Ruch Chorzów z Foto-Higieną Gać NA ŻYWO, WYNIK, GDZIE OGLĄDAĆ, TRANSMISJA Niebiescy w 2. kolejce III ligi znów zagrają na wyjeździe

Tomasz Kuczyński
17.08.2019. Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 1:3. Rok temu Niebiescy przegrali z Foto-Higieną w pierwszym swoim meczu poprzedniego sezonu. Kibice bojkotowali wtedy mecze przy Cichej. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 8.08.2020 r. w meczu 2. kolejki III ligi Ruch Chorzów grał na wyjeździe z Foto-Higieną Błyskawicą Gać. Niebiescy zaczęli sezon od wygranej z Polonią-Stalą Świdnica i chcą pójść za ciosem. Udało się! Ruch wygrał 4:1 (3:1). Bramki: 0:1 Mariusz Idzk (14), 1:1 Marcin Przybylski (34-karny), 1:2 Michał Mokrzycki (38), 1:3 Konrad Kasolik (43), 1:4 Mariusz Idzik (90+3)

Ruch prowadzi 4:1! W trzeciej minucie doliczonego czasu trafił Mariusz Idzik.

Kibice Ruchu przyjechali na mecz, ale nie zostali wpuszczeni na stadion. Tak zdecydowała policja.

Jeszcze 5 minut do końca regulaminowego czasu gry.
Jest 75. minuta. Wynik się nie zmienia.
Trwa II połowa. Nadal 3:1 dla Ruchu.
Koniec I połowy.

Już 3:1 dla Niebieskich - Konrad Kasolik w 43. minucie.
Jest 2:1 dla Ruchu. W 38. minucie ponowne prowadzenie gościom dał Michał Mokrzycki.

W 35. minucie gospodarze wyrównali. Marcin Przybylski strzelił bramkę z rzutu karnego.
Ruch prowadzi 1:0. Bramkę w 14. minucie zdobył Mariusz Idzik.

Rozpoczął się drugi mecz Ruchu w tym sezonie.

FOTO-HIGIENA GAĆ - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

Ruch Chorzów zaczyna sezon 2019/2020 w III lidze od dwóch wyjazdów. Drużyna trenera Łukasza Berety na początek wygrała z Polonią-Stalą Świdnica 4:2, choć przegrywała 0:2. W sobotę Niebiescy zmierzą się z Foto-Higieną Gać, z którą przegrali u siebie w poprzednim sezonie 1:3 (17 sierpnia 2019 roku). Wtedy sukcesem Ruchu było przystąpienie do rozgrywek, a to był ich pierwszy ligowy mecz. Teraz chorzowianie są wskazywani jako faworyt grupy 3. Jednak już w pierwszym meczu, z beniaminkiem w Świdnicy, były problemy, bo chorzowianie przegrywali do przerwy 0:2. W drugiej połowie strzelili jednak 4 bramki. Dzięki temu zaczęli sezon od zdobycia trzech punktów. W sobotę chcą pójść za ciosem.

FOTO-HIGIENA GAĆ - RUCH CHORZÓW LIVE

- Mam nadzieję, że kolejny krok postawimy w Gaci - mówi Tomasz Foszmańczyk. - Wiadomo, że zespół poznaje się nie jak zaczyna, ale jak kończy. Tak było w Świdnicy. Nasz finał jest na koniec sezonu, a nie po jednej kolejce. Można powiedzieć, że zaczęliśmy ciężko, ale pokazaliśmy fajny charakter i to, że do końca walczymy, jesteśmy drużyną. Jeżeli tak będzie przez cały sezon, to będziemy się cieszyć.

Foto-Higiena Gać również zaczęła sezon od wygranej - pokonała na wyjeździe Stal Nysa 2:1. Ruch czeka więc trudna przeprawa. Kibice będą mogli obejrzeć sobotni mecz dzięki transmisji telewizyjnej online. Wykup dostępu do transmisji kosztuje 14.90 zł. Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ

FOTO-HIGIENA GAĆ - RUCH CHORZÓW TRANSMISJA

Część dochodu z transmisji trafi na konto Ruchu Chorzów. Dostęp do transmisji meczu Polonia-Stal Świdnica - Ruch Chorzów wykupiło ponad 900 osób. Z tej puli chorzowski klub pokrył całość kosztów wyjazdu drużyny!.

- Mamy nadzieję, że po inauguracyjnym zwycięstwie, chętnych do obejrzenia transmisji następnego meczu będzie jeszcze więcej - mówi rzecznik Ruchu Tomasz Ferens.

Mecz Foto-Higiena Błyskawica Gać - Ruch Chorzów rozpocznie się w sobotę, 8.08.2020, o godz. 17.

Program 2. kolejki, grupy trzeciej III ligi, 8.08.2020

• Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg (17)
  • Foto-Higiena Gać - Ruch Chorzów (godz. 17)
  • Piast Żmigród - LKS Goczałkowice Zdrój (17)
  • Polonia Nysa - ROW 1964 Rybnik (17)
  • MKS Kluczbork - Górnik II Zabrze (18)
  • Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica (13.30)
  • Warta Gorzów Wlkp. - Polonia-Stal Świdnica (17.30)

Mecze: Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry, Ślęza Wrocław - Pniówek Pawłowice (odwołane, więcej czytaj TUTAJ). Pauza: Lechia Zielona Góra.