Siatkówka. #VolleyWrocław - Legionovia 1:3 (WYNIK, 22.02.2020, Liga Siatkówki Kobiet)

jg
18.01.2020 wroclawsiatkowa kobiet volley wroclaw kontra chemik police siatka pilka siatkowa hala orbita gazeta wroclawskatomasz holod / polska press Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Siatkówka. #VolleyWrocław - Legionovia 1:3 (WYNIK, 22.02.2020, Liga Siatkówki Kobiet). #VolleyWrocław miał szansę, żeby w dzisiejszym meczu z Legionovią zdobyć chociaż punkt, ale jej nie wykorzystał i przegrał w Orbicie 1:3. Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej wrocławianki spadły na przedostatnie miejsce w tabeli. Grozi im baraż o utrzymanie.

Volley rozpoczął pierwszego seta od dwupunktowego prowadzenie, ale im ta partia trwał dłużej, tym mniej było skuteczności w ataku. Trudny do pokonania był blok Legionovii, zwłaszcza Justyna Łukasik. Błędy zaczęła popełniać Rasińska. Straty udało się odrobić w secie drugim. Dużo pomogły rywalki, które popełniły kilka błędów własnych.

Scenariusze trzeciego i czwartego seta były podobne. Trio Wers-Rasińska-Murek bardzo się starało, ale lepiej spisywała się trójka rywalek Tokarska-Oliveira i Strantzali. W końcówce meczu przyjezdne kilka razy się pomyliły, a zagrywką postraszyła je Rasińska, ale było już za późno.

Po tej porażce Radomka - chociaż ma tyle samo punktów - jest w tabeli nad Volley'em. 11. pozycja oznacza, że trzeba by było grać z Wisłą Warszawa o utrzymanie.

Do końce sezonu zasadniczego zostały dwa mecze. Radomka zagra z Developresem u siebie i Chemikiem na wyjeździe. Terminarz ma zatem bardzo trudny. Siatkarki z Wrocławia w programie mają Budowlanych Łódź u siebie (26.02) i Pałac Bydgoszcz na wyjeździe (2.03). Kto wie, czy to ten mecz nie zadecyduje o utrzymaniu, bo bydgoszczankom można urwać punkt.

#VolleyWrocław – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (20:25, 25:20, 20:25, 21:25)

#Volley: Wers (15), Gancarz (6), Rasińska (19), Gajewska (1), Murek (13), Fedorek (5), Dzikowicz (libero) oraz Pancewicz (libero) i Hatala (1)
Legionovia: Tokarska (14), Oliveira (21), Strantzali (18), Fidon-Lebleu (10), Łukasik (9), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik i Matejko

MVP: Alicja Grabka

WAŻNE! Do kolejnych zdjęć przejdziesz za pomocą gestów lub strzałek!Márk Tamás dołączył do Śląska Wrocław w ubiegłym tygodniu i jeszcze czeka na debiut w pierwszej drużynie. wraz z węgierskim stoperem do stolicy Dolnego Śląska przyjechała Barbi Tamás-Szabo. Jego małżonka również jest zawodową sportsmenką, bowiem gra w siatkówkę. - Myślę, ze powinna spróbować swoich sił w #Volley Wrocław - sugeruje 26-latek w rozmowie z „Faktem". - Drużyna z Wrocławia jeszcze niedawno występowała w europejskich pucharach, ale teraz występują w niej mniej doświadczone zawodniczki. Myślę, że byłaby wzmocnieniem - dodaje.

Barbi, małżonka piłkarza Śląska Wrocław Márka Tamása jest se...