Siatkówka: Impel podejmuje SF Paris Saint-Cloud w Pucharze Challenge

jp
JANUSZ WÓJTOWICZ / POLSKAPRESSE
Czas na rewanż w 1/4 Pucharu Challenge. Siatkarki Impela Wrocław w środę podejmą w hali Orbita drużynę paryskiego SF Saint-Cloud. Początek o godz. 18.

W pierwszym meczu obu zespołów, w stolicy Francji, gospodynie potrafiły przeciwstawić się Impelkom. Po pięciosetowaj walce drużyna Saint-Cloud wygrała 3:2. Wynik tego spotkania sprawił, że podopieczne Rayny Minkovej do Orbity przyjadą w roli faworytek, jednak rozgrywki Orlen Ligi w tym sezonie pokazały, że Impel na własnym parkiecie jest bardzo groźną drużyną.

Siatkarki Paris Saint-Cloud wygrały dwa ostatnie mecze w lidze. Z ostatnim (12) w tabeli Evreux 3:0 oraz Venelles (7) 3:1 i po piętnastu kolejkach francuskiej ekstraklasy plasują się na szóstej pozycji.

Stawką środowego rewanżu będzie awans do półfinału Pucharu Challenge, gdzie zwycięzca zagra z wygrym zespołem pary Rocheville Le Cannet - Besiktas Stambuł. Impel Wrocław, by awansować dalej musi rozstrzygnąć mecz z Saint-Cloud w stosunku 3:0 lub 3:1 albo zakończyć mecz wynikiem 3:2 i dodatkowo ograć przeciwnika w złotym secie.