Roland Garros: Łukasz Kubot w 3. rundzie!

JM
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Janusz Wójtowicz
Kibice tenisa w Polsce mają kolejny powód do zadowolenia, bowiem Łukasz Kubot pokonał w 2. rundzie Argentyńczyka Carlosa Berlocqa 6:3, 7:6 (7-4), 6:3. Kolejnym rywalem wrocławianina w turnieju będzie Kolumbijczyk Alejandro Falla.

Kubot jest sklasyfikowany na 122. miejscu w rankingu ATP World Tour. Do turnieju Roland Garros przebił się przez trzy rundy eliminacji. We wtorek sprawił jedna z dwóch największych niespodzianek, eliminując rozstawionego z numerem 11. Hiszpana Nicolasa Almagro 3:6, 2:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), 6:4.

Z Argentyńczykiem Carlosem Berlocqiem (63. na świecie) Polak ma dodatni bilans - pokonał go dwa razy w trzech dotychczasowych spotkaniach, wszystkie były rozgrywane na nawierzchni ziemnej.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku Kubot - Berlocq

I SET

Początek nieudany dla Polaka. Już w pierwszym secie Argentyńczyk przełamał Kubota i objął prowadzenie 1:0.

Drugim gem również dla Berlocqa i Kubot przegrywa w pierwszym secie 0:2.

Dwa kolejne gemy wygrali serwujący, a więc obu tenisistów dzieli przełamanie, którego byliśmy świadkami na otwarcie pojedynku.

Kubot odrabia starty. Szósty gem, przy serwisie Argentyńczyka, zakończył się zwycięstwem Polaka. Przy stanie 3:3 podawać będzie teraz nasz reprezentant.

Kubot wykorzystał własny serwis i po raz pierwszy dziś objął prowadzenie (4:3).

Polak idzie za ciosem! Kolejne przełamanie i jest już 5:3 dla naszego reprezentanta. Za chwilę Kubot przy własnym serwisie może zakończyć pierwszego seta.

Mimo problemów na początku seta, Polak ostatecznie wygrywa tę partię 6:3.

II SET

Berlocq wykorzystał własny serwis i objął prowadzenie 1:0.

Na korcie nr 5 minęła godzina walki. Przy stanie 1:1 w drugim secie Kubot walczy o przełamanie serwisu rywala.

No i udało się! Polak prowadzi 2:1 i będzie serwował.

Rzut oka w statystyki: asy serwisowe - Kubot 2, Berlocq 1; wygrane piłki - Kubot 27, Berlocq 16, niewymuszone błędy - Kubot 13, Berlocq 7; podwójne błędy - Kubot 13, Berlocq 7.

Jest trzeci gem dla Kubota.

Kubot nie wykorzystał szansy po powiększenie przewagi. Zamiast 4:2, zrobiło się 3:3, a teraz będzie serwował Berloscq.

No i Argentyńczyk obejmuje prowadzenie 4:3.

Przy stanie 4:4 Polak walczy o przełamanie....

Skutecznie! 5:4 i serwować będzie Kubot. Już tylko jeden gem dzieli go od wygrania drugiego seta.

Argentyńczyk nie odpuszcza. W dziesiątym gemie II seta prowadzi 40:15.

No i stało się. Kubot nie wykorzystał szansy i zrobiło się 5:5.

Teraz to Berlocq jest bliżej zwycięstwa w II secie. Przy stanie 6:5 na jego korzyść serwować będzie Polak.

6:6 i o losach II seta zdecyduje tie-break.

W tie-breaku trwa wyrównana walka punkt za punkt. Aktualnie na minimalnym prowadzeniu Kubit (5:4).

6:4 i piłka setowa dla Kubota.

Udało się! Polak po ciężki boju wygrywa drugiego seta 7:6 (7-4) i obejmuje prowadzenie w całym meczu 2:0.

Tenisiści spędzili na korcie już 2 godziny i 6 minut. Zerknijmy w statystyki: asy serwisowe - Kubot 4, Berlocq 1; wygrane piłki - Kubot 46, Berlocq 25; podwójne błędy - Kubot 5, Berlocq 3; niewymuszone błędy - Kubot 23, Berlocq 14.

III SET

Miejmy nadzieję, że Kubot nie będzie nas trzymał długo w niepewności i wygra trzeciego seta, co da mu awans do kolejnej rundy Roland Garros.

Zaczęło się dobrze. 1:0 dla Polaka.

Na razie bez przełamania. Kubot prowadzi 2:1, ale serwować będzie jego rywal.

No, i jest przełamanie! 3:1 prowadzi wrocławianin!

Kolejny gem dla Kubota, od zwycięstwa w całym meczu dzielą go tylko dwie partie.

5:2! Jeden gem i Polak będzie w trzeciej rundzie Roland Garros!

Argentyńczyk nie traci nadziei. Co prawda, Berlocq wygrał kolejnego gema, ale teraz serwować będzie Kubot.

Polak ma piłkę meczową!

Koniec meczu! Kubot wykorzystał pierwszą piłką meczową. W całym meczu Polak pokonał Berlocqa 6:3, 7:6 (7-4), 6:3. W kolejnej rundzie rywalem wrocławianina będzie Kolumbijczyk Alejandro Falla, który pokonał Floriana Meyera (Niemcy, nr 20).