Sensacja w Gdyni! Śląsk pokonał Asseco 89:79

Krzysztof Michalski, RB
Francis Jonathan Han rozegrał w Gdyni jeden z najlepszych meczów w barwach Śląska Tomasz Hołod
Znakomita pierwsza kwarta wrocławian, zdecydowała, że to oni przez większość meczu utrzymywali korzystny wynik i ostatecznie dowieźli go do ostatniej syreny.

Początek spotkania był wyrównany, na niecałe 4 minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty Śląsk prowadził minimalnie, 9:7. Wtedy jednak w szeregi gdyńskich koszykarzy wkradła się kompletna niemoc. W końcówce pierwszej części gry pozwolili gościom rzucić 13 punktów, sami nie trafiając do kosza ani razu! W całej pierwszej kwarcie Asseco ledwie trzy razy celnie rzuciło z gry! Po 10 minutach Śląsk prowadził więc aż 22:7, a w drugiej kwarcie przewagę powiększył do 46:27 i z takim prowadzeniem zszedł na przerwę.

W trzeciej kwarcie gdynianie się obudzili i ich gra zaczęła się lepiej układać, jednak Śląsk nadal nie pozwalał się "złamać". Asseco w efekcie odrobiło zaledwie jedno „oczko”. Na nic więc zdały się też wysiłki gospodarzy z ostatnich 10 minut, gdy podopieczni Tane Spaseva zdecydowanie dominowali na parkiecie i byli całkiem blisko wyrównania – straty z pierwszej kwarty okazały się nie do odrobienia.