Rusza zimowa rekrutacja na największej wrocławskiej uczelni

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Ruszyła zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej.
Ruszyła zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Gazeta Wrocławska
Udostępnij:
Na chcących studiować na Politechnice Wrocławskiej czekają miejsca na kilkudziesięciu kierunkach w tym dwóch nowych.

64 kierunki - w tym dwa zupełnie nowe - i prawie 4,5 tys. miejsc czeka na kandydatów, którzy zdecydują się na udział w zimowej rekrutacji na Politechnice Wrocławskiej. Dla zainteresowanych przygotowywane są także spotkania informacyjne online, by mogli posłuchać o poszczególnych kierunkach i zapytać o szczegóły.

Rejestracja kandydatów w uczelnianym systemie JSOS ruszyła w środę (5 stycznia) i potrwa do 18 lutego. Na studentów czeka prawie 4,5 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Do wyboru są 64 kierunki, w tym 21 po angielsku oraz dwie nowości – bezpieczeństwo i higiena pracy oraz gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu. Politechnika jednocześnie rekrutuje także na niestacjonarne studia I stopnia z górnictwa i geologii (50 miejsc). Wymagane dokumenty będzie można składać od 10 lutego w budynku C-13, pokój 0.12, w godz. 10.00-16.00, a w sobotę 19 lutego od 9.00 do 12.00 (w dniach 12-13 lutego Dział Rekrutacji będzie nieczynny). Listy wszystkich przyjętych zostaną podane 21 lutego.

Spotkania dla kandydatów w sieci

Od 17 do 20 stycznia przedstawiciele uczelni zapraszają natomiast na spotkania informacyjne online – w czasie których przedstawiciele poszczególnych kierunków – dydaktycy i studenci – spotkają się z zainteresowanymi nauką na PWr. Opowiedzą o specyfice konkretnych studiów, specjalnościach, realizowanych kursach i kompetencjach, jakie nabywają absolwenci oraz odpowiedzą na pytania kandydatów.

Spotkania będą transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na Youtube. Poprowadzą je redaktorzy z Akademickiego Radia Luz – Martyna Dziakowicz i Józef Poznar. W czasie spotkań na czacie będą także obecni pracownicy uczelnianego Działu Rekrutacji, którzy będą czekać na pytania dotyczące samego procesu naboru, potrzebnych dokumentów oraz terminów.
Nagrania ze spotkań będzie także można obejrzeć później na Youtube.

Nowe kierunki na Politechnice Wrocławskiej

Jednym z dwóch tegorocznych nowych kierunków na studiach magisterskich jest gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na Wydziale Inżynierii Środowiska. Ci, którzy zdecydują się na te studia, zajmą się innowacyjnymi technologiami związanymi m.in. z recyklingiem, bioinżynierią i walką ze skutkami zmian klimatycznych.

Z kolei absolwenci bezpieczeństwa i higieny pracy na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii nauczą się zarządzać bezpieczeństwem i higieną pracy w dowolnym zakładzie pracy. Poznają zasady projektowania, wdrażania i przeprowadzania audytów systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz narzędzia i techniki doskonalenia oraz integracji tych systemów.

Punkt informacyjny Działu Rekrutacji PWr mieści się na pierwszym piętrze w budynku C-13 (Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25, pokój 1.14). Kontakt: tel. 71 320 27 78, e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie