Siatkówka. Szkoda. Koniec marzeń Grot Budowlanych o medalu Tauron Ligi

Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
Mackenzie May i Justyna Łysiak
Mackenzie May i Justyna Łysiak Fot. Krzysztof Szymczak
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w Sport Arenie w Łodzi rozegrały czwarty mecz o brązowy medal Tauron Ligi z BKS Bielsko-Biała.

W pierwszym meczu BKS wygrał 3:0, w drugim lepsze były łodzianki 3:0, w trzecim siatkarki BKS dość szczęśliwie wygrały 3:1. Łodzianki musiały wygrać wtorkowy mecz, by przedłużyć nadzieje na decydujący piąty mecz.
Pierwszy set zakończył się wygraną łodzianek 25:23. Przy stanie 22:22 dobre ataki Any Bjelicy i Mackenzie May dały prowadzenie 24:22. Piłkę setową łodzianki wygrały, bo dotknęła siatkę Nikola Abamajtys.

W drugim secie kibice poczuli niepewność, bo rywalki wyszły na prowadzenie 20:18. Po weryfikacji sędziowie jednak przyznali rację łodziankom i był remis 19:19. Później notowaliśmy 23:23 i 24:24. Wtedy atak Kertu Laak i Pauliny Damaske dał wygraną w secie siatkarkom przyjezdnym.

Porażka nie było niczym jeszcze tragicznym, ale początek trzeciego seta już tak. Łodzianki przegrywały 1:6 i się poddały. Wyniku 8:22 nie pamiętają nawet najstarsi łodzianie, do których się zaliczam i ja.

Wszyscy sobie zadawali pytanie, czy trener Maciej Biernat odbuduje morale drużyny na czwartego i piątego seta?
W czwartej partii trwała wyrównana walka punkt za punkt do stanu 18:18. Po dobrych akcjach gospodyń i asie serwisowym Kingi Różyńskiej, łodzianki objęły prowadzenie 21:18. Bielszczanki nie zamierzały się poddać. Po najdłuższej akcji meczu (siedem zablokowanych ataków łodzianek), siatkarki goście wyszły na prowadzenie 23:22. Były dwie piłki od medalu. Joanna Pacak zablokowała Jelenę Blagojević i goście mieli piłkę meczową i... medalową. Kolejny atak Jeleny Blagojević był nieudany i tym samym BKS Bielsko-Biała wygrał mecz i zdobył brązowy medal. Fatalna była końcówka tego seta - od 22:20 podopieczne trenera Macieja Biernata straciły pięć punktów z rzędu.
Szkoda, bo drużyna Grot Budowlanych walczyła, jednak tym razem się nie udało. Obie łódzkie drużyny pozostają poza podium Tauron Ligi.
Grot Budowlani Łódź - BKS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24.26, 12:25, 22:25). Stan rywalizacji 1-3.
Grot Budowlani: Kinga Różyńska 6, Ana Bjelica 10, Jelena Blagojević 12, Małgorzata Lisiak 11, Ewelina Wilińska 3, Mackenzie May 18, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Marta Pol, Weronika Sobiczewska, Andrea Mitrović 2. Trener: Maciej Biernat.