Sejmik: Jerzy Tutaj do zarządu województwa, Jerzy Łużniak...

  Sejmik: Jerzy Tutaj do zarządu województwa, Jerzy Łużniak wicemarszałkiem

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jerzy Tutaj z Wałbrzycha to nowy członek zarządu województwa dolnośląskiego. Wczoraj jego kandydaturę zaakceptował wojewódzki sejmik.
  Tutaj w zarządzie zajmie się nadzorem nad rozdziałem unijnych funduszy. Do tej pory ta dziedzina podlegała wicemarszałkowi Markowi Łapińskiemu, ale został on wybrany do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej.

  Wczoraj na stanowisku wicemarszałka Łapińskiego zastąpił członek zarządu Jerzy Łużniak. A Tutaj - radny sejmiku i przewodniczący jednej z sejmikowych komisji, trafi do zarządu.

  Rządząca Dolnym Śląskiem koalicja PO, SLD, PSL nie miała żądnych problemów z przeprowadzeniem zmian.
  Przeciwko kandydaturze Tutaja głosowały tylko trzy osoby. Nie sprzeciwili się jego kandydaturze nawet radni Prawa i Sprawiedliwości. Przynajmniej niektórzy. - Klub radnych PiS podjął decyzję, że damy szansę Jerzemu Tutajowi - mówił szef klubu Paweł Hreniak. - Choć będziemy go bacznie obserwować.
  Tutaj zapowiadał już - m.in. na niedawnej konferencji prasowej - że chce się zająć wspieraniem turystyki szczególnie na południu regionu. Chce, by była to ważna gałąź dolnośląskiego przemysłu.
  Na rozwój turystyki - co Tutaj nazywa projektem "Sudety Zdrój" - mają być przeznaczone duże pieniądze m.in. z Unii Europejskiej. Andrzej Jaroch z Prawa i Sprawiedliwości mówił wczoraj, że chciałby także projektu "rozwoju turystyki wodnej". Szczególnie we Wrocławiu.

  Wczoraj do sejmiku przyjęto troje nowych radnych. Zastąpią tych, którzy odeszli po ostatnich wyborach parlamentarnych. Nowi radni to Wioletta Matysek- -Szumilas, Michał Bobowiec i Leszek Dąbrowski. Wszyscy z Platformy Obywatelskiej.

  Również od wczoraj klub radnych Platformy Obywatelskiej ma nowego przewodniczącego. Miejsce posła elekta Jarosława Charłampowicza zajął dotychczasowy wiceszef klubu Józef Kozłowski.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo