Śląsk Wrocław - Karabach Agdam 3:2. Wymagający rywal pokonany [WYNIK 21.01.2022, Turcja]

jg
od 16 lat
W kolejnym sparingu na zgrupowaniu w Turcji Śląsk Wrocław wygrał 3:2 z azerskim Karabachem Agdam. To był wymagający rywal.

Karabach przed wylotem do Turcji postrzegany był jako najgroźniejszy z rywali WKS-u na zgrupowanie. To się potwierdziło, ale to wrocławianie wyszli pierwsi na prowadzenie. Do siatki w 25 min trafił Petr Schwarz, dla którego był to już drugi gol podczas zimowych przygotowań. Chwilę później wyrównał jednak Marko Vesović, dobrze znany kibicom ekstraklasy z meczów w barwach Legii Warszawa.

Na początku drugiej połowy w poprzeczkę trafił Fabian Piasecki, dla którego był to pierwszy mecz od powrotu z wypożyczenia do Stali Mielec. Remis 1:1 utrzymywał się do 75 min kiedy to drużyna Jacka Magiery wyszła na prowadzenie za sprawą Roberta Picha. W tej sytuacji dośrodkowywał Schwarz. Trzy minuty później było 3:1 - tym razem do siatki trafił Zylla, którego ładnie wypatrzył Quintana. Na 10 minut przed końcem kontaktowe trafienie zaliczył Kady Borges. Po nim Karabach zaatakował śmielej, lecz wynik się nie zmienił. Mecz sędziował polski arbiter Piotr Lasyk.

Niepokoi kontuzja Krzysztofa Mączyńskiego. Kapitan zszedł z boiska pod koniec pierwszej połowy.

Następny sparing w sobotę. Rywalem Śląska będzie austriacki Floridsdorfer (godz. 15).

Śląsk Wrocław - Karabach Agdam 3:2 (1:1) [WYNIK 21.01.2022]

Gole: Schwarz 25', Pich 75', Zylla 78' - Vesović 26', Borges 80'

Śląsk Wrocław: 22. Michał Szromnik - 21. Łukasz Bejger, 14. Wojciech Golla, 2. Diogo Verdasca - 19. Patryk Janasik (79, 3. Jakub Iskra), 29. Krzysztof Mączyński (41, 39. Szymon Lewkot), 17. Petr Schwarz (79, 33. Adrian Łyszczarz), 5. Waldemar Sobota (61, 7. Róbert Pich), 8. Mateusz Praszelik (61, 25. Marcel Zylla), 4. Dino Štiglec (61, 23. Víctor García) - 11. Fabian Piasecki (61, 24. Caye Quintana).

Karabach: 23. Luka Gugeszaszwili - 29. Marko Vešović (46, 30. Abbas Hüseynov), 5. Maksim Medvedev (46, 4. Rahil Məmmədov), 81. Kevin Medina (79, 55. Bədavi Hüseynov), 27. Toral Bayramov - 20. Kady, 2. Qara Qarayev, 18. İsmayıl İbrahimli (64, 15. Leandro Andrade), 19. Filip Ozobić, 10. Abdellah Zoubir - 25. Ibrahima Wadji.