Śląsk Wrocław - FK Ufa 1:0. Pierwsze zwycięstwo Śląska tej zimy, poważna (?) kontuzja Wojciecha Golli (Śląsk - Ufa wynik, bramki, relacja) FOT. Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław wygrał z rosyjskim FK Ufa 1:0 w meczu sparingowym rozegranym na Cyprze. To pierwsze zwycięstwo Śląska w trakcie zimowych przygotowań. Niestety, w trakcie meczu groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Wojciech Golla.

Śląsk Wrocław - FK Ufa 1:0

Mecz Śląska Wrocław z 7. obecnie siłą rosyjskiej ekstraklasy miał rozpocząć się o godz. 14 czasu polskiego. Miał, ponieważ autokar wiozący piłkarzy z Ufy na stadion w Larnace uległ awarii, przez co spotkanie zostało opóźnione o około 15 minut.

W podstawowym składzie Śląska kolejny raz na szpicy pojawił się młody Piotr Samiec-Talar, a na środku obrony obok Wojciecha Golli wyszedł Piotr Celeban.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Nie licząc uderzenia Damiana Gąski z początku meczu nie zobaczyliśmy ani jednego celnego strzału. Mimo to gra Śląska wyglądała zdecydowanie lepiej niż w sparingu z czeskimi Teplicami. To wrocławianie dyktowali warunki na boisku, utrzymywali się przy piłce i dochodzili do pozycji strzeleckich. Brakowało jednak precyzji.

Rosjanie przed przerwą ani razu nie zagrozili poważniej bramce strzeżonej przez Daniela Kajzera. W ich grze było wiele niedokładności i sprawiali wrażenie ociężałych, wolniejszych od swoich rywali i niezbyt zainteresowanych atakowaniem.

Po przerwie "Wojskowi" wreszcie udokumentowali swoją przewagę. w 51 min na strzał z dalszej odległości zdecydował się Dino Štiglec, futbolówka po drodze odbiła się od pleców Samiec-Talara i zatrzepotała w sieci zdezorientowanego bramkarza Ufy.

Trzy minuty później rozegrał się dramat Wojciecha Golli. Stoper WKS-u, który w ostatnich dniach przedłużył kontrakt do 2023 roku, z dużym impetem zderzył się z jednym z rywali, po czym padł na murawę i zakrył twarz dłońmi. Arbiter nie przerwał gry, ale po chwili piłkarze Ufy wybili piłkę i obrońcy Śląska została udzielona pomoc. Nie wyglądało to dobrze, Golla nie był w stanie nastąpić na nogę, a na jego prawym kolanie pojawił się stabilizator. Na dokładniejszą diagnozę będzie trzeba zaczekać, ale każdy scenariusz jest możliwy...

Moment, w którym Golla nabawił się kontuzji

Wieczorem ukazała się informacja, że decyzją sztabu medycznego Golla opuszcza zgrupowanie i wraca do Polski, gdzie przejdzie dokładne badania.

- Wojtek został kopnięty gdzieś pod kolanem i na tę chwilę nie możemy postawić żadnej diagnozy. Nasz sztab medyczny także nie chce prorokować, czy to może być coś poważnego. Wstrzymajmy się do momentu, aż przebadają go specjaliści - powiedział nam dyrektor sportowy WKS-u Dariusz Sztylka.

Wracając do meczu - podrażnieni golem dla Śląska Rosjanie podkręcili tempo, a liczne zmiany w składzie Śląska sprawiły, że wrocławianie zatracili płynność w grze. Niemniej wynik pozostawał bez zmian, a jeśli ktoś był bliżej jego zmiany, to był to Śląsk. W 85 min groźny strzał oddał rezerwowy Filip Marković, a chwilę później celnie po rzucie rożnym główkował Israel Puerto, który zastąpił kontuzjowanego Gollę. Za każdym razem na posterunku był bramkarz FK Ufa.

Śląsk ostatecznie pokonał FK Ufa 1:0, ale radość z pierwszego triumfu podczas zimowego okresu przygotowawczego mąci kontuzja Wojciecha Golli. Czekamy na dokładną diagnozę. Następy i za razem ostatni mecz kontrolny na Cyprze wrocławianie rozegrają we wtorek 28 stycznia. Ich rywalem będzie wówczas łotewska FK Lipawa.

Śląsk Wrocław - FK Ufa 1:0 (0:0)
Bramka: Štiglec 51.
Śląsk: Stiglec (65. Pawelec), Golla (57. Puerto) , Celeban, Musonda - Mączyński (76. Bargiel), Łabojko - Płacheta (68. Marković), Chrapek (79. Żivulić), Gąska - Samiec-Talar (65. Bergier).
Ufa: Shafinskiy - Nedelcharu, Aliev, Tabidze, Nikitin, Emelyanov, Fomin, Golubev, Thill, Vombergar, Krotov oraz Bizjak, Agalarov, Chernov.