reklama

Rozpoczął się Kongres Świadków Jehowy na Stadionie Wrocław

Paweł SkorbZaktualizowano 
20.07.2013 wroclaw kongres swiadkow jehowy na stadionie miejskim religia chrzest siwadek jehowy gazeta wroclawska pawel relikowski / gazeta wroclawska..
20.07.2013 wroclaw kongres swiadkow jehowy na stadionie miejskim religia chrzest siwadek jehowy gazeta wroclawska pawel relikowski / gazeta wroclawska.. Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Dzisiaj na Stadionie Wrocław rozpoczął się Kongres Świadków Jehowy. Potrwa do niedzieli. Myślą przewodnią spotkań jest hasło "Bądź odważny".

O godzinie 09:20 zainaugurowano tegoroczne święto Świadków Jehowy. W programie na trzy dni przewidziano przemówienia wywiady i oglądanie filmu o Jonaszu. W sobotę o 11:45 nastąpi chrzest nowych wyznawców. Będą oni zanurzani w basenie.

W zeszłym roku Kongres Świadków Jehowy odbywał się w Hali Stulecia. Tym razem zdecydowano się na powrót tego wydarzenia na Stadion Wrocław. Organizatorzy przewidują, że pojawi się tam aż 20 tysięcy wiernych. Wstęp na jest bezpłatny i skorzystać może z niego każdy, niezależnie od płci i wieku.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 36

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jw.org

Pierwszy raz pojechałam na pole namiotowe we Wrocławiu na Kongres ale na innym Stadionie. Była ze mną moja mamusia,synek i brat kaleka z protezą lewej nogi i usztywnioną prawą nogą w kolanie. Spaliśmy w namiocie na jednym kocu i drugi mieliśmy do przykrycia. Trochę garnków i jedzenia. Więcej nie miałam siły unieść. Nigdy nawet nie pomyślałam żeby narzekać. Pojechaliśmy dla Boga i Jego pouczeń a nie dla sprawdzenia czy wszystko będzie komfortowe. Serce zna Jehowa i wie kto jedzie aby nawet w niesprzyjających warunkach był szczęśliwy. Przyjedź za rok może zmienisz zdanie i poznamy się osobiście. Opowiem Ci o swoich trudnościach kiedyś i jak wygląda moje życie teraz. Serdecznie Cię pozdrawiam.

:)

Nikt o szczerym sercu nie napisze, że Kongresy Świadków Jehowy nie były potrzebne. Ani skwar ani tłok przy wyjeździe nie zabierze nam radości z cudownego programu. Kocham Jehowę , braci i moje cudowne siostrzyczki. Wszystkie negatywne komentarze utwierdzają mnie w przekonaniu że jestem w religii która podoba się naszemu Stwórcy. Mój ulubiony 3 -częściowy film " Pamiętaj o żonie Lota" schodzi na drugi plan. Film o Jonaszu sprawił że z całą rodziną będziemy dokładnie robić to co Jonasz. Nie jesteśmy od przycinania rogów kozłom tylko od szukania owiec Jehowy, bo to jest sens naszego życia. Kocham Was ludziska tak bardzo że nawet sobie nie wyobrażacie ale to od Was zależy czy wybierzecie prawdziwego Boga czy tego noszonego na ramionach wiernych. Polecam mój ulubiony psalm 115.

P
P. I. M. P.

Chodzę na zebrania od pół roku, chciałem zobaczyć jak wygląda kongres jestem obecny iii.. mimo że ludzie są wspaniali i życzliwi to organizatorzy trochę to wydarzenie zaniedbali, jest 16tys ludzi a oni mają otwarta mniejsza połowę trybun. Chciałem usiąść gdzieś, gdzie będę mógł się skupić, i w ciszy posluchac/pooglądać ale wszystkie miejsca są pozajmowane, wiele osób stoi. Ok znalazłem w końcu miejsce siedzące, ale Pani obok non stop kaszle i przeciąga nosem -frustrująca sytuacja. Poza tym podszedłem do porządkowego i zapytałem czy maja jakiś dystrybutor z zimna woda, Pan poinformował mnie że oczywiście że mają! Dodając że dla mnie raczej ciężko dostępny ;( Jestem właśnie w sklepie - kupuje wodę i zastanawiam się czy wracać i kontynuowac słuchania pociągania nosem.. Zdecydowanie zawiedziony. Dla organizatorów - wynajmijcie cały stadion nie oszczedzajcie chociaż raz w roku i zróbcie z tego wielkie wydarzenie. Zaproszenia i program takiego wydarzenia udostępniajcie w internecie! (dopiero tu znalazłem info o której ma odbyć się kongres, wcześniej na jw. Org oficjalnej stronie organizacji nie dałem rady znaleźć) Już pal licho te dystrybutory z wodą.. Powodzenia. Za rok was sprawdzę.

V
Visa

Hehe na pewno nie jak Rydzyk, od bezdomnych :D

123

Przeczytaj definicję słowa zanim go użyjesz

D
DZEJKOB

Nie wiem skad wy bierzecie te daty, ale nie interesuje mnie to. Jedna rzecz natomiast mnie bawi. Jak brzmi imię Jakub w innych językach? A jak brzmi imię Grzegorz w innych językach? Poprawna forma to tetragram, więc "Jahue" to Pana wymysł, albo kolejna poprawna forma...

C
Chrześcijanin tańczy

Mam nadzieje, ze reszta wyznawców tej religii jest bardziej uprzejma niż jeden facet, z którym umówiłem się kilka dni wcześniej w celu dokonania transakcji. Odwołałem ważne spotkanie a frajer wystawił mnie i bez słowa przeprosin zmarnował moje 1,5h czasu. Mam nadzieje, ze zostałeś tam przechrzczony bo ja z wielką przyjemnością zrobiłbym to drugi raz ale w inny sposób...

A
Anastazja

O chyba się przejade bo gorąco dzisiaj to przekapie się w tym basenie za free

Z
Zorro

Żyjesz Janie w zafałszowanej prawdzie.
Zobacz na sprawę szerzej , zainteresuj się jak to wygląda na prawdę u źródła w USA . Sprzedają swoje nieruchomości w różnych stanach , ten kult doprowadził do wielu samobójstw i spowodował depresję u innych, wykorzystywał materialnie w imię Boga.
Bóg nie kazał budować na ziemi imperium religijnego chyba, że czytam inna Biblie.

m
mojpodpis

Zadajac ostateczny cios twoim nędznym wypocinom polecam lektury wielu badań, dotyczących inteligencji i ateistów. Ateiści są najinteligentniejsza grupa osób, po nich są agnostycy a potem cała masa baranów wierzących w różne religie.
Hasło do wyszukiwarki google dla ciebie:

"religion and iq correlation study"

Ale pewnie nie znasz angielskiego bo umiesz tylko pacierz:)

m
mojpodpis

mają ci, co nie mają rozumu. A ty jestes zwykłym kłamca bo twoje "przypomnienie"

"Przypomnę, że praktycznie ŻADEN z wielkich umysłów dwudziestego czy dwudziestego pierwszego wieku nie negowali istnienia Boga."

jest zwykłym kłamstwem wyssanym z palca. Jest to twoja nieudolna proba przekonania innych ze w jakies idiotyczne bostwa wierza inteligenti ludzie.

G
GC

To, że powiesz, że jesteś mądry nie znaczy, że tak jest. Wiara jest łaską - nie każdy ją otrzymał, nie każdy ją zrozumiał ale na szczęście każdy ma szanse na zbawienie poprzez dobre uczynki. Natomiast w dzisiejszych czasach gdy nauka została rozwinięta do pewnych rozmiarów (choć i tak jest bardzo wiele niewiadomych i wciąż tak na prawdę nic nie wiemy o fundamentalnych kwestiach) tylko ignoranci negują istnienie Boga. Przypomnę, że praktycznie ŻADEN z wielkich umysłów dwudziestego czy dwudziestego pierwszego wieku nie negowali istnienia Boga. Co najwyżej mówili, że nie można wykluczyć Jego istnienia nawet jak w niego nie wierzyli. Więc pozostawiam już ocenę czytelnikom czy genialne umysły tego świata mieli rację, że nie negowali Boga czy "thebille". Swoją drogą - trza było się po prostu nazwać "debil" - po co te zangielszczenia.

E
Ewiak Ryszard

Nauka ta zakłada, że deptanie Jerozolimy rozpoczęło się w roku 607 p.n.e. i miało trwać 2520 lat. Co na ten temat mówi Biblia? O deptaniu Jerozolimy jest mowa w Łukasza 21:24 i w Objawieniu 11:2. Oba teksty mówią o tym samym, o przyszłym deptaniu Jerozolimy. Święte miasto będzie deptane [to jest symbol wielkiego ucisku] przez narody, przez wyznaczony okres czasu, to jest 42 miesiące. Jak można zamienić 42 miesiące na 2520 lat? Ta zapowiedź nie ma nic wspólnego z wcześniejszym zniszczeniem Jerozolimy, które miało miejsce w 11 roku Sedekiasza. Poza tym, według Biblii nie był to rok 607 p.n.e., lecz 587 p.n.e.

Siedemdziesięcioletnia niewola babilońska nie rozpoczęła się bowiem w 11 roku Sedekiasza, lecz w 3 roku królowania Jehojakima (Daniela 1:1,2). W celu wprowadzenia w błąd czytelnika, w przekładzie Nowego Świata na początku wersetu z Księgi Daniela 1:2 dodano mylący zwrot: "Z czasem". Nie ma go w oryginale, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego dopuszczono się tego oszustwa, chyba nietrudno domyślić się.

Co można sądzić o ewangelii opartej na fałszywej nauce o roku 1914?

Jezus ostrzegał przed głoszącymi taką ewangelię: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Za kogo m.in. mieli się podawać ci oszuści religijni, o tym pisze Mateusz: "Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:4,5).

Ani w XIX, ani w XX wieku nikt nie został namaszczony. Nie ma na to żadnych dowodów. Nikt więc nie jest pomazańcem, nikogo też Jezus nie ustanowił nad całym swoim mieniem (Mateusza 24:45-47).

W 1914 roku miał zakończyć się wielki ucisk. Zamiast tego wybuchła wojna. Rok 1925 miał zaznaczyć się powrotem Abrahama, Izaaka, Jakuba i wiernych proroków starożytności. Kolejna bardziej znana zapowiedź dotyczyła pokolenia, które pamięta wydarzenia z roku 1914. To pokolenie miało nie przeminąć. Dlaczego nie wypełniła się żadna z tych zapowiedzi? Czy rzeczywiście posługuje się nimi Bóg? Jeremiasz powiedział niegdyś do głoszącego fałszywą dobrą nowinę Chananiasza: "Prorok, który przepowiada pomyślność, będzie uznany za proroka prawdziwie posłanego przez Jahwe, gdy się spełni przepowiednia prorocka". "I rzekł prorok Jeremiasz do proroka Chananiasza: 'Słuchaj, Chananiaszu! Jahwe cię nie posłał, ty zaś pozwoliłeś żywić temu narodowi zwodniczą nadzieję'" (Jeremiasza 28:9, 15, BT).

Wiadomym jest, że poprzednie wielkie wojny XIX i XX wieku rozpoczynały się konfliktami między państwami. Żadna z nich nie wskazywała na bliski koniec. Jezus ostrzegał: "Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec" (Mateusza 24:6, NW). Jezus stwierdził, że wojna będąca znakiem rozpocznie się od konfliktu etnicznego: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). W wojnie tej będzie użyty "wielki miecz" (Obj 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: "Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy". My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa Jezusa: "i nieporządki" (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Jezus zapowiedział także znaczne wstrząsy (spowodowane użyciem tej broni), niedobory żywości i epidemie wzdłuż i wszerz regionów. To wszystko nie miało trwać ponad 100 lat! To wszystko miało towarzyszyć tylko tej wojnie, i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).

Przywódcy tej społeczności wiedzą od dawna, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 opiera się na fałszu, wiedzą też, że prawidłowa forma imienia Bożego to Jahue. Mimo to świadomie trwają w kłamstwie, hańbiąc imię Najwyższego.

R
Romek

Wstydzą się wyznania? Czy na dzień dobry każdy w pracy przedstawia się jestem katolikiem? Skoro są nieczynni to znaczy że przestali głosić więc skąd te oczekiwania? Widzę że napisałaś o własnych lękach i obawach a czy ty już miałaś odwagę odejść czy jeszcze lawirujesz?

A
Adrian

A tobie jednak udało się odejść i teraz psujesz im dobrą opinię? Żenada. Od świadków każdy może odejść tak jak z każdej religii. Nikt nikogo na łańcuchu nie trzyma

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3