reklama

Rodzicu, szykuj urlop! Prezydent Sutryk zamyka przedszkola na wakacje. I nie zamierza się z tego tłumaczyć

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Zaktualizowano 
We Wrocławiu nie będzie przedszkoli dyżurnych podczas wakacji - tak zarządził prezydent Jacek Sutryk. Do tej pory poszczególne przedszkola pracowały przez jeden miesiąc wakacyjny, a w kolejnym dzieci z tych placówek trafiały pod opiekę tzw. przedszkola dyżurnego znajdującego się w okolicy. Od najbliższych wakacji rodzice będą musieli sobie radzić sami. Przez miesiąc każde przedszkole w mieście będzie nieczynne, a dzieciom nie będzie zapewniona opieka. Jak prezydent zamierza wytłumaczyć to rodzicom? Nie zamierza. - Nie skomentuję. Do widzenia - odpowiedział, gdy spytaliśmy go o powody zamknięcia przedszkoli. A Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma wątpliwości: zamykanie przedszkoli bez zapewnienia miejsc w przedszkolu zastępczym to łamanie prawa.

- Tak zdecydowano na kolegium prezydenckim. Wszystko przez brak nauczycieli. Przedszkola w czasie wakacji mają bardzo dużo dzieci, ale nie ma się nimi kto opiekować, mamy braki w kadrze - mówi Renata Bytnar, dyrektor Przedszkola nr 35 przy ul. Pułaskiego. - W tej placówce jest około 300 dzieci. Jedna grupa liczy 25 dzieci. - Proszę sobie wyobrazić, że nauczyciele już nie wytrzymują, coraz więcej naszych młodych nauczycielek choruje, to jest ciężka praca - dodaje Bytnar.

Rodziców swoich przedszkolaków stara się jednak uspokoić.

- Już po tym, jak dostaliśmy informację o zmianach, dzwoniłam do koleżanki z innego przedszkola. Umówiłyśmy się, że w krytycznych sytuacjach i tak będziemy sobie pomagać. To znaczy, że jeżeli ktoś samotnie wychowuje dziecko albo oboje rodzice dopiero co dostali pracę i nie mogą wziąć urlopu, to oczywiście nie pozostawimy tych dzieci bez opieki - mówi Renata Bytnar.

Wszystko zależy jednak od tego, do jakiej placówki uczęszcza dziecko. A nie we wszystkich dyrektorzy mogą mieć takie nastawienie do rodziców będących w trudnej sytuacji.

- Nie widzę w tym problemu. Jeżeli przedszkole ma być zamknięte przez miesiąc, to rodzic musi zaplanować sobie na ten czas urlop. Każdy ma przecież 26 dni urlopu. Ta decyzja to ukłon w stronę nauczycieli i cieszę się, że wreszcie prezydent miasta wychodzi nam naprzeciw - komentuje Grzegorz Kempa, dyrektor Przedszkola nr 2 przy ul. Walerego Sławka.

Jak ze swojej decyzji prezydent Jacek Sutryk zamierza wytłumaczyć się rodzicom? Nie zamierza.

- Nie skomentuję. Niech pani pisze, co pani chce - powiedział prezydent, gdy poprosiliśmy go o podanie powodów decyzji. - Skończyłem, do widzenia - dorzucił.

Z programu Jacka Sutryka:
Każde dziecko w wieku przedszkolnym będzie miało, tak jak do tej pory, zapewnioną opiekę, jeśli tylko rodzice zdecydują się wysłać je do przedszkola. Dzięki naszym inwestycjom przedszkola znajdą się bliżej nowych osiedli. Jeśli rząd kolejnymi nierozważnymi reformami zmieni regulacje dotyczące opieki przedszkolnej, to tak pokierujemy naszym programem miejskim, aby wrocławskie rodziny tego nie odczuły.

Tyle, że prezydent swoją decyzją łamie prawo. W Ministerstwie Edukacji Narodowej tłumaczą, że przedszkola to placówki "nieferyjne". Oznacza to, że rok szkolny kończy się w nich nie w czerwcu, a 31 sierpnia.

- Obowiązuje zasada, że przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny - mówi Justyna Sadlak z Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Oznacza, to, że przerwy w jego pracy mogą wynikać np. z konieczności przeprowadzenia prac remontowych, właściwego wykorzystania bazy przez organ prowadzący, np. w sytuacji, gdy zainteresowanie opieką przedszkolną jest mniejsze. Wówczas jednak organizuje się dyżury w wybranych przedszkolach - dodaje Sadlak.

Zgodnie z prawem, przedszkole można więc na jakiś czas zamknąć. Ale tylko pod warunkiem, że gmina zapewni dzieciom opiekę w innym przedszkolu, tak jak działało to dotąd. - Organ prowadzący publiczne przedszkole, jak i dyrektor przedszkola, powinni uwzględnić oczekiwania i potrzeby rodziców dzieci organizując edukację przedszkolną. W porównaniu z dotychczas obowiązującymi przepisami, wzmocniono rolę rodziców w ustalaniu przerw w pracy przedszkola, po to, by w większym zakresie uwzględniane były ich oczekiwania i potrzeby - dodaje Justyna Sadlak z ministerstwa. - Prowadzenie wychowania przedszkolnego jest zadaniem własnym obowiązkowym gminy. Gmina nie może zrzec się realizacji zadania własnego. Niezapewnienie miejsc wychowania przedszkolnego dzieciom mającym do tego prawo, jest naruszeniem przepisów prawa. Z ramienia państwa kontrolę nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego z punktu widzenia legalności sprawuje właściwy wojewoda. W opisanej sytuacji, w imieniu wojewody, powinien zareagować kurator oświaty.

Przedstawiciele biura prasowego Urzędu Miejskiego twierdzą, że rozwiązanie przedszkoli dyżurujących nie sprawdzało się. - - W ciągu wakacji "nie uwalniały" się miejsca w przedszkolach pełniących dyżury, a tym samym z tych placówek nie mogły korzystać dzieci z innych przedszkoli zamkniętych w tym okresie - mówi Maja Wysocka z biura prasowego Urzędu Miejskiego i dodaje: - Zachowana zostanie indywidualna ścieżka, na mocy której dyrektor przedszkola, w każdej indywidualnej sprawie, gdy jest to uzasadnione możliwościami placówki, będzie mógł podjąć decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym.

O indywidualnych przypadkach będzie mógł więc decydować dyrektor, ale to, jak się do nich ustosunkuje, będzie zależało już wyłącznie od jego nastawienia.

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 496

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 września, 20:13, Sonia:

Przedszkola są czynne na okrągło. To nie szkoły. Tu przebywają małe dzieci, często od otwarcia do zamknięcia placówki. Zdarza się często, że te dzieci nie mają w ogole przerwy wakacyjnej.

Są rodzice rozsądni, ale są też tacy, którym by pasowało zwalenie na przedszkole całego procesu wychowawczego i niańczenie 24h/dobę.

Dzieci to nie roboty. Może w końcu ktoś kto nie zna pracy przedszkoli i ciężkiej pracy dzieci i osób nadzorujących ich pobyt(bo to nie tylko nauczyciele są z dziećmi) weźmie to pod uwagę.

Szlag mnie trafia, gdy dziecko spędza cały rok szkolny i 2 miesiące wakacji w przedszkolu. To chore.

Podzielam zdanie, każdemu człowiekowi należy się urlop a tym bardziej dziecku, należy się odpoczynek od instytucjonalnej opieki co najmniej przez 1 miesiąc w roku. Uczniom w szkołach 2 miesiące. W tym akurat JS był rozsądny.

G
Gość
30 września, 10:13, K.Sz.:

Brawo dla Pana Prezydenta za podjęcie bardzo dobrej, aczkolwiek kontrowersyjnej decyzji.

Od września moje dziecko zaczęło swoją edukację przedszkolną, miałam wątpliwą przyjemność być na pierwszym zebraniu i szczerze zastanawiam się co będzie dalej widząc zachowania rodziców dzieci.

Rodzice w większości stali się bardzo roszczeniowi, to największy problem! Przedszkole ma pomagać Wam w opiece nad dzieckiem kiedy Wy nie możecie sami sprawować tej opieki.

Przedszkole za Was nie wychowa.......To wy jesteście rodzicami i to Wasz obowiązek......

Ilu z Was przyprowadza dzieci chore, zarażając tym samym nauczycieli i większość innych dzieci? Ilu z Was nie ma czasu, ochoty lub cierpliwości do tego żeby od małego uczyć dziecko korzystania z toalety, trzymania łyżki w ręku , picia z kubka czy rysowania kredkami?

Zwalacie wiele Waszych obowiązków na żłobki, przedszkola, szkoły.

Gdzie podział się szacunek do zawodu nauczyciela?

Ja rzadko widzę podziękowania ze strony rodziców, pamiętacie kiedy wypada dzień nauczyciela?

Najczęściej widzę pretensje i wątpliwości:

dlaczego moje dziecko wróciło brudne z przedszkola?

Czy na pewno zjadło posiłek?

Dlaczego wróciło do domu bez spinki do włosów....?

Dlaczego paczki na mikołaja były takie a nie inne?

Dlaczego dzieci tak mało czasu spędzają na dworze?

Dlaczego imprezy dla rodziców z dziećmi mają odbywać się w godzinach w których ja pracuję?

Nauczyciele mają takich pytań , pretensji mnóstwo...... jeśli ktoś z Was uważa, że "im się poprzewracała" proponuję posmakować zawodu nauczyciela lub zaproponować dyrektorowi udział w wycieczce jako opiekun, będziecie mieli świetną okazję przekonać się jak wygląda 1 dzień z życia nauczyciela........

Choć sama nauczycielem nie jestem, wiem jak takie dni wyglądają i nigdy nauczycielem zostać bym nie chciała.

Około 20 dzieci w grupie, nauczyciel 1- nie ma możliwości, żeby do każdego dziecka podejść indywidualnie......Każdego przebrać, nakarmić, podetrzeć.......

Ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie małych istot, obowiązek prowadzenia bzdurnych dokumentacji do kuratorium, prowadzenie dyskusji z rodzicami, a na koniec jeszcze kontrola i baty , bo jakiemuś rodzicowi "wydawało się, że............"

Ktoś w komentarzu napisał , że dyrektor nie ma prawa decydować o jego urlopie.

Staję tu po stronie dyrektora Grzegorza Kempy, macie 26 dni urlopu, wiecie, że placówka będzie zamknięta przez 1 miesiąc w całym roku kalendarzowym , macie prawie cały rok na to, żeby opiekę dla dzieci zorganizować, a jeśli tego nie potraficie to co z Was za rodzice?

A skoro przedszkole nie ma prawa decydować o Waszych urlopach, jakim prawem Wy decydujecie kiedy nauczyciel może wziąć urlop? Bo na dzień dzisiejszy tak właśnie jest.....

DRODZY RODZICE NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ I DOCENIAĆ TO CO NAUCZYCIELE ROBIĄ DLA WAS I WASZYCH DZIECI I ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY MOŻECIE ZROBIĆ W ZAMIAN ZAMIAST CAŁY CZAS DOSZUKIWAĆ SIĘ ZŁEGO, ZANIM WSZYSCY CI NAUCZYCIELE ODEJDĄ............

15 października, 22:18, Gość:

Idiotka, ciekawe jak rodzic ma wziąść 26 dni urlopu ? gdzie tyle dają pod rząd ?. Żaden pracodawca nie da tyle urlopu szczególnie jeśli ma w pracy kilkunastu lub kilkudziesięciu rodziców, którzy bedą chcieli w tym samym czasie urlop. Co do nauczycieli to te patałachy chciały iść na najłatwiejsze studia aby tylko mieć papierek to teraz niech się męcza od tego są.

Ty jesteś od wycierania tyłka swoim dzieciom, my nauczyciele nie chcemy mieć z takim rodzicem jak ty nic wspólnego żałosna kreaturom, podróbko rodzica!

G
Gość
29 września, 19:55, Y:

Ciekaw jestem, ilu lamentujących tu lemingów, głosowało na Sutryka.

Pewnie min. połowa. Jak chcieli tak mają.

G
Gość
29 września, 18:10, Gość:

To są efekty "dobrej zmiany"

W następnej kolejności będą zamykane oddziały

szpitalne z uwagi na brak personelu.

PIS całkowicie zaniedbał sferę budżetową w ostatnich

4 latach.

86% pielęgniarek jest w wieku 40

Kosztem budżetówki uruchomił programy socjalne.

Jeśli Polacy to akceptują , nie ma sprawy ,ale

już zaczyna obowiązywać dewiza :

człowieku ucz i lecz się sam.

M.WASA

29 września, 19:31, Gość:

Oczywiście pielęgniarki zdążyły się zestarzeć w ciągu ostatnich czterech lat rządów... Nieźle masz w tym lewackim łbie nayebane!

29 września, 21:07, Marco:

Dokładnie o 4 lata się zestarzały prawicowy rozumie. I z pewnością nie stają się młodsze.

Z każdym rokiem idziemy w stronę przepaści, a wy stara śpiewka, że 4 kroki temu też nikt nie zawrócił. Rządzi PIS i on jest rozliczany z tego co jest teraz. Naprawdę uważasz, że "kradniemy, ale tamci też kradli" to jest usprawiedliwienie kradzieży?

Sutryk jest z PO więc co do tego ma PiS?

G
Gość
30 września, 10:13, K.Sz.:

Brawo dla Pana Prezydenta za podjęcie bardzo dobrej, aczkolwiek kontrowersyjnej decyzji.

Od września moje dziecko zaczęło swoją edukację przedszkolną, miałam wątpliwą przyjemność być na pierwszym zebraniu i szczerze zastanawiam się co będzie dalej widząc zachowania rodziców dzieci.

Rodzice w większości stali się bardzo roszczeniowi, to największy problem! Przedszkole ma pomagać Wam w opiece nad dzieckiem kiedy Wy nie możecie sami sprawować tej opieki.

Przedszkole za Was nie wychowa.......To wy jesteście rodzicami i to Wasz obowiązek......

Ilu z Was przyprowadza dzieci chore, zarażając tym samym nauczycieli i większość innych dzieci? Ilu z Was nie ma czasu, ochoty lub cierpliwości do tego żeby od małego uczyć dziecko korzystania z toalety, trzymania łyżki w ręku , picia z kubka czy rysowania kredkami?

Zwalacie wiele Waszych obowiązków na żłobki, przedszkola, szkoły.

Gdzie podział się szacunek do zawodu nauczyciela?

Ja rzadko widzę podziękowania ze strony rodziców, pamiętacie kiedy wypada dzień nauczyciela?

Najczęściej widzę pretensje i wątpliwości:

dlaczego moje dziecko wróciło brudne z przedszkola?

Czy na pewno zjadło posiłek?

Dlaczego wróciło do domu bez spinki do włosów....?

Dlaczego paczki na mikołaja były takie a nie inne?

Dlaczego dzieci tak mało czasu spędzają na dworze?

Dlaczego imprezy dla rodziców z dziećmi mają odbywać się w godzinach w których ja pracuję?

Nauczyciele mają takich pytań , pretensji mnóstwo...... jeśli ktoś z Was uważa, że "im się poprzewracała" proponuję posmakować zawodu nauczyciela lub zaproponować dyrektorowi udział w wycieczce jako opiekun, będziecie mieli świetną okazję przekonać się jak wygląda 1 dzień z życia nauczyciela........

Choć sama nauczycielem nie jestem, wiem jak takie dni wyglądają i nigdy nauczycielem zostać bym nie chciała.

Około 20 dzieci w grupie, nauczyciel 1- nie ma możliwości, żeby do każdego dziecka podejść indywidualnie......Każdego przebrać, nakarmić, podetrzeć.......

Ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie małych istot, obowiązek prowadzenia bzdurnych dokumentacji do kuratorium, prowadzenie dyskusji z rodzicami, a na koniec jeszcze kontrola i baty , bo jakiemuś rodzicowi "wydawało się, że............"

Ktoś w komentarzu napisał , że dyrektor nie ma prawa decydować o jego urlopie.

Staję tu po stronie dyrektora Grzegorza Kempy, macie 26 dni urlopu, wiecie, że placówka będzie zamknięta przez 1 miesiąc w całym roku kalendarzowym , macie prawie cały rok na to, żeby opiekę dla dzieci zorganizować, a jeśli tego nie potraficie to co z Was za rodzice?

A skoro przedszkole nie ma prawa decydować o Waszych urlopach, jakim prawem Wy decydujecie kiedy nauczyciel może wziąć urlop? Bo na dzień dzisiejszy tak właśnie jest.....

DRODZY RODZICE NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ I DOCENIAĆ TO CO NAUCZYCIELE ROBIĄ DLA WAS I WASZYCH DZIECI I ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY MOŻECIE ZROBIĆ W ZAMIAN ZAMIAST CAŁY CZAS DOSZUKIWAĆ SIĘ ZŁEGO, ZANIM WSZYSCY CI NAUCZYCIELE ODEJDĄ............

Idiotka, ciekawe jak rodzic ma wziąść 26 dni urlopu ? gdzie tyle dają pod rząd ?. Żaden pracodawca nie da tyle urlopu szczególnie jeśli ma w pracy kilkunastu lub kilkudziesięciu rodziców, którzy bedą chcieli w tym samym czasie urlop. Co do nauczycieli to te patałachy chciały iść na najłatwiejsze studia aby tylko mieć papierek to teraz niech się męcza od tego są.

G
Gość

Jest to niezgodne z prawem więc Sutryk niech spier***a.

Niech się jeb**e w czoło bo ludzie wiedzą jakie jest prawo.

Odwołać tego deb**a bo szkoda słów na takiego imbecyla.

G
Gość

Jacek Sutryk = PO KO

J
Janusz i Grażyna
30 września, 10:13, K.Sz.:

Brawo dla Pana Prezydenta za podjęcie bardzo dobrej, aczkolwiek kontrowersyjnej decyzji.

Od września moje dziecko zaczęło swoją edukację przedszkolną, miałam wątpliwą przyjemność być na pierwszym zebraniu i szczerze zastanawiam się co będzie dalej widząc zachowania rodziców dzieci.

Rodzice w większości stali się bardzo roszczeniowi, to największy problem! Przedszkole ma pomagać Wam w opiece nad dzieckiem kiedy Wy nie możecie sami sprawować tej opieki.

Przedszkole za Was nie wychowa.......To wy jesteście rodzicami i to Wasz obowiązek......

Ilu z Was przyprowadza dzieci chore, zarażając tym samym nauczycieli i większość innych dzieci? Ilu z Was nie ma czasu, ochoty lub cierpliwości do tego żeby od małego uczyć dziecko korzystania z toalety, trzymania łyżki w ręku , picia z kubka czy rysowania kredkami?

Zwalacie wiele Waszych obowiązków na żłobki, przedszkola, szkoły.

Gdzie podział się szacunek do zawodu nauczyciela?

Ja rzadko widzę podziękowania ze strony rodziców, pamiętacie kiedy wypada dzień nauczyciela?

Najczęściej widzę pretensje i wątpliwości:

dlaczego moje dziecko wróciło brudne z przedszkola?

Czy na pewno zjadło posiłek?

Dlaczego wróciło do domu bez spinki do włosów....?

Dlaczego paczki na mikołaja były takie a nie inne?

Dlaczego dzieci tak mało czasu spędzają na dworze?

Dlaczego imprezy dla rodziców z dziećmi mają odbywać się w godzinach w których ja pracuję?

Nauczyciele mają takich pytań , pretensji mnóstwo...... jeśli ktoś z Was uważa, że "im się poprzewracała" proponuję posmakować zawodu nauczyciela lub zaproponować dyrektorowi udział w wycieczce jako opiekun, będziecie mieli świetną okazję przekonać się jak wygląda 1 dzień z życia nauczyciela........

Choć sama nauczycielem nie jestem, wiem jak takie dni wyglądają i nigdy nauczycielem zostać bym nie chciała.

Około 20 dzieci w grupie, nauczyciel 1- nie ma możliwości, żeby do każdego dziecka podejść indywidualnie......Każdego przebrać, nakarmić, podetrzeć.......

Ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie małych istot, obowiązek prowadzenia bzdurnych dokumentacji do kuratorium, prowadzenie dyskusji z rodzicami, a na koniec jeszcze kontrola i baty , bo jakiemuś rodzicowi "wydawało się, że............"

Ktoś w komentarzu napisał , że dyrektor nie ma prawa decydować o jego urlopie.

Staję tu po stronie dyrektora Grzegorza Kempy, macie 26 dni urlopu, wiecie, że placówka będzie zamknięta przez 1 miesiąc w całym roku kalendarzowym , macie prawie cały rok na to, żeby opiekę dla dzieci zorganizować, a jeśli tego nie potraficie to co z Was za rodzice?

A skoro przedszkole nie ma prawa decydować o Waszych urlopach, jakim prawem Wy decydujecie kiedy nauczyciel może wziąć urlop? Bo na dzień dzisiejszy tak właśnie jest.....

DRODZY RODZICE NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ I DOCENIAĆ TO CO NAUCZYCIELE ROBIĄ DLA WAS I WASZYCH DZIECI I ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY MOŻECIE ZROBIĆ W ZAMIAN ZAMIAST CAŁY CZAS DOSZUKIWAĆ SIĘ ZŁEGO, ZANIM WSZYSCY CI NAUCZYCIELE ODEJDĄ............

30 września, 21:51, Gość:

a ty pomyśl, że gdyby nie te paskudne dzieci i ich chamscy , roszczeniowi rodzice, to tacy nauczyciele nie mieliby roboty.

A gdyby nie nasze podatki to nie miałbyś co żryć ty beneficjencie... Do garów!

G
Gość
30 września, 10:13, K.Sz.:

Brawo dla Pana Prezydenta za podjęcie bardzo dobrej, aczkolwiek kontrowersyjnej decyzji.

Od września moje dziecko zaczęło swoją edukację przedszkolną, miałam wątpliwą przyjemność być na pierwszym zebraniu i szczerze zastanawiam się co będzie dalej widząc zachowania rodziców dzieci.

Rodzice w większości stali się bardzo roszczeniowi, to największy problem! Przedszkole ma pomagać Wam w opiece nad dzieckiem kiedy Wy nie możecie sami sprawować tej opieki.

Przedszkole za Was nie wychowa.......To wy jesteście rodzicami i to Wasz obowiązek......

Ilu z Was przyprowadza dzieci chore, zarażając tym samym nauczycieli i większość innych dzieci? Ilu z Was nie ma czasu, ochoty lub cierpliwości do tego żeby od małego uczyć dziecko korzystania z toalety, trzymania łyżki w ręku , picia z kubka czy rysowania kredkami?

Zwalacie wiele Waszych obowiązków na żłobki, przedszkola, szkoły.

Gdzie podział się szacunek do zawodu nauczyciela?

Ja rzadko widzę podziękowania ze strony rodziców, pamiętacie kiedy wypada dzień nauczyciela?

Najczęściej widzę pretensje i wątpliwości:

dlaczego moje dziecko wróciło brudne z przedszkola?

Czy na pewno zjadło posiłek?

Dlaczego wróciło do domu bez spinki do włosów....?

Dlaczego paczki na mikołaja były takie a nie inne?

Dlaczego dzieci tak mało czasu spędzają na dworze?

Dlaczego imprezy dla rodziców z dziećmi mają odbywać się w godzinach w których ja pracuję?

Nauczyciele mają takich pytań , pretensji mnóstwo...... jeśli ktoś z Was uważa, że "im się poprzewracała" proponuję posmakować zawodu nauczyciela lub zaproponować dyrektorowi udział w wycieczce jako opiekun, będziecie mieli świetną okazję przekonać się jak wygląda 1 dzień z życia nauczyciela........

Choć sama nauczycielem nie jestem, wiem jak takie dni wyglądają i nigdy nauczycielem zostać bym nie chciała.

Około 20 dzieci w grupie, nauczyciel 1- nie ma możliwości, żeby do każdego dziecka podejść indywidualnie......Każdego przebrać, nakarmić, podetrzeć.......

Ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie małych istot, obowiązek prowadzenia bzdurnych dokumentacji do kuratorium, prowadzenie dyskusji z rodzicami, a na koniec jeszcze kontrola i baty , bo jakiemuś rodzicowi "wydawało się, że............"

Ktoś w komentarzu napisał , że dyrektor nie ma prawa decydować o jego urlopie.

Staję tu po stronie dyrektora Grzegorza Kempy, macie 26 dni urlopu, wiecie, że placówka będzie zamknięta przez 1 miesiąc w całym roku kalendarzowym , macie prawie cały rok na to, żeby opiekę dla dzieci zorganizować, a jeśli tego nie potraficie to co z Was za rodzice?

A skoro przedszkole nie ma prawa decydować o Waszych urlopach, jakim prawem Wy decydujecie kiedy nauczyciel może wziąć urlop? Bo na dzień dzisiejszy tak właśnie jest.....

DRODZY RODZICE NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ I DOCENIAĆ TO CO NAUCZYCIELE ROBIĄ DLA WAS I WASZYCH DZIECI I ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY MOŻECIE ZROBIĆ W ZAMIAN ZAMIAST CAŁY CZAS DOSZUKIWAĆ SIĘ ZŁEGO, ZANIM WSZYSCY CI NAUCZYCIELE ODEJDĄ............

a ty pomyśl, że gdyby nie te paskudne dzieci i ich chamscy , roszczeniowi rodzice, to tacy nauczyciele nie mieliby roboty.

K
K.Sz.

Brawo dla Pana Prezydenta za podjęcie bardzo dobrej, aczkolwiek kontrowersyjnej decyzji.

Od września moje dziecko zaczęło swoją edukację przedszkolną, miałam wątpliwą przyjemność być na pierwszym zebraniu i szczerze zastanawiam się co będzie dalej widząc zachowania rodziców dzieci.

Rodzice w większości stali się bardzo roszczeniowi, to największy problem! Przedszkole ma pomagać Wam w opiece nad dzieckiem kiedy Wy nie możecie sami sprawować tej opieki.

Przedszkole za Was nie wychowa.......To wy jesteście rodzicami i to Wasz obowiązek......

Ilu z Was przyprowadza dzieci chore, zarażając tym samym nauczycieli i większość innych dzieci? Ilu z Was nie ma czasu, ochoty lub cierpliwości do tego żeby od małego uczyć dziecko korzystania z toalety, trzymania łyżki w ręku , picia z kubka czy rysowania kredkami?

Zwalacie wiele Waszych obowiązków na żłobki, przedszkola, szkoły.

Gdzie podział się szacunek do zawodu nauczyciela?

Ja rzadko widzę podziękowania ze strony rodziców, pamiętacie kiedy wypada dzień nauczyciela?

Najczęściej widzę pretensje i wątpliwości:

dlaczego moje dziecko wróciło brudne z przedszkola?

Czy na pewno zjadło posiłek?

Dlaczego wróciło do domu bez spinki do włosów....?

Dlaczego paczki na mikołaja były takie a nie inne?

Dlaczego dzieci tak mało czasu spędzają na dworze?

Dlaczego imprezy dla rodziców z dziećmi mają odbywać się w godzinach w których ja pracuję?

Nauczyciele mają takich pytań , pretensji mnóstwo...... jeśli ktoś z Was uważa, że "im się poprzewracała" proponuję posmakować zawodu nauczyciela lub zaproponować dyrektorowi udział w wycieczce jako opiekun, będziecie mieli świetną okazję przekonać się jak wygląda 1 dzień z życia nauczyciela........

Choć sama nauczycielem nie jestem, wiem jak takie dni wyglądają i nigdy nauczycielem zostać bym nie chciała.

Około 20 dzieci w grupie, nauczyciel 1- nie ma możliwości, żeby do każdego dziecka podejść indywidualnie......Każdego przebrać, nakarmić, podetrzeć.......

Ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie małych istot, obowiązek prowadzenia bzdurnych dokumentacji do kuratorium, prowadzenie dyskusji z rodzicami, a na koniec jeszcze kontrola i baty , bo jakiemuś rodzicowi "wydawało się, że............"

Ktoś w komentarzu napisał , że dyrektor nie ma prawa decydować o jego urlopie.

Staję tu po stronie dyrektora Grzegorza Kempy, macie 26 dni urlopu, wiecie, że placówka będzie zamknięta przez 1 miesiąc w całym roku kalendarzowym , macie prawie cały rok na to, żeby opiekę dla dzieci zorganizować, a jeśli tego nie potraficie to co z Was za rodzice?

A skoro przedszkole nie ma prawa decydować o Waszych urlopach, jakim prawem Wy decydujecie kiedy nauczyciel może wziąć urlop? Bo na dzień dzisiejszy tak właśnie jest.....

DRODZY RODZICE NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ I DOCENIAĆ TO CO NAUCZYCIELE ROBIĄ DLA WAS I WASZYCH DZIECI I ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY MOŻECIE ZROBIĆ W ZAMIAN ZAMIAST CAŁY CZAS DOSZUKIWAĆ SIĘ ZŁEGO, ZANIM WSZYSCY CI NAUCZYCIELE ODEJDĄ............

G
Gość

Każdy może komentować co chce i jak chce Pan Sutryk i tak ma te komentarze w.......... Zrobi jak chce i co chce jest ponad prawem. Nie ma dzieci wlasnych więc obce nie są, dla niego ważne. Ale jako społecznik na zdjęciach wychodzi niezkazitelnie.

c
cham
29 września, 14:31, A ja:

Myślę że mogli byście pisac madrzejsze te komentarze A

- Nie skomentuję. Niech pani pisze, co pani chce - powiedział prezydent, gdy poprosiliśmy go o podanie powodów decyzji. - Skończyłem, do widzenia - dorzucił.

N
N
29 września, 19:12, Gość:

A rząd nie łamie prawa nie dbając o finansowanie pensji nauczycieli?

To nie Sutryk łamie prawo - cały zarzad przecież zdecydował o zmianie.

Finanse miasta nie są z gumy, nie rozciągną się.

29 września, 19:24, Gość:

Ale z gminnych pieniędzy podwyżki dać chciał! Tylko się pomylił. To jak w końcu ma władzę i autorytet, czy manipuluje?

Nie ma władzy absolutnej w odróżnieniu od prezesa. W jaki sposób to niby rząd z olewania sprawy usprawiedliwia? W końcu podobno w budżecie nadwyżki w odróżnieniu od budżetów samorządowych.

M
Marco
29 września, 17:32, Gość:

CO NAJMNIEJ RAZ W MIESIĄCU, PODCZAS GDY PRZEDSZKOLA BĘDĄ ZAMKNIĘTE, PROPONUJĘ ZBIERAĆ SIĘ WRAZ Z DZIEĆMI POD OKNAMI SUTRYKA!!!

29 września, 19:57, Lemingi:

Co go to obchodzi.

29 września, 20:47, Gość:

TO ZACZNIE!!!

Zbierajcie się. Przynajmniej raz zaopiekujecie się własnymi dziećmi przez parę godzin, a dzieci spędzą czas z rodzicami.

M
Marco
29 września, 18:10, Gość:

To są efekty "dobrej zmiany"

W następnej kolejności będą zamykane oddziały

szpitalne z uwagi na brak personelu.

PIS całkowicie zaniedbał sferę budżetową w ostatnich

4 latach.

86% pielęgniarek jest w wieku 40

Kosztem budżetówki uruchomił programy socjalne.

Jeśli Polacy to akceptują , nie ma sprawy ,ale

już zaczyna obowiązywać dewiza :

człowieku ucz i lecz się sam.

M.WASA

29 września, 19:31, Gość:

Oczywiście pielęgniarki zdążyły się zestarzeć w ciągu ostatnich czterech lat rządów... Nieźle masz w tym lewackim łbie nayebane!

Dokładnie o 4 lata się zestarzały prawicowy rozumie. I z pewnością nie stają się młodsze.

Z każdym rokiem idziemy w stronę przepaści, a wy stara śpiewka, że 4 kroki temu też nikt nie zawrócił. Rządzi PIS i on jest rozliczany z tego co jest teraz. Naprawdę uważasz, że "kradniemy, ale tamci też kradli" to jest usprawiedliwienie kradzieży?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3