Siatkówka. Gwardia Wrocław pokonała słynną PGE Skrę Bełchatów [ZDJĘCIA]

Gwardia Wrocław wygrała 3:1 z PGE Skrą Bełchatów w towarzyskim meczu rozegranym w czwartek wieczorem w Orbicie. Spotkanie - jak i cały dzień - Gwardia zorganizowała pod hasłem "Wrocławskiego Święta Siatkówki". No i faktycznie - kibice mogli poczuć się odświętnie.

Od rana można było uczestniczyć w treningach z aktualnymi mistrzami Polski w siatkówce plażowej, czyli z parą Jakub Zdybek - Paweł Lewandowski oraz ich trenerem Sebastianem Kaczmarkiem. Cała trójka na co dzień reprezentuje barwy Gwardii Wrocław. Późnym popołudniem zmierzyły się ze sobą juniorskie drużyny Gwardii i Skry.

O godz. 19.30 odbyła się oficjalne, przedsezonowa prezentacja ekipy z Wrocławia, która w sezonie 2021/22 chce awansować do PlusLigi.

Potem na parkiecie oglądaliśmy już starcie Gwardii ze Skrą, która do Wrocławia przyjechała w mocno okrojonym składzie, gdyż duża część jej zawodników trenuje i gra teraz ze swoimi reprezentacjami, m.in. na trwających mistrzostwach Europy.

W pierwszym secie mieliśmy trochę błędów po obu stronach. Wygrała jednak Gwardia (25:21). W drugiej odsłonie bełchatowianie poprawili grę blokiem i wyrównali stan meczu (25:21). Najbardziej wyrównana była trzecia partia wygrana przez gospodarzy na przewagi (27:25).
W czwartym secie miejscowi dobrze serwowali, a pozbawiona właściwie możliwości zmian PGE Skra (do Orbity przyjechało tylko ośmiu siatkarzy z Bełchatowa) nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki (25:15). Okazały Puchar Prezydenta Jacka Sutryka został więc na Dolnym Śląsku.

Gwardia Wrocław sezon Tauron 1. Ligi zainauguruje w czwartek 23.09 domowym meczem z Krispolem Września (godz. 20.30, Polsat Sport Extra).

eWinner Gwardia Wrocław – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:15)
PGE Skra: Mitić, Kooy, Adamczyk, Schulz, Sawicki, Kłos, Piechocki (libero) oraz Ostrowski