra Lech Poznań. Czekamy na ciekawe widowisko!