jg, Krzysztof Kawa
Skoki dzisiaj WYNIKI NA ŻYWO RASNOV. Dobry występ Dawida Kubackiego (Rumunia sobota 22.02, KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH 2019/20) Andrzej Banas / Polska Press
Skoki dzisiaj WYNIKI NA ŻYWO RASNOV. Dobry występ Dawida Kubackiego (Rumunia sobota 22.02, KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH 2019/20). Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach w Rumuniskim Rasnov. Polak w drugiej serii oddał najdłuższy skok - 100m - co dało mu awans z dziewiątej lokaty po pierwszym skoku. Wygrał Stefan Kraft.

Skoki narciarskie DZISIAJ - SOBOTA 22.02 WYNIKI Rasnov
Czwarty raz w tym sezonie zawody Pucharu Świata wygrał Austriak Stefan Kraft. Kraft dzięki sobotniemu zwycięstwu w Rasnov umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata w skokach.
Bardzo blisko, by znaleźć się na podium, był Dawid Kubacki. Polak w drugiej serii oddał najdłuższy skok (100m) i z dziewiątego miejsca awansował na czwartek.
Na dziewiąte miejsce wskoczył Kamil Stoch. Pozostali Polacy zawody zakończyli w trzeciej dziesiątce - Piotr Żyła, któr niedawno wygrał w Kulm, był 21., Aleksander Zniszczoł 24., a Klemen Murańska 27.

Dwa pozostałe miejsca na podium dla Niemców - drugi był Karl Geiger a trzeci Constantin Schmid.

SKOKI W RASNOV DZISIAJ, SOBOTA 22.02 WYNIKI

Skoki narciarskie - KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

Po sobotnim konkursie Dawid Kubacki awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do Krafta traci jednak ponad 300 punktów.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 22.02
Kwalifikacje. Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe terminarz sobotnich skoków w Rasnovie ulegał zmianie. Kwalifikacje w Rasnovie zostały przesunięte na godz. 11.30.

83,5 m Klemensa Murańki wystarczyło mu, by awansować do konkursu. Tym bardziej cel osiągnęli Paweł Wąsek - 86 m, Jakub Wolny - 88,5 m, Aleksander Zniszczoł - 91 m, Piotr Żyła - 90 m oraz Kamil Stoch - 93 m i Dawid Kubacki - 94,5 m. Co ważne, tym razem Stoch lądował na rumuńskim zeskoku bez problemów. Kwalifikacje wygrał Kar Geiger, Kubacki 7., Stoch 9., Żyła 25., Zniszczoł 31., Wolny 37., Murańka 43.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0