Siatkówka. Impel - Aluprof 3:0. Wrocławianki grają dalej! (ZDJĘCIA)

Rafał Bajko
Impel, mimo porażki w pierwszym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała, nie pozostawił złudzeń rywalkom w dwóch meczach we Wrocławiu Paweł Relikowski
Podopieczne Tore Aleksandersena ograły w ćwierćfinale Orlen Ligi Aluprof Bielsko-Biała 2:1.

Po czwartkowym, łatwym zwycięstwie 3:0, wicemistrzynie Polski poszły za ciosem. Trudno powiedzieć, czy dobra gra wrocławianek wynikała z podrażnienia wynikiem pierwszego meczu w Bielsku (0:3). Ważne, że przyniosło skutek!

Podopieczne Tore Aleksandersena już w pierwszym secie piątkowego starcia wręcz zmiotły rywalki z parkietu. W pewnym momencie było już nawet 21:8 dla Impela. Postawę Aluprofu w tej części meczu doskonale obrazują statystyki. Bielszczanki skończyły tylko dwa ataki, mając skuteczność na poziomie 7 proc.

W drugiej partii kibice w hali Orbita obejrzeli już nieco więcej walki. Ekipa Leszka Rusa lepiej zaczęła, bo prowadziła 6:5. Potem jednak ważne ataki kończyły Joanna Kaczor oraz Mira Topić, dzięki czemu Impelki odzyskały kontrolę nad setem i na drugiej przerwie technicznej było już 16:12 dla wrocławianek. Wicemistrzynie kraju dowiozły przewagę do końca i wygrały 25:19.

Trzeci set był popisem gry Agaty Sawickiej. Libero Impela dwoiła się i troiła w obronie, dzięki czemu koleżanki z zespołu miały okazję do skutecznych kontr. Gdy w pewnym momencie było już 16:10, wydawało się, że wrocławianki łatwo zakończą pojedynek. Koniec końców tak się stało, choć Aluprof zmniejszył jeszcze prowadzenie gospodyń do trzech punktów (17:14). Dobra zagrywka Kaczor złamała jednak bielszczanki.

Drużynę Tore Aleksandersena czekają teraz półfinałowe starcia z Chemikiem Police, w których zdecydowanymi faworytkami będą mistrzynie Polski. Siatkówka przecież lubi jednak niespodzianki...

Orlen Liga

Ćwierćfinał play-off (do dwóch zwycięstw):
Impel Wrocław - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:19, 25:19)
Impel: Gryka (2), Kąkolewska (9), Ptak (6), Cutura (12), Cutura, Topić (14), Kaczor (13), Sawicka (libero) oraz Hagglund, Kwiatkowska.
Aluprof: Horka (2), Lis (4), Muhlsteinova (3), Trojan (4), Beier (3), Łyszkiewicz (11), Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska (9), Pelc, Moskwa (2).
MVP: Agata Sawicka.

Stan rywalizacji:2:1 dla Impela. Awans: Impel.

Program półfinałowych meczów (do trzech zwycięstw): Chemik Police - Impel Wrocław (11.04 i 12.04). We Wrocławiu (18.04 i ew. 19.04). PGE Atom Trefl Sopot/ Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna (11.04 i 12.04). W Muszynie (18.04 i ew. 19. 04).