Siatkówka: Impel Wrocław - AtomTrefl Sopot 1:3

Paweł Witkowski
Na spotkaniu Impelu pojawiła się Anna Werblińska (Muszynianka)
Na spotkaniu Impelu pojawiła się Anna Werblińska (Muszynianka) Jarosław Jakubczak
Impel Wrocław nie dał rady mistrzyniom Polski z Sopotu i przegrał 1:3 z Atomem Treflem.

Choć wczoraj w Orbicie Impel Wrocław nie zdobył żadnego punktu, pozostawił po sobie dobre wrażenie. Przez długie momenty ostatniego spotkania 5. kolejki Orlen Ligi Atom Trefl Sopot mogły drżeć o końcowy wynik. Mistrzynie Polski jednak w decydujących momentach pokazały klasę i sięgnęły po zwycięstwo 3:1. Fenomenalne zawody rozegrała australijska atakująca przyjezdnych - Rachel Rourke. Można stwierdzić, że w pojedynkę wygrała seta. W ciągu 110 minut meczu zdobyła 25 punktów.

Gospodynie niespodziewanie rozpoczęły spotkanie bez Katarzyny Mroczkowskiej w składzie. Atakująca ma problemy ze ścięgnem Achillesa. - To świeża sprawa. Nasz lekarz poinformował nas na godzinę przed meczem, że Kasia nie powinna wystąpić. Miejmy nadzieję, że wróci do nas szybko. Jak długa czeka ją pauza, pokażą najbliższe dni - mówi opiekun wrocławianek Rafał Błaszczyk.

Impel zaczął mecz bardzo dobrze. Na pierwsze przerwy techniczne w pierwszych dwóch setach schodził w przewadze. Jednak w końcowych fragmentach partii to przyjezdne okazywały się lepsze. - Popełnialiśmy mnóstwo błędów, szczególnie po drugiej przerwie. Ale walczyłyśmy. Momentami nasza gra układała się bardzo dobrze - mówi kapitan wrocławianek Vesna Djurisić.

Dużą walecznością wykazywała się Katarzyna Konieczna. Zdobyła 22 punkty, pokazując się z bardzo dobrej strony swojej byłej drużynie. - Gratuluję obu drużynom dobrego meczu. Mała liczba małych błędów świadczy o tym, że oba zespoły spisały się znakomicie. Tego dnia to my mieliśmy więcej atutów i... Rachel Rourke - mówi drugi trener Atomu Trefl Adam Grabowski.

Mimo porażki w nie najgorszym humorze był trener Impelu. - Nie możemy być zadowoleni z wyniku. Dziewczyny dużo serca zostawiły na boisku. Postęp w naszej grze jest, ale trafiliśmy na trudniejszego przeciwnika. Mam nadzieję, że utrzymamy tendencję zwyżkową - mówi.

Przydałoby się bo teraz Impel czeka seria trudnych spotkań. W sobotę czeka go starcie z wicemistrzyniami kraju - Muszynianką. Wczorajsze zawody wrocławianek podglądała zawodniczka z Muszyny, była siatkarka Gwardii - Anna Werblińska (dawniej Barańska).

Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot 1:3 (17:25, 23:25, 25:22, 23:25)
Impel: Staelens (2), Konieczna (17), Wilson (9), Jaszewska (6), Rosner (3), Djurisic (10), Medyńska (libero) oraz Pyziołek (7), Haładyn i Polak
Atom: Coimbra (4), Bełcik (3), Pykosz (7), Shelukhina (6), Rourke (21, MVP), Kaczorowska (9), Zenik (libero) oraz Podolec (3), Wilk, Łukasik (1), Kuziak i Cabrera

Orlen Liga
Pozostałe mecze 5. kolejki:
MKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:1 (22:25, 25:17, 25:7, 25:17), BKS Bielsko-Biała - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:19, 25:19, 25:20), PTPS Piła - AZS Białystok 3:0 (25:15, 25:16, 25:14), Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 2:3 (25:16, 24:26, 25:23, 23:25, 15:17).

1. BKS Aluprof Bielsko-B.     5    12    13:3
2. MKS Dąbrowa Górn. 5 12 13:5
3. Muszynianka Muszyna 5 12 12:5
4. PTPS Piła 5 12 12:5
5. Atom Trefl Sopot 5 9 10:9
6. Budowlani Łódź 5 6 9:11
7. Impel Wrocław 5 4 8:13
8. KS Pałac Bydgoszcz 5 4 6:13