Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Seanse filmowe w DCF - mamy dla Was bilety!

nnb
We Wrocławskim DCF kolejne premiery! W tym tygodniu mamy dla Was zaproszenia na trzy seanse.

Na każdy seans mamy jedno podwójne zaproszenie:

Matthias i Maxime

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.
„Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost.
OBSADA: Harris Dickinson, Xavier Dolan, Anne Dorval

Sybilla

OPIS: Aktorski popis czołowych francuskich aktorek Virginie Efiry i Adèle Exarchopoulos to komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją.
Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium. Triet mówi, że jedną z jej inspiracji był „Toni Erdmann”, którego gwiazda Sandra Hüller wciela się tu w rolę… reżyserki.
Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.
Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.
OBSADA: Virginie Efira, Adele Exarchopoulos, Gaspard Ulliel

Książka na ekranie "Pożegnanie jesieni"

27 lutego, godz. 20:00. Bilety: 16 zł.
W lutym w cyklu Książka na ekranie "Pożegnanie jesieni" - najbardziej dekadencka polska powieść, napisana przez najbardziej ekscentrycznego polskiego artystę – Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sfilmowana z fantazją i rozmachem przez mistrza opery Mariusza Trelińskiego. Warto zobaczyć ten obraz na dużym ekranie!

Historia Atanazego Bazakbala (znakomity Jan Frycz) to modelowa opowieść o świecie bez wartości. Eksperymenty bohatera i jego świty z używkami, kolejne romanse i orgie, nihilizm, podejrzane ideologie i religijne fiksacje – kiedyś interpretowano tę powieść jako ostrzeżenie przed komunizmem, dziś jest złowrogo aktualna. Brawurowe kreacje stworzyli Jan Peszek, Henryk Bista, Maria Pakulnis. Autorem muzyki jest Michał Urbaniak.

„Przeżycia bandy zdegenerowanych byłych ludzi na tle mechanizującego się życia” ‒ te słowa Witkacego mogłyby służyć za motto jego powieści „Pożegnanie jesieni” i filmu Mariusza Trelińskiego pod tym samym tytułem. Debiutancki utwór młodego reżysera do dziś uchodzi za najlepszą ekranową adaptację prozy autora „Szewców”. Trelińskiemu udało się dzięki ogromnej wrażliwości plastycznej zakląć w ruchome obrazy obsesyjne motywy twórczości Witkacego. Jest więc w jego filmie katastroficzno-dekadencki klimat; jest orgiastyczny i perwersyjny erotyzm, jest także lęk przed duchowym upadkiem cywilizacji, objawiającym się zanikiem wolności jednostki i potrzeb metafizycznych. Groteska i surrealistyczny humor mieszają się z nieco błazeńskim, lecz autentycznym tragizmem, przy czym im dłużej trwa film, tym częściej dochodzi do głosu ten drugi.

O niezwykłej biografii Witkacego kilka słów przed filmem powie Katarzyna Majewska.

Więcej informacji: https://www.dcf.wroclaw.pl/

Aby wygrać zaproszenie wyślij email na adres [email protected] i odpowiedz na pytanie: który film chciałbyś zobaczyć i dlaczego? Odpowiedzi można wysyłać do piątku 21.02.202 r. do 14:00, zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani emailowo.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska