Siłą wytatuowali mu swastykę na czole. Zniknie dzięki pomocy...

  Siłą wytatuowali mu swastykę na czole. Zniknie dzięki pomocy kliniki medycyny estetycznej (ZDJĘCIA, FILM)

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mężczyzna, któremu w więzieniu siłą wytatuowano swastykę na czole, pojawił się we wrocławskiej klinice medycyny estetycznej MedBeauty & Orthos. Po publikacji pierwszego tekstu o panu Rafale na portalu GazetaWroclawska.pl, zgłosiła się do nas z ofertą bezpłatnego usunięcia kłopotliwego tatuażu. W środę swastyką zajął się wybitny specjalista od medycyny estetycznej, dr Andrzej Kępa.
  Siłą wytatuowali mu swastykę na czole. Zniknie dzięki pomocy kliniki medycyny estetycznej (ZDJĘCIA, FILM)
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Klinika zgłosiła się po tym jak opisaliśmy tragedię młodego mężczyzny. Odsiadywał w więzieniu wyrok za oszustwa. W 2016 roku w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich koledzy z celi oszpecili go. Straszyli, że jak nie będzie posłuszny to rozwalą mu głowę.
  Potem przez dwie godziny tatuowali go, używając nielegalnie przemyconej pod celę maszynki do tatuażu. Służba więzienna i prokuratura nie uwierzyły w opowieść o tatuażu zrobionym przemocą.
  Śledztwo w tej sprawie umorzono podobnie jak wewnętrzne więzienne postępowanie. Rafał miał być nawet ukarany za okłamywanie służby więziennej. Jednak ostatecznie dyrektor Zakład Karnego w Strzelcach Opolskich darował „winę” pana Rafała. '

  "Usuniemy mu bezpłatnie to dziadostwo” - napisał na naszym facebookowym profilu pod artykułem o tragedii Rafała G. dyrektor kliniki Grzegorz Pawlak. W środę pana Rafała obejrzał specjalista dr Kępa. - Widać, że barwnik jest bardzo głęboko pod skórą - mówił. Ocenił, że będzie trzeba kilku spotkań i naświetlania aż swastyka całkiem zejdzie. Cała terapia może potrwać kilka miesięcy. Choć pierwsze efekty powinny być widoczne już w ciągu kilku tygodni po środowym zabiegu. Swastyka ma być coraz bledsza. Aż wreszcie - mamy na to nadzieję - całkowicie zniknie. - Jestem w szoku. Ból był, ale było warto - powiedział nam pan były więzień po wyjściu z gabinetu lekarskiego.

  ZOBACZ TAKŻE


  Doktor nasmarował mu czoło maścią znieczulającą a potem po kilkunastu minutach zaczął tatuaż wypalać laserem. Teraz sam organizm powinien powoli zacząć usuwać barwnik. Dlatego w najbliższych tygodniach swastyka będzie coraz bledsza.
  Na razie pan Rafał swastyki pozbył się tylko na zdjęciu. Szefowie wrocławskiego domu socjalnego, do którego trafił prosto z więzienia, załatwili mu pracę. A do tej pracy potrzebna jest legitymacja ze zdjęciem. W zakładzie fotograficznym kłopotliwy tatuaż usunięto na komputerze.

  Klinika, która podjęła się likwidacji swastyki, ma bardzo nowoczesny laser Foton Stalwalker używany m.in. do usuwania tatuaży. Doktor Kępa to wybitny specjalista medycyny estetycznej. Pracuje we Wrocławiu, ale też w Niemczech i Szwecji. Na środowy zabieg przyjechał właśnie z kliniki w Szwecji.

  Wśród osób, które zgłaszają się do kliniki po usunięcie tatuażu są między innymi ofiary wypadków. - Na przykład wybuch piecyka i popiół "wtatuowuje się" (wnika) w skórę - opowiada dr Kępa. To bardzo trudne przypadki. Są też osoby, które kiedyś zrobiły sobie tatuaż a teraz ego żałują i chcą się go pozbyć. Czasem rysunek czy napis na skórze trzeba usunąć z powodu osobistych problemów.

  Na przykład po rozstaniu z dziewczyną, której imię wytatuowane było na ręce. Wreszcie przychodzą osoby, które chcą sobie zmienić tatuaż. Wtedy stary niekoniecznie jest usuwany. Trzeba go po prostu rozjaśnić. Tak by tatuażysta porył go nowym malunkiem. Najtrudniejsze do usunięcia - mówi nam doktor Kępa - są tatuaże kolorowe. Na przykład białe.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (54)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A te rogi na głowie to też mu na siłę wytatuowali, czy sam wzór wybrał?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  silą wytwtuowali mu swastykę

  aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bardzo niesprawiedliwy komentarz... Waść siedział, że ma takie wyrobione zdanie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  OBŁUDA

  BZDRYK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  co za kraj chwalić się że za darmo jakiemuś patolowi usunięto tatuaż. Nikt za darmo mu tego nie zrobił coś musiało być na rzeczy. za niewinność też w pierdlu się nie znalazł proponuje redakcji...rozwiń całość

  co za kraj chwalić się że za darmo jakiemuś patolowi usunięto tatuaż. Nikt za darmo mu tego nie zrobił coś musiało być na rzeczy. za niewinność też w pierdlu się nie znalazł proponuje redakcji pisać o dzieciach ciężko chorych które prywatne kliniki będą leczyć za darmo większy poklask będą miały a nie patologia zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sterylnosc

  Wanda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Zegarek na reku podczas zabiegu i kontaktu z krwia???? Skonczy sie jakims gronkowcem! To zaprzecza zasadom strylnosci!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  doktór

  W-w (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pan doktor ma drogi zegarek i to nie jeden. Nie ukradł nikomu, za swoje kupił. Nie ma się czego wstydzić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  Koszalek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Jakoś mu nie wierze. Następnym razem zrobi se sierp i młot?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo!

  Wroclawianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Wielkie brawa i podziekowania dla kliniki i lekarza!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  40900 CHF

  maxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  ..to dzisiaj 155000 PLN. Boję się zapytać: "Pokaż lekarzu, co masz w garażu". Ja rozumiem jakiś prezes dużego banku (prywatnego), gwiazda filmowa, szejk arabski. Ale epatowanie taka kasą przez...rozwiń całość

  ..to dzisiaj 155000 PLN. Boję się zapytać: "Pokaż lekarzu, co masz w garażu". Ja rozumiem jakiś prezes dużego banku (prywatnego), gwiazda filmowa, szejk arabski. Ale epatowanie taka kasą przez lekarza w niedużym mieście wojewódzkim to po prostu wiocha. Ja rozumiem, że biznes niezły, ale zamiast powagi to dodaje mu cygańskiego sznytu. Czy zima chodzi w futrzanych butach z soboli?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dyrektor ZK w Strzelcach powinien być

  a niech cię, Majka... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Ukarany dyscyplinarnie za zlekceważenie raportu i całej sytuacji. Jakoś tu jest cisza.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  .. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Piękny zegarek za ponad 100 000 tyś ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a może to zdeklarowany faszysta?

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  A więźniowie to porządni LUDZIE. Może ten koleś stanie się współczesnym Adolfem Hitlerem. Główną-ale nie jedyną przyczyną wymordowania 4 mln Polaków-w tym 2 mln kobiet i poczętych dzieci?

  Warto zobaczyć

  Diety