Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa ulicy Asfaltowej we Wrocławiu. Pojawią się trzy nowe przystanki autobusowe. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
W ramach rozbudowy przebudowane zostanie m.in. skrzyżowanie ul. Aslfatowej z ul. Pawią.
W ramach rozbudowy przebudowane zostanie m.in. skrzyżowanie ul. Aslfatowej z ul. Pawią. Google Street View
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał wykonawcę rozbudowy i przebudowy ul. Asfaltowej na Wojszycach. W ramach inwestycji przewidziane zostały trzy przystanki autobusowe, z których głównie korzystać będą osoby uczące się w nowej szkoły przeznaczonej dla 1200 uczniów.

Rozbudowa krótkiego odcinka ul. Asfaltowej od ul. Pawiej do okolic skrzyżowania z ul. Granitową ma na celu dostosowanie ulicy do rozbudowy osiedli w tym rejonie oraz wprowadzenie na niej komunikacji autobusowej. Nowa komunikacja autobusowa jest ściśle powiązana z budową zespołu szkolno-przedszkolnego przy Asfaltowej, którego otwarcie przewidziano na wrzesień 2023 r. O nowej szkole pisaliśmy tutaj:

Wybrany wykonawca, spółka GM Roads za prace otrzyma nieco ponad 3,5 mln zł brutto. Inwestycja przewiduje przebudowę ul. Asfaltowej na kilkusetmetrowym odcinku, przebudowę skrzyżowania z ul. Granitową oraz poprawę parametrów wlotu ul. Asfaltowej na skrzyżowaniu z ul. Pawią.

Zakres przebudowy i rozbudowy ul. Asfaltowej.
Zakres przebudowy i rozbudowy ul. Asfaltowej. Dokumentacja przetargowa

Powstanie m.in. nowe przejście dla pieszych wraz z oświetleniem przez ul. Granitową oraz droga pieszo-rowerowa po północnej stronie ul. Asfaltowej. Przed zjazdem na teren budowanej szkoły pojawi się próg zwalniający. Dwa nowe przystanki autobusowe zainstalowane zostaną w ul. Pawiej w rejonie skrzyżowania z ul. Asfaltową. Trzeci umieszczony będzie w ul. Parafialnej, za skrzyżowaniem z ul. Grota-Roweckiego. Na wykonanie tych prac GM Roads ma 4 miesiące o daty podpisania umowy, aby zapewnić pełną przejezdność przed oddaniem szkoły do użytku.

Wybudowany zostanie także m.in. kolejny odcinek drogi pieszo-rowerowej po północnej stronie ulicy Asfaltowej oraz po wschodniej stronie ul. Pawiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Asfaltową do ul. Pawła Jasienicy. Zaplanowano również budowę przejść dla pieszych przez ul. Pawią za północnym skrzyżowaniem z Asfaltową oraz przez ul. Asfaltową na skrzyżowaniu z ul. Pawią. To drugie, osobne zadanie w ramach tej samej inwestycji. Na jego wykonanie spółka ma 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podczas prac kierowców będą czekać utrudnienia. Jakie konkretnie?

- Zadanie podzielono na wiele etapów, w ramach których będą występowały różnego rodzaju lokalne utrudnienia, w tym kilka razy całkowite zamknięcie drogi uniemożliwiające przejezdność. Niemniej jednak każdorazowo przewidziano dojazdy i obsługę posesji w ramach placu budowy, a kolejne etapy prac będą koordynowane z inwestycjami prowadzonymi w sąsiedztwie. Zgodnie z wydanym zatwierdzeniem, dojazdy i dojścia do nieruchomości będą wykonywane w porozumieniu z zarządcami nieruchomości i mieszkańcami budynków, a o możliwych utrudnieniach wykonawca powinien wyprzedzająco powiadamiać właścicieli przyległych do obszaru robót posesji i radę osiedla. Prosimy o cierpliwość i za wszelkie utrudnienia przepraszamy - odpowiada Elżbieta Maciąg z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Jednocześnie trwa budowa blisko kilometra drogi w ul. Asfaltowej i ul. Lutosławskiego prowadzona przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Ma ułatwić dojazd do nowej szkoły od Smardzowskiej i Buforowej. O szczegółach pisaliśmy tutaj:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska