Robert Lewandowski znów liderem strzelców Bundesligi! Zabójcza końcówka Bayernu [WIDEO]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Fei LipuĄ
Timo Werner nie cieszył się długo zrównaniem się z Robertem Lewandowskim w klasyfikacji strzelców tego sezonu Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium już w 16. minucie meczu z Freiburgiem zdobył kolejną bramkę - już 19. w bieżących rozgrywkach.

We wtorek Timo Werner z RB Lipsk strzelił dwa gole Borussii Dortmund i zrównał się pod względem trafień w bieżącym sezonie Bundesligi z Robertem Lewandowskim (obaj mieli wtedy po 18). Radość 23-letniego Niemca nie trwała jednak długo. W środowym meczu z Freiburgiem kapitan reprezentacji Polski potrzebował nieco ponad kwadrans, by znów stać się samodzielnym liderem klasyfikacji.

Dynamiczny rajd lewą stroną przeprowadził Alphonso Davies. Kanadyjczyk uciekł obrońcom i dośrodkował w pełnym biegu w pole karne. Tam piłkę wślizgiem zaatakował Lewandowski. Na tyle skutecznie, że pokonał Marka Flekkena. Dla Polaka to 19. bramka w tym sezonie Bundesligi, a 30. we wszystkich rozgrywkach klubowych. Jeśli utrzyma niesamowitą skuteczność, zgarnie koronę króla strzelców ligi niemieckiej trzeci raz z rzędu, a piąty w karierze.

Gol Lewego w meczu Freiburg - Bayern:

Po przerwie rewelacyjny w tym sezonie Freiburg (szóste miejsce w tabeli, tuż za... Bayernem) zagrał z faworyzowanymi Bawarczykami jak równy z równym. Przyniosło to skutek w postaci wyrównującej bramki Vincenzo Grifo w 58. minucie. Lewandowski nie zdołał odwrócić losów spotkania. Polak zapisał się w protokole meczowym już tylko żółtą kartką. Wyręczyli go jednak młodszy kolega, Joshua Zirkzee. Warto zapamiętać to nazwisko - zaledwie 18-letni debiutant (wcześniej w Bayernie zagrał tylko cztery minuty w Lidze Mistrzów) chwilę po wejściu na murawę strzelił pierwszego gola dla klubu. Była druga minuta doliczonego czasu gry. Chwilę później wynik na 3:1 ustalił Serge Gnabry.

Dzięki fenomenalnej końcówce Bawarczycy nie stracili dystansu do czołówki stawki walczącej o mistrzostwo Niemiec. Po 17. kolejkach klub z Monachium ma 30 pkt. W tabeli Bayern zrównał się z Borussią Dortmund, a wyprzedzają go Borussia Mönchengladbach oraz RB Lipsk (po 34 pkt).