W ciągu najbliższych 10 lat na Popowicach wyrośnie osiedle, w którym na 14 ha powierzchni nad Odrą zamieszka około 1400 osób. Pierwsze prace pomiędzy ulicą Wejherowską i Popowicką rozpoczęły się już latem tego roku. Budowa prowadzona przez znanego dewelopera Vantage Development jest podzielona na wiele etapów, a zakończenie przewidywane na 2028 rok.

Port Popowice to przede wszystkim inwestycja mieszkaniowa. Przedstawiciele Vantage Development liczą również na to, że bliskość rzeki przyciągnie wrocławian i powstanie tu wiele centrów usługowych, kawiarenek i klub fitness, a przy Odrze będzie można wypożyczać kajaki czy przepłynąć się łódką.

Na nowych wizualizacjach przygotowanych przez firmę Vivid Vision brakuje kładki nad wodą, która łączyła dwa nabrzeża. Deweloper potwierdza, że zrezygnowano z tego pomysłu.

W Porcie Popowice ruszyła już przedsprzedaż. Ceny zaczynają się od 7 665 zł/mkw. Na początek w trzech budynkach powstanie 400 mieszkań, które powinny być gotowe i oddane do użytkowania na przełomie 2019 i 2020 roku.

Plan inwestycji Port Popowice Wizualizacje Vivid Vision