MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszył remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu

MAW
Dworzec Świebodzki jest zasłonięty rusztowaniami. Ruszył zapowiadany remont zabytkowego gmachu. Dworzec zyska odnowioną elewację.

Prace obejmują renowację tynków elewacji, stolarki okiennej i drzwi. Konserwację i naprawę przejdzie też zabytkowy zegar nad głównym wejściem. Remont ma zakończyć się do 31 października.

To dopiero początek. Kolejne prace przewiedziano na 2017 rok. Będą one dotyczyć m.in. wykonania izolacji piwnic, remontu wiaty na peronie przylegającym do dworca i schodów.

Dworzec Świebodzki wybudowano w 1842 roku. To jeden z pierwszych wrocławskich dworców. Obsługiwał trasę do Świebodzic, później także do Wałbrzycha i Jeleniej Góry.

Od 25 lat nie zatrzymują się na nim pociągi. W weekendy działa tam targowisko. Na terenie dworca funkcjonuje też scena teatralna, hostel, największa makieta kolejowa w Polsce, część pomieszczeń wynajmują biura.

PKP przygotowują się jednak do dużego projektu deweloperskiego na terenach wokół dworca. W tym roku ma zostać opracowane studium wykonalności, które odpowie na pytanie, czy na dworcu Wrocław Świebodzki znów zatrzymają się pociągi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska