Śląsk pokonuje Lokomotiv po karnych!

Mariusz Wiśniewski
Paweł Relikowski
Po 120 minutach meczu w Sofii był remis 0:0. W karnych bezbłędni byli jednak wrocławianie, którzy wygrali je 3:4. Dwa rzuty karne obronił bramkarz Śląska, Marian Kelemen.

Tekst alternatywny

LokomotivSofia - Śląsk Wrocław (ZDJĘCIA Z MECZU)

Śląsk był zdecydowanie lepszy, ale tę wyższość musiał udowadniać dopiero w rzutach karnych. W nich Marian Kelemen potwierdził wybory ekspertów, którzy ogłaszali go najlepszym bramkarzem naszej Ekstraklasy. Teraz świętujemy, mając jednocześnie świadomość, że z taką skutecznością nie zdobędziemy fazy grupowej. Tym bardziej, że w ostatniej fazie eliminacyjnej możemy trafić na Atletico Madryt lub Tottenham.

Zobacz zdjęcia z meczu

RZUTY KARNE:

Zaczną Bułgarzy

Goranow - 1:0 dla Lokomotivu
Sztylka - 1:1!

Czas na Jordanowa... Bardzo pewnie i jest 2:1.
Do piłki zmierza Mila. Również skutecznie i jest 2:2.

Iwanow... Broni Kelemen! Nadal 2:2.
Madej... Jest! 3:2 dla Śląska!

Czas na Dobrewa. Gol, 3:3. To jednak Śląsk ma przewagę.
Do piłki zmierza Pietrasiak... Kombinował, ale udało się 4:3.

Jeśli Dafczew się pomyli, Śląsk awansuje. Broni Kelemen!!! Śląsk gra dalej!!!

Koniec. Przed nami rzuty karne!

120 1 min - Mila z 18 metrów... obok bramki! To była chyba ostatnia akcja...

120 min - sędzia doliczył minutę.

117 min - zmiana w Śląsku - Sztylka za Dudka.

116 min - uffff... Główkował Dobrew, ale minimalnie nieskutecznie.

115 min - w niebezpiecznej sytuacji Kelemen uprzedził Jordanowa.

113 min - Dafczew z rzutu wolnego - słabo i nieprecyzyjnie. Kelemen nie miał problemów.

109 min - niecelna główka kompletnie niekrytego w polu karnym Wasiluka!

107 min - żółta kartka dla Spahicia. Jeśli Śląsk awansuje dalejm to Bośniak nie zagra w pierwszym meczu z kolejnym rywalem.

106 min - rozpoczął się ostatni kwadrans gry. Jeśli nie padnie żaden gol, potrzebne będą rzuty karne.

Koniec pierwszej części dogrywki. Chwila oddechu i gramy dalej!

105 1 min - tym razem szczęście było przy Śląsku. Jordanow wpadł w pole karne, uderzył z bliskiej odległości, ale Kelemen był na posterunku.

105 min - do pierwszej połowy dogrywki sędzia doliczył minutę.

103 min - ależ okazja Śląsk! Cetnarski w dobrej sytuacji najpierw trafił w obrońcę, poprawił w światło bramki, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił inny piłkarz Lokomotivu!

98 min - groźny strzał z ostrego kąta Pisarowa, ale Kelemen dobrze interweniował.

Piłkarze zaczęli pierwsze dodatkowe piętnaście minut gry.

Koniec drugiej połowy, ale nie całego spotkania. Za kilka minut zaczynamy dogrywkę.

90 6 min - kontra Śląska, Mila wpada w pole karne, przewraca się, ale rzutu karnego nie ma.

90 min - sędzia doliczył aż pięć minut!

90 min - Garow za Djakowa, czyli kolejna zmiana w Lokomotivie.

84 min - niepewne piąstkowanie Kielemena. Na szczęście główka jednego z Bułgarów bardzo niecelna.

82 min - Mila za Sobotę.

81 min - ależ było blisko! Piłkę wzdłuż bramki Lokomotivu zagrał Sobota, ale Voskamp nie zdążył wepchnąć jej do siatki.

75 min - korekta składu w Lokomotivie. Na placu gry pojawił się Jordanow.

72 min - wrocławianie uciekli spod topora! Po zamieszaniu w polu karnym w ostatniej chwili skutecznie interweniował Pietrasiak.

65 min - groźnie w polu karnym Śląska. Na szczęście Kelemen uprzedził zamiary jednego z piłkarzy Lokomotivu.

61 min - któryż to już strzał Mili? Tym razem pomocnik Śląska pomylił się o kilkanaście centymetrów.

59 min - zmiana w Śląsku - Voskampa za Diaza.

57 min - żółta kartka dla Warbanowa.

49 min - dobre uderzenie Cetnarskiego, ale bramkarz Lokomotivu póki co jest zaporą nie do pokonania.

46 min - zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

Za nami pierwsza połowa spotkania, po której Lokomotiv remisuje ze Śląskiem 0:0.

41 min - potężne uderzenie Mili. Bułgarski bramkarz na posterunku...

35 min - kolejna próba z rzutu wolnego Mili, ale tym razem znów górą Galew.

32 min - dośrodkowanie Celebana, po którym główkował Diaz, tyle że w sam środek bramki.

Po pół godziny gry wynik spotkania to wciąż 0:0. Przewagę w posiadaniu piłki mają wrocławianie, ale nie potrafią ją przełożyć na dogodne okazje podbramkowe.

26 min - żółta kartka dla Elsnera za ostry faul na Pisarowie.

18 min - precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego Mili. Bramkarz gospodarzy z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Za nami kwadrans spotkania. Tempo gry nie powala.

12 min - próba z dystansu w wykonaniu Dudka. Jego strzał jednak bardzo niecelny.

10 min - płaski, ale kompletnie nieprzygotowany strzał Soboty. Od "piątki" zacznie bramkarz Bułgarów.

5 min - duże zamieszanie w polu karnym Lokomotivu, jednak bez efektu bramkowego.

4 min - bardzo dobre dośrodkowanie Spahicia, ale strzał głową Diaza niecelny.