Serena Williams wróciła! 40-letnia Amerykanka po rocznej przerwie wygrała w pierwszej rundzie debla w turnieju poprzedzającym Wimbledon

JacK
Serena Williams w parze z Ons Jabeur awansowały do ćwierćfinału turnieju w Eastbourne AP/EASTNEWS
Amerykańska tenisistka Serena Williams skomentowała udany start w parze z Tunezyjką Ons Jabeur na turnieju w Eastbourne, poprzedzającym Wimbledon, który rozpoczyna się 27 czerwca. Był to pierwszy oficjalny występ 40-letniej Sereny od czerwca 2021 roku, kiedy to doznała kontuzji uda w meczu pierwszej rundy londyńskiego szlema.

Serena w duecie z Ons awansowała do drugiej rundy turnieju kategorii WTA 500 pokonując parę czesko-hiszpańską Marie Bouzkova/Sarah Sorribes-Tormo 2:6, 6:3, 13-11. Spotkanie trwało godzinę 33 minuty.

Williams i Jabeur zanotowały cztery asy, uniknęły podwójnych błędów serwisowych i przełamały trzy z pięciu breakpointów. Bouzkova i Sorribes-Tormo miały jednego asa, popełniły cztery błędy serwisowe i doprowadziły do czterech breakpointów.

- Fajnie się bawię z Ons! Było świetnie, a przeciwniczki były niesamowite. Po tak długiej przerwie naprawdę tego potrzebowałem. Podczas pierwszego seta powiedziałem Ons, że gramy dobrze, ale nasi rywalki wyglądają lepiej. Starałyśmy się utrzymać w walce, a od drugiego seta czułyśmy się lepiej na boisku. To zachęcające, działa na treningach, a teraz wydaje się, że w oficjalnych meczach - zacytował Serenę Tennis World USA.

W ćwierćfinale Williams i Jabeur zmierza się z japońsko-tajwańskim deblem Shuko Aoyama/Hao-Ching Chan, który pokonał rozstawioną numerem 4 parę czesko-hinduską Lucie Hradecka/Sania Mirza 7:5, 6:7 (3), 10-7. W przypadku zwycięstwa Sereny z Ons o finał mogą zagrać ze zwyciężczyniami meczu Magda Linette/Aleksandra Kunić (Serbia) - Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos.

Linette w parze z Kunić zwyciężyły w pierwszej rundzie kazachsko-brazylijski duet Anna Danilina/Beatriz Haddad Maia 6:2, 7:6 (4).