Siatkówka. Na początek przykra wpadka w Warszawie

Rafał Bajko
Trener Gheorghe Cretu nie miał wesołej miny po meczu w Warszawie
Trener Gheorghe Cretu nie miał wesołej miny po meczu w Warszawie Piotr Krzyżanowski
Od niespodziewanej porażki rozpoczęli sezon PlusLigi zawodnicy Cuprum Lubin. Podopieczni Gheorghe Cretu ulegli w Warszawie Politechnice 2:3

Lubinianie nie mieli w stolicy lekko już od samego początku. Od razu w pierwszym secie kibice zobaczyli zaciętą końcówkę, w której więcej nerwów zachowali jednak goście. Drugą partię Cuprum wygrało, co prawda w nieco bardziej zdecydowany sposób, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Długo wydawało się, że w trzecim secie lubinianie postawią kropkę nad „i”, jednak gospodarze nie dawali za wygraną.

Politechnika otrząsnęła się z letargu i dość łatwo wygrała dwie kolejne partie, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim, mieliśmy kilka zwrotów akcji, ale to Warszawianie posiadali inicjatywę. Politechnika pokonała tym samym niespodziewanie faworyzowane Cuprum.

PlusLiga
AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 21:25, 25:20 , 25:17, 15:13)
MVP: Guillaume Samica.
AZS: Łapszyński, Lemański, Samica, Zagumny, Filip, Smoliński, Olenderek (libero) oraz Mikołajczak, Halaba.
Cuprum: Malinowski, Pupart, Böhme, Włodarczyk, Łomacz, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Romać, Täht.

Pozostałe mecze I kolejki. Piątek: AZS Częstochowa - Asseco Resovia 1:3 (27:25, 22:25, 21:25, 19:25), BBTS Bielsko-Biała - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (18:25, 25:17, 25:20, 18:25, 10:15), Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 1:3(22:25, 16:25, 25:22, 18:25). Sobota: MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel (20). Niedziela: Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (18), Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz (20.30).