Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Setaloft - co to za lek? Kiedy brać Setaloft? [CENA, DAWKOWANIE, ZASTOSOWANIE]

red
Setaloft - co to za lek? Kiedy brać Setaloft?
Setaloft - co to za lek? Kiedy brać Setaloft?
Setaloft to popularny na polskim rynku lek antydepresyjny. Setaloft stosuje się u dzieci i dorosłych na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Na rynku dostępne są dwie dawki leku Setaloft - 100 mg i 50 mg w opakowaniach po 30 tabletek.

Setaloft wskazania

Zaburzenia depresyjne, również z objawami lęku. Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne u dorosłych i dzieci. Lęk napadowy z agorafobią lub bez niej. Pourazowe zaburzenia stresowe.

Setaloft dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Początek działania przeciwdepresyjnego może nastąpić w ciągu 7 dni, jednakże maksymalnie działanie jest osiągane zazwyczaj po 2 do 4 tygodniach leczenia. Leczenie należy zakończyć poprzez stopniowe zmniejszanie dawki leku w celu uniknięcia objawów odstawiennych. Uwaga! Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Setaloft możliwe skutki uboczne

Bardzo często: bezsenność, senność, zawroty głowy, biegunki i(lub) luźne stolce, suchość w ustach, nudności. Niezbyt często: zwiększenie apetytu, objawy depresyjne, euforia, omamy, migrena, omdlenia, rozszerzenie źrenic, tachykardia, nadciśnienie tętnicze, łysienie, obrzęk okołooczodołowy, świąd, plamica, bóle stawów, kurcze mięśniowe, nietrzymanie moczu, obrzęki obwodowe, podwyższona temperatura ciała, złe samopoczucie, zmiana masy ciała. Często: jadłowstręt, pobudzenie, lęk, bóle głowy, niedoczulica, zaburzenia ruchowe, parestezje, drżenia, zaburzenia widzenia, szumy uszne, kołatania serca, uderzenia gorąca, ziewanie, bóle brzucha, zaparcie, niestrawność, wymioty, wzmożone pocenie się, wysypka, zaburzenia seksualne, nieregularne miesiączki, bóle w klatce piersiowej, zmęczenie. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych. Dlatego też należy zachować ostrożność podczas wykonywania czynności wymagających uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu, aż do czasu poznania własnej reakcji na lek.

Setaloft - na co uważać?

Gdy masz nadwrażliwość na lek. Gdy przyjmujesz leki należące do inhibitorów MAO (monoaminooksydazy) lub inne leki przeciwdepresyjne, preparaty dziurawca, doustne leki przeciwcukrzycowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska