Skoki narciarskie SAPPORO 2019 WYNIKI. Polacy tuż za podium w niedzielnym konkursie, Stefan Kraft rządzi

SKOKI WYNIKI
Skoki narciarskie SAPPORO 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie oglądać Puchar Świata w Sapporo? TRANSMISJA ONLINE LIVE Andrzej Banaś
Skoki narciarskie SAPPORO 2019 WYNIKI NA ŻYWO [27.01.2019]. W Sapporo nie było czasu na złapanie oddechu. Po wielkich emocjach i rekordowym skoku Kamila Stocha w sobotę rano, w nocy na Okurayamie przeprowadzono kolejny konkurs Pucharu Świata. Zwyciężył - znowu - Austriak Stefan Kraft. Polacy znaleźli się tuż za podium. Piotrowi Żyle do 3. miejsca zabrakło 0,5 punktu. SKOKI WYNIKI

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI NA ŻYWO: LOTY W OBERSTDORFIE 2019 TRANSMISJA ONLINE DZISIAJ

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA I PUCHARU NARODÓW. KTO JEST LIDEREM PŚ, MIEJSCA POLAKÓW

Skoki narciarskie Puchar Świata w Sapporo NIEDZIELA wyniki Polaków
Trzecim z rzędu zwycięstwem Stefana Krafta zakończył się niedzielny konkurs PŚ w Sapporo. Austriak wygrał zdecydowanie, o prawie 10 pkt wyprzedził 18-letniego Słoweńca Timiego Zajca (po raz pierwszy w karierze stanął na podium PŚ) i lidera PŚ Ryoyu Kobayashiego.

Polacy zameldowali się tuż za podium. Piotr Żyła był 4. (ex aequo z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem), a Kamil Stoch - 6.

Dawid Kubacki zajął 11. miejsce, Maciej Kot 21., Stefan Hula 25., a Jakub Wolny - 30.

Warto też odnotować 7. pozycję 46-letniego Noriakiego Kasaiego.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kraft zmienił Stocha na 2. miejscu, ale w Pucharze Narodów wciąż prowadzą Biało-Czerwoni.

Skoki narciarskie Puchar Świata w Sapporo SOBOTA wyniki Polaków
Co to był za konkurs Pucharu Świata w Sapporo! W sobotę Kamil Stoch w drugiej serii pobił rekord skoczni i doleciał do podium. Wygrał Austriak Stefan Kraft. A już w nocy polskiego czasu kolejne zawody. Zapnijcie pasy! Plan transmisji poniżej.

To był skok, po którym Stoch złapał się za serce, Stefan Horngacher wystrzelił z rękami w górę (pokazując przy okazji, że wciąż ma niezłe odbicie), a rywale bili brawo. W drugiej serii konkursu w Sapporo trzykrotny mistrz olimpijski pofrunął 148,5 m, cztery metry dalej od poprzedniego rekordu skoczni (Macieja Kota i Stefana Krafta), z trudem lądując w miejscu, w którym można już obawiać się o to, czy wytrzymają kolana. Wytrzymały, a fantastyczna próba dała Stochowi drugie miejsce (na półmetku był szósty).

Kapryśna Okurayama okazała się dla niego szczęśliwa. Polak, wciąż przeziębiony, nie skakał w serii próbnej, ale brak przetarcia nie zrobił mu większej różnicy. W finałowej serii, przy rekordowym skoku, wykorzystał doskonałe warunki. Za korzystny wiatr odjęto mu ponad 23 punkty, cztery razy więcej niż np. Dawidowi Kubackiemu. Inne porównanie: Ryoyu Kobayashi, lider PŚ, który w drugiej serii spadł z drugiej lokaty na piątą, miał minus 4,4 pkt.

Skoki narciarskie: rekord Stocha w Sapporo

- Nie miałem pewności, czy w ogóle zdołam wylądować - opowiadał o rekordowym skoku Stoch. - Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, skąd dzisiaj wzięła się ta energia. Czułem się wprawdzie lepiej niż dzień wcześniej, ale ciągle jestem słaby, jak to przy chorobie. Chciałem po prostu skoczyć bez zbędnej presji i to zadziałało - dodawał.

Wygrał, drugi raz z rzędu, Austriak Stefan Kraft. Trzecie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Norweg Robert Johansson.

- Z góry widziałem skok Kamila. Leciał wyjątkowo wysoko i ekstremalnie daleko. Niesamowite. Kiedy jednak obniżono belkę, byłem trochę zdenerwowany, wiedziałem, że wszystko musi zadziałać perfekcyjnie. Jestem z siebie bardzo zadowolony, że mój drugi skok też był bardzo dobry - komentował Kraft.

Skoki narciarskie Sapporo 2019 wyniki Polaków

Piotr Żyła wyciągnął na Okurayamie średnią ze swoich występów w tym sezonie i zajął 11. miejsce. To wciąż nie jest Żyła z konkursów w Niżnym Tagile, gdzie stawał na podium, ale też wydaje się, że kryzys z Turnieju Czterech Skoczni został opanowany.

Pecha do warunków miał w pierwszej serii Dawid Kubacki, który skoczył tylko 114,5 m i zajmował 25. lokatę. W drugiej znacząco się poprawił – 129 m dało mu awans o 10. miejsc i widoki na lepszy rezultat w niedzielnym konkursie.

Punkty PŚ zdobyła też Stefan Hula. Był 27.

Na pierwszej serii zawody zakończyły się dla Jakuba Wolnego (116 m) i Macieja Kota. Ten drugi miał wielkie problemy w locie, musiał ratować się przed upadkiem i skoczył tylko 92,5 m. Zajął ostatnie miejsce.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 2 w nocy polskiego czasu.

Skoki narciarskie Sapporo 2019 WYNIKI NA ŻYWO konkurs sobota

Skoki narciarskie na żywo Sapporo transmisja TV. Gdzie oglądać Puchar Świata w Sapporo niedziela?

Transmisje z PŚ w Sapporo przeprowadzi TVP1.
Niedziela, 27.01.2019 – konkurs PŚ Sapporo

 • TVP 1 – studio od 1.40, transmisja od 2.

Skoki narciarskie na żywo Sapporo transmisja intnernt online stream. Gdzie oglądać skoki w internecie?
Transmisje online z Pucharu Świata w Sapporo będą dostępne na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacjach Eurosport Player i TVP Sport.

O kwalifikacjach w Sapporo pisaliśmy:
Polacy szybko otrząsnęli się po nieudanych zawodach na Wielkiej Krokwi i w kwalifikacjach w Sapporo grali główne role. Kamil Stoch, mimo przeziębienia, zajął 2. miejsce, a w sumie czterech Biało-Czerwonych wylądowało w "10". Wygrał Austriak Stefan Kraft.

Nieprzewidywalne Sapporo okazało się w dnu kwalifikacji zaskakująco przewidywalne. Miał sypać – sypało, miało wiać – wiało, organizatorzy z trudem przeprowadzili prolog japońskiego Pucharu Świata do końca. Ale znowu się udało.

Znana ofiara takich niepowtarzalnych okoliczności przyrody była tylko jedna, bo do konkursu nie awansował Norweg Johan Andre Forfang, siódmy zawodnik klasyfikacji PŚ. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że na liście startowej kwalifikacji było tylko 55 zawodników, należy to uznać za paranormalne zjawisko. Forfanga ostatnio prześladuje pech – w Zakopanem w konkursie drużynowym został w finałowej serii zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon i w ten sposób Norwegowie stracili szansę na podium.

Skoki narciarskie Sapporo 2019 wyniki Polaków

Polacy problemami rywali głowy sobie nie zawracają, po ostatnim weekendzie mieli własne. Wygląda jednak na to, że szybko wrócili na dobre tory. Kamilowi Stochowi w zajęciu 2. miejsca (126 m) nie przeszkodziło nawet przeziębienie. Wicelider klasyfikacji generalnej sesję treningową przeleżał w hotelowym łóżku, zebrał się dopiero na kwalifikacje. Choroba, nie choroba, mistrz pokazał klasę. Dalej od niego skoczył wprawdzie Ryoyu Kobayashi (128,5 m), ale Japończyk dostał słabe noty za styl i ostatecznie zajął 3. lokatę. Z przewagą 1,3 pkt nad Stochem triumfował Stefan Kraft (125,5). Forma Austriaka, dwukrotnego mistrza świata sprzed dwóch lat i zwycięzcy z Zakopanego, wyraźnie idzie w górę.

Najdalej pofrunął Austriak Jan Hoerl – 135 m – ale upadł przy lądowaniu. Nic mu się nie stało, prawo udziału w konkursie mimo wszystko wywalczył, ale Okurayama pokazała swoje szalone oblicze.

Skoki narciarskie dzisiaj wyniki na żywo
Biało-Czerwonym jednak ta skocznia najwyraźniej odpowiada, bo rozkręcił się Stefan Hula (6. miejsce, 122 m), a Maciej Kot wrócił w końcu do dziesiątki (9., 124). Ten drugi skakać tutaj niewątpliwie lubi – to właśnie w Sapporo dwa lata temu odniósł pierwsze zwycięstwo w PŚ w karierze. To był zresztą pamiętny weekend dla Polaków, bo w drugim konkursie triumfował Stoch. Rok temu PŚ w Japonii nie było.

Jeśli dodamy do tego 10. pozycję Dawida Kubackiego (120 m) i bezproblemowy awans Piotra Żyły (16. miejsce) oraz Jakuba Wolnego (24.), to wychodzi z tego zapowiedź udanego weekendu.

Sobotni konkurs indywidualny o godz. 8 polskiego czasu, niedzielny – o 2 nocy. Plan transmisji TV z PŚ w Sapporo poniżej.

Skoki narciarskie na żywo Sapporo transmisja TV. Gdzie oglądać Puchar Świata w Sapporo?

Transmisje z PŚ w Sapporo przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.
Puchar Świata w Sapporo plan transmisji TVP i Eurosport
Piątek, 25.01.2019 – kwalifikacje PŚ Sapporo

 • Eurosport 2 – transmisja od 9.45

Sobota, 26.01.2019 – konkurs PŚ Sapporo

 • TVP Sport – transmisja od 7.45.
 • TVP 1 – transmisja od 7.45.
 • Eurosport 2 – transmisja od 7.45.

Niedziela, 27.01.2019 – konkurs PŚ Sapporo

 • TVP 1 – studio od 1.40, transmisja od 2.

Skoki narciarskie na żywo Sapporo transmisja intnernt online stream. Gdzie oglądać skoki w internecie?
Transmisje online z Pucharu Świata w Sapporo będą dostępne na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacjach Eurosport Player i TVP Sport.

Skoki narciarskie: zapowiedź PŚ w Sapporo NA ŻYWO LIVE
Konkursy na Wielkiej Krokwi wprowadziły w polskiej ekipie trochę zamieszania. Na pytania o słabszy wynik Dawida Kubackiego i przykrą wpadkę Kamila Stocha w zawodach indywidualnych nie było oczywistych odpowiedzi. W Sapporo przekonamy się, jak bardzo puzzle tej układanki się rozsypały i czy trenerowi Stefanowi Horngacherowi udało się je od ręki na nowo połączyć.

Skoki narciarskie Puchar Świata w Sapporo na żywo wyniki Polaków
Czasu na pracę nad szczegółami jednak nie było. Polscy skoczkowie do Japonii wylecieli już w środę. Klasą biznes, żeby trochę złagodzić trudy dalekiej podróży.

- To ciężki wyjazd – komentuje Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego. - Krótka przerwa, długi lot, szybka aklimatyzacja, jeśli w ogóle można mówić o aklimatyzacji. Do tego dość kapryśna skocznia. Wieje, sypie, często rządzi przypadek. Jeden konkurs późno, drugi wcześnie. Wszystko może się zdarzyć. Jednak jeśli jesteś w dobrej formie, nie popełniasz błędów, to sprzyja ci również szczęście.

Skoki narciarskie SAPPORO 2019 wyniki na żywo

Nie brzmi to jednak jak recenzja obiektu, na którym można szukać właściwych ustawień. Inna sprawa, że do tej pory w przypadku Biało-Czerwonych wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Jeśli nie liczyć lidera PŚ Ryoyu Kobayashiego, który akurat też złapał zadyszkę, forma Polaków stosunkowo najmniej falowała. To zresztą widać w klasyfikacji generalnej cyklu i Pucharze Narodów. Dopiero w Zakopanem pojawiła się niepewność.

Teorie na temat słabego startu Polaków w Zakopanem. Czy to był tylko wypadek przy pracy?

- Czasem po prostu zdarzają się trochę gorsze wyniki, trzeba to przyjąć i pracować dalej. Spora część sezonu przed nami – uspokajał pod Wielką Krokwią Piotr Żyła.

A nawet jeśli to poważniejsze przesilenie, to Horngacher i jego ekipa już udowadniali w przeszłości, że potrafią w takich sytuacjach błyskawicznie reagować.

- W Sapporo różnie bywa z pogodą, ale nie można jechać z nastawieniem, że będzie źle. Najważniejsze, żeby skoki były dobre. To podstawa, bo przy złym nawet korzystny wiatr ci nie pomoże – uśmiecha się Dawid Kubacki.


Program konkursów Pucharu Świata w Sapporo

25.01.2019, piątek

 • 08:00 - oficjalny trening
 • 10:00 - kwalifikacje

26.01.2019, sobota

 • 07:00 - seria próbna
 • 08:00 - pierwsza seria konkursowa

27.01.2019, niedziela

 • 01:00 - kwalifikacje
 • 02:00 - pierwsza seria konkursowa

Skład Polaków na PŚ w Sapporo

 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Dawid Kubacki
 • Jakub Wolny
 • Stefan Hula
 • Maciej Kot

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Rafał Wisłocki. Pod jego wodzą Wisła Kraków nie zginie

Królewski. Łemko z Hańczowej na ratunek Wiśle

Sergiu Hanca z Cracovii: Kocham derby!

Michał Probierz dostał wielką władzę w „Pasach”

[Wielkie triumfy Polaków na Wielkiej Krokwi ZDJĘCIA ](https://dziennikpolski24.pl/puchar-swiata-w-skokach-narciarskich-w-zakopanem-na-wielkiej-krokwi-polacy-odniesli-duzo-sukcesow-zdjecia/ar/13812850#sport)

Mariusz Wach: Czekam na rewanż z Arturem Szpilką

Puchar Świata w Sapporo: skoki wyniki na żywo, wyniki Polaków

Skoki narciarskie SAPPORO 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie oglądać Puchar Świata w Sapporo? Dzisiaj konkurs indywidualny TRANSMISJA ONLINE LIVE

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Klopsiak

Trzeba było zabrać górolskie fujarki i tam wygrać Im polkę: " żegnaj babciu".

B
Brawo!

Wrocław górą!

a
as

jak można wygrać tracąc w dwu skokach 12,5 m. noty, wiatr i te inne pierdoły wymyślili po to żeby robić co chcą! jeszcze raz, dwa i pier...... skoki i inne podobnie"podrabiane" sporty!!!!!!

G
Gość

Gratulacje panie Kamilu! Tak trzymać!

G
Gość

Gratulacje panie Kamilu! Tak trzymać!

c
cb

Skok Stocha przypomniał skok Małysza w Willingen przed laty. Mimo tego tam Małysz też był 2-gi.

P
Pit

beda tak dlugo puki tatus w TVP siedzi :)

A
A Brychcy

Jak dlugo trwac beda wycieczki po swiecie Maciej Kota.

Dodaj ogłoszenie