Śląsk pracuje, chociaż bez kilku kadrowiczów

Mimo świąt piłkarze WKS-u wolnego nie mieli wiele. Wciąż kilkoro z nich trenuje z reprezentacjami.

Nawet wczoraj sztab szkoleniowy Śląska zaplanował swoim zawodnikom trening. Mariusz Rumak dał odpocząć drużynie jedynie w świąteczną niedzielę, ale też jest w trudnej sytuacji. W dwóch pierwszych meczach zdobył tylko dwa punkty, a przed zakończeniem fazy zasadniczej WKS zmierzy się jeszcze z mocnymi Cracovią oraz Lechem Poznań.

Romuald Szukiełowicz planował, że wrocławianie w przerwie reprezentacyjnej zagrają na wyjeździe sparing z Red Bullem Lipsk (wicelider 2. Bundesligi), ale nowy trener odwołał ten mecz. W zamian tego zaplanował swoim podopiecznym m.in. szereg testów medycznych. Już po spotkaniu z Ruchem Chorzów (0:0) stwierdził, że wydaje mu się, iż piłkarzom brakuje dynamiki.

- Określamy poziom wydolności tlenowej. Ona decyduje w piłce nożnej o opóźnieniu zakwaszenia, czyli zmęczenie organizmu - tłumaczy Michał Polczyk, trener przygotowania fizycznego Śląska.

Dobrą wiadomością dla trenerów jest z pewnością kolejny mecz w rezerwach Michała Bartkowiaka. Dynamiczny pomocnik zimą miał zabieg, podczas którego ze stopy usunięto mu metalową płytkę. Była to pozostałość po ciężkiej kontuzji. Skrzydłowy w wygranym 2:1 spotkaniu ze Stilonem Gorzów na boisku spędził 56 minut. W meczu tym zagrali też m.in. Kamil Dankowski oraz Wiktor Żytek.

Mariusz Rumak nie mógł w ostatnich dniach skorzystać z kilku zawodników powołanych na mecze reprezentacji narodowych.

Cały mecz w reprezentacji do lat 21 rozegrał bramkarz Jakub Wrąbel. Drużyna Marcina Dorny pokonała w towarzyskim meczu 3:0 (Buksa 16, Stępiński 45, Moneta 90) swoich rówieśników z Białorusi. Warto pamiętać, że to drużyna, która przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Ich gospodarzem będzie Polska.

W eliminacjach do tego turnieju wystąpił Węgier Bence Mervo. Jego ekipa bezbramkowo zremisowała z Izraelem a napastnik Śląska spędził na boisku 64 minuty. Wczoraj wieczorem Węgry podejmowały jeszcze Albanię (mecz zakończył się po zamknięciu gazety).

Dwa spotkania w reprezentacji U18 rozegrał Maciej Pałaszewski. Najpierw wystąpił 90 minut w zremisowanej 1:1 potyczce z Norwegią. W niedzielę wszedł na 12 minut przegranego 0:1 meczu z Ukrainą.

Dziś szansę na występ w seniorskiej reprezentacji Gruzji będzie miał Lasza Dwali. Jego drużyna towarzysko zmierzy się z Kazachstanem w Tbilisi.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland