Rozwiązanie lepsze niż najlepsza sekretarka?

materiał partnera
Udostępnij:
Optyczne rozpoznawanie tekstu znajduje coraz więcej zwolenników. Żmudne przepisywanie tekstów to jedno z tych zajęć, które z powodzeniem moglibyśmy wpisać w listę najnudniejszych i jednocześnie najbardziej czasochłonnych prac biurowych. Ręczne wprowadzanie danych pożera czas i energię, stąd też coraz większe grono użytkowników obecnych od jakiegoś czasu na rynku systemów wykorzystujących technologie optycznego rozpoznawania tekstu. Metoda zyskuje coraz to nowe oblicze, dzięki inteligentnym rozwiązaniom informatycznym dedykowanym nie tylko dla biur. Niezależnie od tego, w jakiej działasz branży, to rozwiązanie pomoże zaoszczędzisz także Twój czas.

Prostsza i szybsza praca, dzięki inteligentnym skanom

Technologia optycznego rozpoznawania znaków uwalnia pracowników od żmudnej pracy przepisywania tekstów i wprowadzania danych, tym samym kierując ich działania na sprawy kluczowe i wymagające uwagi i zaangażowania. Wykorzystując rozwiązania OCR, jedynie skanujemy dany dokument, który zostaje następnie odpowiednio przetworzony przez oprogramowanie, a następnie zapisany w postaci edytowalnego pliku. Postęp w dziedzinie OCR sprawił, że obecnie możliwe jest odczytywanie tekstów napisanych pod nienaturalnym kątem, w ponad 100 językach, a także niedokładnie zeskanowanych.

W przypadku tekstów drukowanych, odtworzony zostaje nie tylko tekst, ale także czcionka i formatowanie akapitów. Dokładnemu przeniesieniu podlegają również wszelkie elementy graficzne. Wszystko to następuje w czasie 1 minuty, zatem w tempie nieosiągalnym dla człowieka.

Oszczędzasz około 30 minut przy każdej przetwarzanej stronie

A jak wiadomo, czas to pieniądz. Poprawność rozpoznawania tekstów przez systemy wykorzystujące OCR wynosi niemal 100%, zatem w tym wypadku szybkie tempo nie oznacza spadku jakości. Nowoczesne oprogramowanie OCR pozwala ponadto skrócić czas wprowadzania danych pochodzących z formularzy i druków, redukuje do zera błędy związane z wprowadzaniem danych, a tym samym umożliwia obniżenia kosztów działalności.

Wykorzystanie systemów OCR w biurach i sekretariatach jest sprawą oczywistą, jednak gdzie jeszcze warto zainwestować w tego typu rozwiązanie?

Optyczne rozpoznawanie tekstów przyspiesza sprawdzanie egzaminów testowych

Takie rozwiązania docenią przede wszystkim uczelnie wyższe, szkoły, czy tez firmy szkoleniowe, wykorzystujące system egzaminów testowych. Automatyczne sprawdzanie testów oszczędza czas i eliminuje ryzyko popełnienia błędu. Poza tym warto wspomnieć, że zautomatyzowaniu można poddać każdą formę egzaminu testowego.

Technologia optycznego rozpoznawania tekstu skutecznie ułatwia pracę tłumacza

Jeśli jesteś tłumaczem, wiesz dobrze, jak ważna bywa szybka wycena zleconej pracy oraz przetłumaczenie tekstu z zachowaniem struktury dokumentu wraz z doskonale odwzorowaną z oryginału grafiką. OCR pozwala na błyskawiczne przetworzenie tekstu, zachowanie grafiki dokładnie w tym samym miejscu i w jakości, jaką oddaje pierwotny dokument, oraz na obliczenie ilości słów.

OCR skutecznie wspiera administrację

Instytucje administracji publicznej także poszukują rozwiązań pozwalających na skrócenie czasu, jaki potrzebny jest na obsługę dokumentu. Technologia optycznego rozpoznawania tekstu pozwala na precyzyjne odwzorowanie układu tekstu i zastosowanego formatowania, odczytuje dokumenty nawet o niskiej jakości i automatycznie identyfikuje język dokumentu.

Chcesz poznać więcej korzyści wynikających z technologii OCR? Wejdź na https://www.autoid.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska