Siatkówka: Besiktas Stambuł - Impel 2:3

Jakub Pęczkowicz, JG
Jarosław Jakubczak
Udostępnij:
Siatkarki Impela Wrocław pokonały 3:2 Besiktas Stambuł w drugim, rewanżowym meczu półfinału Pucharu Challenge. Niestety nie awansowały do finału, bo pierwszy mecz we Wrocławiu przegrały 1:3.

Po porażce 1:3 na własnym parkiecie wrocławskie siatkarki do Turcji pojechały zmierzyć się z trudnym zadaniem. Aby awansować do finału musiały wygrać z Besiktasem za trzy punkty, a potem zwyciężyć w złotym secie. Impel zaczął niefortunnie. Przegrał pierwszego seta. Dwa kolejne rozstrzygnął na swoją korzyść. Przez większą część czwartej partii wrocławianki były lepsze. Sprawniej atakowały i blokowały.

Skutecznością imponowała Maren Brinker i Katarzyna Mroczkowska. Niemka zdobyła łącznie 23 punkty. Niestety to nie wystarczyło na Besiktas, który w finale zagra z ekipą Zariecze Odińcowo z Rosji.