Siatkówka. Gwardia Wrocław brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów 2022

Juniorzy Gwardii Wrocław zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Bartoszycach.

W decydującym meczu wrocławianie pokonali 3:1 (25:18, 25:19, 26:28, 25:13) Trefl Gdańsk. Wcześniej - w półfinale - spotkali się z Jastrzębskim Węglem, z którym przegrali 0:3 (20:25, 20:25, 23:25). Jastrzębianie zostali zresztą potem mistrzami w finale ogrywając 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:18) Metro Warszawa.

- W głowie były różne myśli - od euforii poprzez smutek, aż po niepewność, czy uda nam się domknąć ten mecz. Różnie się układał, nasza forma falowała, ale na szczęście było więcej naszej dobrej gry, niż tej słabszej. Chciałbym wszystkim zawodnikom podziękować i pogratulować tego medalu. To jest ogromny sukces - powiedział trener Tomasz Barański.

W finałowym turnieju w barwach Gwardii zagrali: Jakub Jacak, Oskar Sztachera, Kamil Szymendera, Andrzej Kwpiński, Jakub Olszewski, Tytus Nowik, Kacper Ołeniak, Nikodem Fulczyński, Oliwier Pakos, Jakub Szafrański, Osker Pieknik, Igor Skotarczyk, Marcel Chmielewski i Patryk Strelecki.

W finałach mistrzostw Polski juniorek grały też siatkarki #VolleyWrocław. Im jednak nie poszło tak dobrze i zajęły siódme miejsce. - Trafiliśmy na mocną grupę i cieszę się, że moje zawodniczki miały możliwość konfrontacji z wymagającymi zespołami - podsumował trener Rafał Błaszczyk.

Iga Świątek wygrała 37. mecz z rzędu w zawodowej karierze i awansowała do kolejnej rundy Wimbledonu. I choć liderka rankingu WTA na korcie zarabia miliony (dwa razy wygrała wielkoszlemowy turniej French Open), to w jej rodzinnym domu w Raszynie nie widać przepychu. Mieszka w nim razem z mamą Dorotą, tatą Tomaszem, siostrą Agatą oraz kotem o imieniu Grappa. - W domu zawsze dobrze, zwłaszcza że bywam w nim tak rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas - napisała swego czasu Iga Świątek na Instagramie. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Tak mieszka Iga Świątek, liderka rankingu WTA i dwukrotna tr...