Show na Pergoli, co łapie za serca

  Show na Pergoli, co łapie za serca

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bogumił Palewicz i Karol Rakowski, twórcy artystycznego show fontanny na Pergoli wrocławskiej zapowiadają, że widowisko z fontanną w roli głównej warto zobaczyć wiele razy. Dlaczego? Bo ono będzie się zmieniać i zawsze będzie nowe.
  Razem wyreżyserowaliście całość widowiska?

  Bogumił Palewicz: Ja światło i wodę. Karol odpowiadał za wizualizacje, dźwięk, projekcje i całe show.

  Na czym polega reżyseria wody?

  B.P.: Trzeba ją tak zaprogramować, żeby pojawiała się razem z innymi elementami, narastała i pasowała do nich.

  Ile dysz ma fontanna?

  B.P.: Około 300.

  Mają specjalne kształty?

  B.P.: Jest kilka grup: pieniste, mgielne, dynamiczne, dynamiczne ruchome, palmowa, cztery gejzery, a wkrótce dołączą trzy ogniowe.

  Sprawiają problemy?

  B.P.: Z dyszami jest jak ze wszystkim, czasem trzeba rozwiązać problem. Ostatnio jedną z dysz dynamicznych zablokowała moneta, wrzucona przez kogoś pewnie na pamiątkę. Znaleźliśmy już nawet jedno euro. Zakładam fundusz (śmiech).

  Karol Rakowski: Pokazy fontanny są wciąż na początkowym etapie. Impreza inauguracyjna była bardzo udana. Teraz ciągle obserwujemy działanie fontanny i przeprowadzane są różne prace usprawniające system, żeby później nie trzeba było ciągle czegoś naprawiać. Dlaczego po inauguracji ciągle kręci się tu ekipa techniczna? Właśnie po to, żeby wszystko sprawnie działało. Widzowie nie zdają sobie sprawy z tego, co tkwi pod fontanną. To, co widać: dysze, wodę i show, to 1/3 tego, co kryje w sobie jej serce. Pod niecką jest masa urządzeń i bardzo zaawansowanych technologii świetlnych, wodnych i dźwiękowych. System dźwięku jest światowego formatu, bazuje na produkcji znakomitej duńskiej firmy. To profesjonalne i nowatorskie rozwiązania, gotowe na wiele okoliczności. Nie mamy się czego wstydzić. Jeśli w przyszłości będą pojawiały się nowe pomysły co do realizacji i repertuaru fontanny, tego, co powinno się tu dziać, na pewno nie będzie problemu ze strony technicznej.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo