Rodzinny Dom Dziecka w Miłowicach już po remoncie

Materiał promocyjny
Po remoncie w domu są cztery wygodne sypialnie dla dzieci
Po remoncie w domu są cztery wygodne sypialnie dla dzieci UMWD
Miłowice to wieś położona w powiecie oleśnickim, w gminie Dziadowa Kłoda. Tu w jednym z domów funkcjonuje Rodzinny Dom Dziecka. Budynek, z wykorzystaniem unijnych pieniędzy, dostosowano do potrzeb przebywających w nim dzieci, także tych z niepełnosprawnościami.

Prace, które przeprowadzono w obiekcie, polegały między innymi na dociepleniu budynku, wymianie okien i drzwi. Wyremontowane zostały także instalacje: wodociągowa, sanitarna, elektryczna oraz centralnego ogrzewania. Najważniejszym elementem była jednak zmiana układu pomieszczeń w taki sposób, by spełniały one wymagania i potrzeby dziesięcioosobowej rodziny. Oprócz dwóch dorosłych osób w rodzinie jest ośmioro dzieci - w tym jedno z niepełnosprawnościami. W domu są teraz cztery pokoje dziecięce, sypialnia rodziców, dwie łazienki, kuchnia z jadalnią oraz salon.

- By pełnić rolę zawodowej rodziny zastępczej, trzeba przejść odpowiednie szkolenia, zdobyć doświadczenie. Trzeba również zapewnić dzieciom odpowiednie warunki mieszkaniowe. Wtedy mają one szansę na dorastanie w dobrej, ciepłej atmosferze, pełnej zaufania, poczucia bezpieczeństwa i miłości, której wcześniej nie miały. Pobyt w rodzinnym domu dziecka to zdecydowanie lepsze warunki do rozwoju, do usamodzielnienia, budowania pewności siebie i wiary we własne możliwości. Staramy się wspierać tych, którzy decydują się na utworzenie i prowadzenie takiego domu - mówi marszałek województwa Cezary Przybylski.

Remont domu jednorodzinnego z dostosowaniem go do Rodzinnego Domu Dziecka w Miłowicach to koszt 440 tysięcy złotych, z czego wartość unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego to 340 tys. zł.

Dodaj ogłoszenie