Rozmowa kwalifikacyjna o pracę opiekunki osoby starszej. Jak się zaprezentować, by zdobyć zatrudnien

materiał partnera
Udostępnij:
W trakcie poszukiwania pracy niezwykle stresującym momentem jest rozmowa kwalifikacyjna. Osoby, które chcą podjąć zatrudnienie w charakterze opiekunki bardzo często nie wiedzą czego spodziewać się po takiej rozmowie z rekruterem. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości napiszemy, jak przebiega rozmowa w sprawie pracy opiekunki. Doradzimy też jak się zaprezentować, by otrzymać zatrudnienie na tym stanowisku.

Przygotuj się i wypadnij świetnie na rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa o pracę niesie sporą dozę stresu dla osób poszukujących zatrudnienia. To nic nadzwyczajnego i w małym natężeniu stres działa bardzo mobilizująco na kandydatów, którzy dzięki dodatkowej energii wypadają bardzo dobrze na rozmowach kwalifikacyjnych. Co jednak, kiedy negatywne emocje wpływają niekorzystnie na nasze zachowanie? Ograniczenie stresu przed rozmową o pracę jest możliwe poprzez właściwe przygotowanie. _Warto usystematyzować sobie informację na temat dotychczasowego doświadczenia w opiece nad seniorami lub osobami chorymi, czy niepełnosprawnymi. Bardzo ważne jest _przygotowanie dokumentów, które chcemy pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej np. zaświadczania z odbytych kursów, listy polecające od poprzednich pracodawców. Wszelkie tego typu dokumenty warto zabrać ze sobą na rozmowę, gdyż przemawiają na korzyść kandydata. Zaczerpnij informacji na temat firmy, która Cię rekrutuje to bardzo istotne, gdy padnie pytanie, dlaczego chcemy współpracować właśnie z nimi.

Wizerunek kandydata ma wpływ na ocenę rekrutera

Każdy kandydat idący na rozmowę kwalifikacyjną musi zadbać o właściwą prezencje. _Wizerunek ma duży wpływna na postrzeganie nas przez rekrutera. Wygląd mówi sporo o człowieku, jeśli jesteśmy niechlujnie ubrani lub strój jest niedostosowany do sytuacji to działa to zdecydowanie na niekorzyść kandydata. _Wiedza, doświadczenie, predyspozycje, wygląd, zachowanie to czynniki, które przesądzają o wyborze pracownika. Jak powinna zaprezentować się opiekunka na rozmowie kwalifikacyjnej? Nie ma konieczności ubierania się w strój elegancki, formalny. Neutralny, schludny strój to najlepszy wybór na tego typu rozmowę o pracę. Najważniejsze, by nasze ubranie było czyste i wyprasowane to sprawi, że będziemy prezentować się dobrze. Nie szalejmy też z kolorami, wybierajmy _stonowane barwy. _Nie warto też przesadzać z makijażem, zbyt mocny odbije się negatywnie na naszym wyglądzie. To samo dotyczy paznokci i biżuterii, zachowajmy umiar, by wyglądać estetycznie.

Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, jakich pytań może spodziewać się opiekunka?

Praca dla opiekunek za granicą _wymaga od kandydata posiadania pewnych predyspozycji psychofizycznych. Na rozmowie o pracę należy być _kulturalnym i komunikatywnym. Wypowiadajmy się spokojnie w sposób przemyślany, brak cierpliwości i chaos nie mówią dobrze o kandydacie. Pamiętajmy, że opiekunka musi wyróżniać się cierpliwością, empatią i wrażliwością. Jakich pytań możemy spodziewać się na rozmowie? Rekruter z pewnością poruszy kwestię naszego doświadczenia, umiejętności i oczekiwań odnośnie zatrudnienia. Zawsze pada też pytanie, dlaczego chcemy podjąć zatrudnienie akurat na takim stanowisku. Pomyśl wcześniej o swoich dobrych cechach, które czynią cię odpowiednim kandydatem na stanowisko opiekunki, gdyż rekruter może też o nie zapytać. Rozmowa kwalifikacyjna to nic strasznego, zadbajmy o opanowanie i bądźmy pozytywnie nastawienia, a z pewnością wypadniemy bardzo korzystnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska