Siatkówka. Cuprum - ZAKSA 1:3

RYG
Grzegorz Łomacz nie był w stanie poprowadzić Cuprum do zwycięstwa z ZAKSĄ
Grzegorz Łomacz nie był w stanie poprowadzić Cuprum do zwycięstwa z ZAKSĄ Sylwia Dąbrowa
Cuprum Lubin przegrało z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu 19. kolejki Plus Ligi. Spotkanie to stało pod znakiem wielu błędów

Co ciekawe, to lubinianie narzucali swoje tempo gry w pierwszych dwóch setach. Wpremierowej odsłonie prowadzili 8:5, zaś w drugiej partii nawet 8:1!Cuprum grało dobrze w bloku i zagrywce, nieźle prezentowali się także w defensywnej asekuracji.

Problem w tym, że zamiast napędzać swoją grę, podopieczni Gianniego Cretu tylko złościli swoich rywali. W pierwszej połowie zdenerwowali ich tak bardzo, że od wspomnianego stanu 8:5 przegrali następne akcje w stosunku 9:20. Katem lubinian w tej partii był Sam Deroo, który sam zdobył osiem oczek, atakując ze skutecznością 70 procent!

Kędzierzynianie konsekwentnie grali swoje, nie patrząc na dyspozycję rywali. Nie liczyli na ich potknięcia, w przeciwieństwie do Cuprum, które aż 29 oczek zdobyło dzięki błędom siatkarzy ZAKSY.

Wdrugim secie gospodarzom trudno było zmarnować błyskawicznie wypracowaną siedmiopunktową przewagę, chociaż i tej sztuki próbowali zawodnicy z Lubina. Prowadząc 10:4 doszło do stanu 11:9, lecz pozostałą część seta mieli pod kontrolą.
To jednak rozzłościło mistrza Polski jeszcze bardziej.

W trzeciej partii szybko wyszli na prowadzenie 5:1, a potem... obie drużyny kompletnie się pogubiły! W następnych czternastu akcjach zawodnicy obu drużyn mylili się aż dziewięciokrotnie, co na tym poziomie jest wręcz nie do pomyślenia.

Po tym festiwalu błędów na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 10:10. Wtedy do pracy zabrali się zawodnicy gości, zdobywając sześć punktów przy zaledwie jednym oczku po stronie lubinian.

Cuprum nie zamierzało jednak złożyć broni i zaczęło mozolnie odrabiać straty. Gospodarze nie tylko próbowali przebić się przez blok, ale i znaleźć sposób na powstrzymanie Deroo. Niestety, to drugie zadanie się nie udało, a Belg dokończył dzieła, zdobywając dwa ostatnie oczka w trzeciej partii.

Ostatnia odsłona była rwana i chaotyczna, ale gracze nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgiego nadal nie mieli problemu z atakowaniem. Aż 16 z 25 oczek w tej wygranej przez kędzierzynian partii goście zdobyli swoimi atakami. I znów nie do zatrzymania był rewelacyjny tego dnia Sam Deroo.

Lubinianie nie mieli zbyt wielu argumentów przeciwko tak dysponowanej ofensywie mistrza kraju i musieli uznać wyższość lidera PlusLigi, który zwycięstwem za trzy punkty utrzymał prowadzenie w tabeli.
W następnej kolejce Cuprum zagra na wyjeździe z MKS-em Będzin.O punkty powinno być znacznie łatwiej, Jesienią na własnym terenie gracze Cretu pokonali rywali 3:0.