Sąd Okręgowy w Warszawie: Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Sąd Okręgowy w Warszawie: Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych
Sąd Okręgowy w Warszawie: Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych fot. adam jankowski / polska press
Udostępnij:
Sąd Okręgowy w Warszawie poinformował, że sędzia Igor Tuleya cały czas pozostaje zawieszony w obowiązkach służbowych i nie ma zgody na jego powrót do pracy. Sędzia dzisiaj stawił się w pracy po tym, jak w zeszłym tygodniu warszawski sąd apelacyjny zadecydował, że cały czas może on orzekać.

Prezes Sądu Okręgowego wydał oświadczenie infamujące o tym, że sędzia Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych.

„W nawiązaniu do postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 24.02.2021 roku, sygn. akt II AKz 1394/20 uprzejmie informujemy, iż sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych” – czytamy w komunikacie dla mediów.

Prezes sądu dodał, że orzeczenie sądu apelacyjnego „ nie wpływa na zmianę stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie w zakresie konieczności respektowania uchwały Sądu Najwyższego Izby Dyscyplinarnej z dnia 18.11.2020 roku o zgodzie na pociągnięcie sędziego Igora Tuleyi do odpowiedzialności karnej i zawieszeniu w obowiązkach służbowych.”

Dzisiaj rano sędzia Tuleya przyszedł do pracy w Sądzie Okręgowym w Warszawie i przekazał pismo o uchylenie zarządzenia, które uniemożliwia mu pracę.

- Składam pismo u prezesa. Później trzeba czekać na jego ruch. Podejrzewam, że decyzja już zapadła, niekoniecznie w tym budynku. To kolejna szansa dla prezesa sądu, by opowiedział się, czy stoi po jasnej, czy po ciemnej stronie mocy. Po stronie prawa, czy wprost przeciwnie, niszczy sądy – mówił przed wejściem do budynku sądu Tuleya.- Jestem przekonany, że musimy robić to, co robimy, musimy walczyć do końca. Może jesteśmy bezsilni, ale nie jesteśmy bezbronni – dodał.

W zeszłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował, że „Igor Tuleya jest nieprzerwanie sędzią sądu powszechnego Rzeczypospolitej Polskiej, z przypisanym do tego urzędu immunitetem i prawem do orzekania."

W orzeczeniu stwierdzono także, że „uchylenie immunitetu może nastąpić na podstawie prawomocnego orzeczenia niezależnego, bezstronnego i niezawisłego sądu w toku sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy. Izba Dyscyplinarna nie ma żadnej z tych właściwości”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Materiał oryginalny: Sąd Okręgowy w Warszawie: Igor Tuleya pozostaje nadal zawieszony w obowiązkach służbowych - Polska Times

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy lekarz psychiatra już się wypowiedział ?

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie