Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1. Cholewiak wyprzedził Cracovię (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, GOLE 17.08.2019, EKSTRAKLASA)

Jakub GuderZaktualizowano
11.05.2019 wroclaw<br>slask wroclaw wisla plock<br>n/z mateusz cholewiak<br>ekstraklasa pilka nozna<br>gazeta wroclawska<br>pawel relikowski / polska press<br>
11.05.2019 wroclawslask wroclaw wisla plockn/z mateusz cholewiakekstraklasa pilka noznagazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, GOLE 17.08.2019, EKSTRAKLASA) Śląsk Wrocław umacnia się na fotelu lidera ekstraklasy. Wrocławianie po emocjonującym meczu pokonali Cracovię u siebie 2:1. Bohaterem spotkania okazał się rezerwowy Mateusz Cholewiak, który w 86 min strzelił przepiękną ramkę po indywidualnej akcji.

Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, GOLE 17.08.2019, EKSTRAKLASA)

Pierwsza połowa to przewaga Cracovii, znów świetna dyspozycja Matusa Putnockiego i jeden celny strzał Śląska na bramkę, który zamieniony został na gola i prowadzenie 1:0. Jego autorem był Robert Pich, który tak wolno rozkręcał się w tym sezonie. Piłka w wrzucona w okolicę pola karnego, trochę przypadku, przytomne zgranie Puero głową i Słowak bez namysłu uderzył i to przyniosło efekt.

"Pasy" mogły, a nawet powinny, przynajmniej raz trafić do siatki, lecz fatalnie spisywał się Mateusz Wdowiak. Zresztą w przerwie został już w szatni.

Na drugą połowę Śląsk wyszedł cofnięty, niby czekając na kontrataki, ale jednak bardzo czujny w drugiej linii. Wrocławianie cały czas skupiali się przede wszystkim na odcinaniu od podań środkowych pomocników Cracovii, głównie Janusza Gola. To przynosiło wymierny efekt, bo przyjezdni - naciskani - często tracili piłkę, a wtedy w ruch szli zawodnicy grający przy linii bocznej - z jednej strony Broź i Musonda, z drugiej Płacheta i Stiglec. Niestety - ich dośrodkowania i podania w pole karne nie docierały do Exposito i innych zawodników wbiegających w szesnastkę. Mimo wszystko wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację, ale jak wiadomo 1:0 to bardzo niebezpieczny wynik.

Cracovii wystarczyła jedna naprawdę groźna akcja, aby doprowadziła do wyrównania. Dytiatjew wygrał główkowy pojedynek z Gollą, piłka trafiła do Rubio, który pojawił się na boisku tuż po przerwie, a ten przepięknymi nożycami nie dał szans Putnockiemu.

W 76 min Cracovia powinna prowadzić. Drugi dopiero w tym meczu rzut rożny rozegrała krótko, lecz piłka ostatecznie poszybowała na długi słupek. Tam wbiegł Dytiatjew, który przeskoczył Stigleca i tylko Putnocky wie, jak nie pozwolił tej piłce wpaść do bramki.

W 81 min Szczepan świetnie zagrał do Picha, lecz ten przegrał pojedynek z Peskoviciem. Szansę na poprawkę mieli najpierw Szczepan, a potem Płacheta, lecz jakimś cudem obrońcy z Krakowa zastawili dostęp do bramki, w której nie było już bramkarza. Jak to nie wpadło?

Wpadło za to kilka minut później - i to jak! Mateusz Cholewiak wypuścił sobie piłkę daleko do przodu, obiegł Diego Ferraresso, zszedł do środka, a potem lewą nogą pięknie z dystansu trafił do siatki za kołnierz Peskovicia. Bramka kolejki!

Najwięcej działo się jednak w doliczonym czasie gry. Najpierw znów na posterunku był Putnocky, broniąc w wiadomy tylko sobie sposób strzał Rapy. Po chwili sam na sam z bramkarzem wyszedł Płacheta, lecz brakło mu zimnej krwi. Powinien dobić jeszcze Łyszczarz. Tylko po co czekał?

Gdy minęły już cztery doliczone minuty i czekaliśmy na gwizdek, w polu karnym strzał rywala blokował Stiglec. Ręka...? Kibice zadrżeli. Arbiter postanowił zobaczyć powtórkę lecz niczego się nie dopatrzył i zagwizdał konie meczu! Śląsk po pięciu meczach nadal jest liderem i ma aż 13 punktów!

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020