Siatkówka: Łodzianki znów lepsze od Gwardii

Paweł Witkowski
Blok Budowlanych znów okazał się nie do przejścia dla Impelu Gwardii. W ataku Maja Tokarska Mikołaj Nowacki
Nie udało się gwardzistkom przełamać kompleksu łódzkiego zespołu. Wrocławianki przegrały z Budowlanymi po raz czwarty z rzędu.

Dzięki zdobyciu Pucharu Polski łodzianki w tym sezonie występowały w Lidze Mistrzyń. Gra w Europie odbiła się na wynikach ligowych. W rozgrywkach PlusLigi ekipa Budowlanych przegrała już 6-krotnie. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło łodziankom spokojnie odetchnąć i zrównać się punktami z 6. w tabeli gwardzistkami.

Pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała przegranej przyjezdnych. W trakcie seta Impel Gwardia osiągnęła nawet 9-punktową przewagę (12:3), ostatecznie wygrała do 19.

W kolejnych partiach zespoły prowadziły wyrównany bój, jednak im było bliżej 25. punktu, tym lepiej grały gospodynie. Podobnie było przed dwoma miesiącami w Orbicie.

Końcówka 4. seta należała już do gwardzistek. Po raz drugi w tym sezonie sygnał do ataku dobrymi serwisami dała Ewa Matyjaszek, która na linii zagrywki pojawiła się przy stanie 16:12 dla gospodyń.
Ostatnia partia należała już do łodzianek. Gospodynie szybko objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca seta.

Fantastyczne zawody rozegrała Katarzyna Zaroślińska. Atakująca Organiki otrzymała nagrodę MVP spotkania. Skończyła skutecznie 18 ataków, do swoich statystyk dorzuciła jeszcze 4 bloki i 2 punkty z zagrywki. W drużynie przyjezdnych, oprócz będącej w wyśmienitej formie Katarzyny Jaszewskiej, dobrze spisała się Maja Tokarska. Dzięki 4 blokom "wrocławska wieża" awansowała na 2. miejsce w lidze w tej klasyfikacji.

W najciekawszym meczu 11. kolejki Muszynianka ograła u siebie mistrzynie kraju 3:1. Świetnie spisała się rozgrywająca gospodyń Milena Sadurek, która została MVP spotkania. Swojej szczytowej formy wciąż nie potrafi odnaleźć najlepsza siatkarka 2010 roku - Anna Werblińska. Atakująca Alu-profu zdobyła zaledwie 7 punktów. Porażka BKS-u mocno utrudnia jego szansę na zdobycie pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej.

Następny mecz Impelu Gwardii już w piątek (g. 18, Polsat Sport). Wrocławianki zmierzą się w Orbicie z 4. w tabeli Centrostalem. Pierwsze dziesięć osób, które w dniu pojedynku pojawią się przy kasie z piątkowym numerem "Gazety Wrocławskiej", obejrzy spotkanie za darmo.

Organika Budowlani Łódź - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 25:20, 21:25, 15:9)

Budowlani: Kosek (22), Bryda (3), Szymańska (4), Shelukhina (10), Wojcieska (14), Zaroślińska (24, MVP), Ciesielska (libero) oraz Teixera (5).

Impel Gwardia: Tokarska (13), Mroczkowska (15), Jaszewska (19), Barańska (4), Wołosz (4), Efimienko (5), Krzos (libero) oraz Czypiruk (6), Witczak (5), Matyjaszek (1) i Sobolska (1).