Ścieżki rowerowe bez skakania na krawężnik

  Ścieżki rowerowe bez skakania na krawężnik

  Martyna Jurkiewicz, Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  We Wrocławiu rowerzyści pojadą bez przeszkód. Jesienią miasto zacznie obniżać krawężniki.
  Już od września rozpocznie się obniżanie krawężników na ścieżkach rowerowych.

  Maciej Tucholski, który pracuje jako kurier rowerowy we Wrocławiu, przyznaje, że w pracy porusza się po ulicach, żeby nie podskakiwać bez końca przy wjeżdżaniu i zjeżdżaniu ze ścieżek.
  - Wszystkie krawężniki na wszystkich ścieżkach powinny być niższe. Takie, jak choćby na ulicy Legnickiej na wysokości galerii Magnolia - tłumaczy rowerzysta.

  Na razie pomysł obniżenia krawężników dotyczy tylko 6 tras (patrz ramka), ale w przyszłości zlikwidowane mają zostać bariery dla rowerzystów na wszystkich ścieżkach rowerowych w mieście. Od teraz przy budowie nowych dróg krawężniki mają być od razu odpowiednio wyprofilowane.
  -
  To wielki krok w stronę ułatwienia życia rowerzystom - cieszy się Cezary Grochowski ze stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.
  Jak podkreśla, do tej pory problem był ignorowany przez urzędników, a dotyczy on przecież dużej grupy cyklistów poruszających się po Wrocławiu. I wylicza, co grozi rowerom w starciach ze zbyt wysokimi krawężnikami: wgniecenie obręczy, pęknięcie szprychy, uszkodzenie dętki, a nawet rozcentrowanie koła.

  Ale z wysokimi krawężnikami nie męczą się tylko miłośnicy jednośladów. Problem dotyczy także osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, ale także np. matki i ojców z dziećmi. Przecież także oni muszą męczyć się ze zbyt wysokimi podjazdami.

  Teraz w magistracie ustalane są szczegóły przetargu w sprawie tego, kto zajmie się usuwaniem krawężników ze ścieżek rowerowych. Do końca roku na tych sześciu trasach krawężniki mają być już niskie.


  Tu obniżą
  W tych miejscach będzie łatwiej:
  ul. Legnicka od Milenijnej do pl. Jana Pawła II
  ul. Powstańców Śląskich od ul. Kutnowskiej do ul. Swobodnej
  trasa wzdłuż fosy miejskiej (ul. Krupnicza, Świdnicka, Teatralna, Skargi)
  ul. Krzywoustego od ul. Kowalskiej przez ul. Kromera i mosty Warszawskie
  ul. Jedności Narodowej od mostów Warszawskich do ul. Słowiańskiej
  ul. Wyszyńskiego od mostów Warszawskich do ul. Purkyniego

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PORZĄDEK Z KIEROWCAMI

  OBYWATEL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 32 / 30

  Ciekawy pomysł i bardzo pomocny, jednak doprowadzi do tego że jeszcze więcej samochodów będzie jeździć ścieżkami i na nich parkować, co prowadzi do tego że chodniki i ścieżki rowerowe są zniszczone...rozwiń całość

  Ciekawy pomysł i bardzo pomocny, jednak doprowadzi do tego że jeszcze więcej samochodów będzie jeździć ścieżkami i na nich parkować, co prowadzi do tego że chodniki i ścieżki rowerowe są zniszczone i dziurawe, więc poco niski krawężnik skoro i tak trzeba skakać przez dziury w ścieżkach i jeszcze wysłuchiwać obelg parkujących na nich kierowców - z tym trzeba zrobić porządek ! i to w pierwszej kolejności.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo