Siatkówka: Asseco Resovia Rzeszów wygrała Plus Ligę (WIDEO, WYNIK)

Marek Bluj (AIP), Press Focus / X-news, AS
Asseco Resovia Rzeszów wygrała Plus Ligę
Asseco Resovia Rzeszów wygrała Plus Ligę Fot. Karolina Misztal / Polska Press
Asseco Resovia - Lotos Trefl Gdańsk - ten mecz stał na wysokim poziomie. Resoviacy w trzecim finałowym meczu pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1 i zdobyli złote medale.

Stolica polskiej siatkówki znów w Rzeszowie. Resoviacy w trzecim finałowym meczu pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1 i zdobyli złote medale.

Mecz był godny finału mistrzostw Polski. Było w nim wszystko, co powinno - świetne akcje, wymiany, ataki, obrony, wysoki poziom, nerwy i niesamowita atmosfera. Resovia, grająca przez większość tego świetnego widowiska praktycznie drugą szóstką, znów złamała twardy jak skała Lotos.

To siódmy tytuł mistrza kraju dla rzeszowskiej drużyny i trzeci na przestrzeni ostatnich czterech lat. Brawo!

Siatkarze Resovii mistrzami Polski. "Okazało się, jak mocną mają ławkę"

Lotos brylował w pierwszym secie. Grał jak orkiestra we wszystkich elementach. Resovia była wyraźnie stremowana tym, że ma ten mecz wygrać. Otwarcie dla rywali, którzy nie mieli nic do stracenia. W drugim secie Resovia po drugiej przerwie ruszyła do ataku. Błyszczał Marko Ivović, który zmienił Rafała Buszka. Kończył ataki Dawid Konarski. Po akcji „Konara” resoviacy przeważali 23:18. Kropkę nad „i” postawił Ivović.

Niezwykła była trzecia partia. Zakończyła się na przewagi. Nikt w niej nie zwalniał ręki. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala przeważali 20:17. Po bombowych zagrywkach Murphy’ego Troya notowano 22:20 dla Lotosu. Po ładnej akcji Mateusza Miki team znad morza był o krok od zwycięstwa (24:22). Resovia pokazała charakter, odrobiła straty i zadała decydujące ciosy. Resovia rozkręciła się na dobre i w czwartej odsłonie raz po raz punktowała gdańszczan, co spotykało się z aplauzem kibiców. Nowy mistrz Polski był nie do zatrzymania. Była radość, śpiewy, złote medale. Była feta na 102. Mistrz, mistrz Resovia.

Asseco Resovia - Lotos Trefl Gdańsk (3:1)
Sety: 19:25, 25:19, 27:25, 25:18
w rywalizacji play-off: 3-0
Resovia: Drzyzga, Schoeps, Nowakowski, Dryja, Penczew, Buszek oraz Ignaczak (libero), Konarski, Tichacek, Ivović, Perłowski, Lotman. Trener Andrzej Kowal.
Lotos Trefl: Falaschi, Troy, Gawryszewski, Grzyb, Schwarz, Mika oraz Gacek (libero), Czunkiewicz, Stępień, Schulz. Trener Andrea Anastasi. Sędziowali: Burkiewicz i Flis (obaj Kraków). Widzów: 5000. MVP: Dawid Konarski.