Samorząd województwa wspiera DPS-y i szpitale powiatowe!

Materiał informacyjny
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dodatkowe 6,5 mln złotych dolnośląskim szpitalom powiatowym. Zwiększenie finansowania było możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach unijnych. W sumie do dolnośląskich DPS-ów i szpitali podlegających powiatom popłynie 13,9 mln złotych. Pieniądze pochodzą ze środków europejskich.

Pandemia koronawirusa w największym stopniu dotknęła osoby starsze, wymagające stałej opieki i wsparcia. Ogniska epidemii powstawały między innymi w Domach Pomocy Społecznej. Stąd decyzja o wsparciu dolnośląskich DPS-ów, którą pod koniec kwietnia podjął samorząd województwa. Pomocą finansową zostały objęte także szpitale powiatowe.

Pomoc dla DPS-ów jest obecnie bardzo ważna. Chcemy też wesprzeć jak największą liczbę szpitali, dlatego na ten cel kierujemy wszystkie dostępne środki europejskie – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Planowane wcześniej wsparcie dla szpitali zostało teraz zwiększone o dodatkowe 6,5 mln złotych. Dzięki wsparciu jednostki medyczne w powiatach otrzymają około 2200 złotych w przeliczeniu na każde posiadane łóżko. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup maseczek, gogli, kombinezonów, ale również na zakup sprzętu medycznego, który posłuży do diagnozowania i leczenia wirusa.

Wspieramy szpitale powiatowe, ze względu na rolę, jaką odgrywają̨ w lokalnych społecznościach. Trzeba podkreślić, że zakupione przez nie wyposażenie będzie służyło pacjentom w czasie pandemii ale również po jej zakończeniu – komentuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Czwarta fala już w Polsce?

Wideo

Dodaj ogłoszenie