Śląsk II - Orzeł 2:1. Rezerwy WKS-u bliżej awansu do III ligi

DF, ZK
Krystyna Pączkowska/WKS Śląsk Wrocław S.A.
Rezerwy Śląska Wrocław w 27. kolejce IV ligi (wschód) pokonały Orła Ząbkowice Śląskie 2:1.

W 13. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Maksilian Fryczkowski, który z bliskiej odległości strzałem głową pokonał bramkarza rywali. W 26 minucie prowadzenie podwyższył Mathieu Scalet. Francuz z ostrego kąta wpakował piłkę do pustej siatki. Honorową bramkę dla Orła zdobył tuż przed przerwą Szymon Radziszewski.

Śląsk to aktualny lider IV ligi. Wrocławianie mają trzy punkty przewagi nad drugą Fogo-Higieną Gać (jeden rozegrany mecz mniej).

Do końca fazy zasadniczej pozostały trzy spotkania. Najciekawiej zapowiada się 29. kolejka, wtedy – 3 czerwca, Śląsk zmierzy się z drużyną Sokoła Marcinkowice, natomiast Foto-Higiena Gać powalczy o kolejne punkty z Unią Bardo. Obaj rywale pretendentów do awansu także zajmują wysokie miejsca w tabeli, co zapowiada spore emocje.